Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

Kraven The Hunter sa predstavuje v traileri prvého R-kového filmu zo sveta Spider-Mana

Kraven The Hunter sa v najnovšej ukážke predvádza v plnej paráde. Máme tu konečne poriadnu komiksovku zo sveta Sony's Spider-Man Universe?


Štúdio Sony Pictures láka fanúšikov na nový film Kraven The Hunter zo sveta SSU (Sony’s Spider-Man Universe), v ktorom sa herec Aaron Taylor-Johnson mení na neľútostného zabijaka menom Sergei Nikolaevich Kravinoff. Po menej úspešnom Morbiusovi a Venomovi 1 a 2 tu máme historicky prvú snímku z daného univerza, ktoré dostalo rating R (od 18+).

Kraven the Hunter je pripravovaný americký superhrdinský film založený na rovnomennej postave z komiksov od Marvelu, produkovaný spoločnosťou Columbia Pictures v spolupráci s Marvelom, a ide celkovo už o štvrtý film v poradí zo sveta SSU.

Režisérom filmu je J. C. Chandor, ktorý film spracoval podľa scenára Art Marcuma, Matta Hollowaya a Richarda Wenka. Okrem spomínaného herca Aarona Taylor-Johnsona sa v snímke objaví aj Ariana DeBose, Russell Crowe, Fred Hechinger a Alessandro Nivola.

Prvý náhľad na Kravena ponúka tony krvi a nefalšovanej brutality

Trailer divákov nešetrí a už v úvodných sekundách sledujeme Kravena, ktorý sa so svojimi protivníkmi vôbec nemazná. Sergei sa ocitá niekde v Londýne, kde sledujeme detailné zábery na jeho zbystrené zmysly, ktoré tak trochu pripomínajú zábery predchádzajúceho Morbiusa. Po pár sekundách však tieto zábery strieda nadľudský beh za nepriateľmi, ktorým trhá dvere od auta, akoby boli z papiera.

Po krátkej naháňačke sa môžeme započúvať do hlasu Russella Crowea, ktorý v snímke stvárňuje otca Kravena, vysvetľujúc pozadie ich rodiny mladému Sergeiovi a jeho nevlastnému bratovi Dmitrimu Smerdyakovi. Ten by mal v snímke predstaviť ďalšieho z odvekých záporákov Spider-Mana – Chameleona.

Následne vidíme niekoľko striedajúcich sa akčných scén, plných prestreliek a lovu, kde tiež môžeme vidieť, ako sa Kraven dostal k svojim schopnostiam, čím sa opäť odlišuje od svojej komiksovej predlohy, čo nám tentokrát nijak neprekáža. To podstatné, čo divákov láka, je holá brutalita, ktorou Kraven ničí jedného nepriateľa za druhým, pričom sa nebojí komukoľvek odhryznúť ucho.

Posledným detailom, ktorý by nemal divákovi uniknúť, je fakt, že Kraven sa stráni strelných zbraní a na boj využíva vlastné schopnosti vrcholového predátora. V tejto snímke sa stretávame s oddaným ochrancom prírody, ktorý (zatiaľ) nemá na muške Spider-Mana. V závere sledujeme aj ďalšieho zástancu ohrozených druhov zvierat, jedného z členov slávnej skupiny Sinister Six – Rhina.

Kedy a kde sa dočkáme Kravena?

Okrem spomínanej prvej ukážky nám štúdio Sony Pictures odhalilo nový poster k očakávanej snímke, kde vidíme Kravena podľa ikonického obrázku sediaceho na tróne ako vrcholový alfa predátor.

Kraven the Hunter má naplánovanú premiéru na 6. októbra 2023. Pôvodne bola snímka zamýšľaná na 13. januára 2023, no musela byť z určitých dôvodov presunutá. Trailer bol prvýkrát predstavený počas udalosti CinemaCon v apríli 2023.

Zaujímavosťou je, že trailer bol vydaný predčasne z dôvodu jeho úniku na internet, na čo bol následne vydaný spolu s oficiálnym prvým plagátom v jeden deň.


Tagy:

Martin Krug
Primárne sa venujem tvorbe článkov na tému Marvel a Marvel Cinematic Universe (MCU). Cudzie mi však nie sú ani témy, ktoré spadajú do fantasy pop-kultúry, od najrôznejších kníh, cez vybrané komiksy, až po samotné filmové a seriálové projekty. Denne prispievam k tuzemskému Marvel spravodajstvu prostredníctvom sociálnych sietí.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.