Kreatívne, bláznivé a prepracované úvodné titulky filmov, ktoré vás nimi dokonale pohltia

Niektorí tvorcovia sa vedia s úvodnými titulkami nádherne vyhrať. Vybrali sme pre vás 10 majstrovských kúskov.

Zdroj: Columbia Pictures

Úvodné filmové titulky nemusia byť vždy len neoriginálne a zabudnuteľné. Práve naopak. Nájdeme množstvo filmárov, ktorí si na svojich filmoch dávajú záležať už od samotného úvodu.

Nižšie uvedené úvodné titulky sú kreatívne, invenčné a okamžite diváka upútajú. Po ich pozretí už nemáte pochybnosti, že vás čaká strhujúci filmový zážitok.

Zombieland

Výborná zombie komédia z roku 2009 má naozaj efektné úvodné titulky. V spomalených záberoch počas nich môžeme vidieť zombie apokalypsu v celej svojej kráse. Nechýba krv a známy rockový šláger od Metallicy.

Strážcovia

Fantastická komiksová adaptácia Zacka Snydera patrí k filmom, pri ktorých je každý detail absolútne vypiplaný. Platí to aj pre úžasné úvodné titulky, ktoré vás vo vizuálne strhujúcom podaní prevedú alternatívnymi dejinami Ameriky počas studenej vojny. A výber kultovej pesničky Boba Dylana naozaj nemá chybu.

Chyť ma, ak to dokážeš

Na prvý pohľad jednoduché, ale práve preto výtvarne pôsobivé. Také sú úvodné titulky k skvelej kriminálnej komédii Chyť ma, ak to dokážeš. Prostredníctvom animovaných postavičiek sa nám tu veľmi dobre zrkadlí vzájomný vzťah dvoch protihráčov: podvodníka Leonarda DiCapria a detektíva s tvárou Toma Hanksa.

Úsvit mŕtvych

Ďalšia zombie záležitosť v našom rebríčku, pod ktorou je tentokrát podpísaný Zack Snyder. Peklo zombie apokalypsy je tu stvárnené o dosť surovejšie a v rámci možností aj realistickejšie než v Zombielande. Podmaz v podaní Johnnyho Casha tomu navyše dodáva poriadne grády.

Obchodník so smrťou

Film o obchodníkovi so zbraňami v podaní Nicolasa Cagea je majstrovským dielom. Počas úvodných tituliek nám tvorcovia dajú možnosť pozrieť sa na cestu jedného náboja, od jeho výroby až po osudný výstrel. Cynické a istým spôsobom absurdne čierno-humorné. Podobne ako celý film.

Sedem

Temný thriller Sedem, v ktorom dvojica detektívov (Morgan Freeman a Brad Pitt) pátra po šialenom sériovom vrahovi vás už od úvodu pripraví na poriadne mrazivý zážitok. Kreatívne, efektné a dokonale ladiace s depresívnym tónom filmu.

Ružový panter

Titulky k slávnej komédii Ružový panter sú už samé o sebe kultové. To isté platí aj pre titulný hudobný motív. Úvod vás dokonale naladí na príjemnú zábavu a svojho druhu pôsobí ako svojský krátky animovaný film.

Napoleon Dynamit

Originálna nezávislá komédia Napoleon Dynamit rozhodne nesadla každému, ale to jej nebránilo stať sa kultom. Úvodné titulky sú vyriešené naozaj výborne a kreatívne a dávajú vám na známosť, že tento film rozhodne nebude obyčajný (čo je, koniec-koncov, aj pravda).

Absolvent

Absolvent patrí k legendárnym filmom svetovej kinematografie. V úvodných titulkoch nám režisér predstaví všetky emócie, ktoré budú pre film kľúčové: pocity osamelosti a odlúčenia. Famózny song od Simona a Garfunkela je už potom len čerešničkou na torte.

The Adventures Of Tintin

Do istej miery sa v prípade Tin Tina ponúka porovnanie s Chyť ma, ak to dokážeš. Napokon, oba filmy režíroval Steven Spielberg. Tin Tinove úvodné titulky sú však predsa len prepracovanejšie a elegantne vzdávajú hold pôvodnej komiksovej predlohe.

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Fajčenie a plochá hruď. Čo sa mužom na ženách páčilo v minulosti?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME