Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 1.2.2023
sk
Tatiana
, Táňa
cz
Hynek

Krematóriá v Číne sú preťažené a počet prípadov covidu rastie

V 30-miliónovm meste Čchung-čching úrady tento týždeň vyzvali obyvateľov s "miernymi" príznakmi ochorenia COVID-19, aby šli do práce.


Krematóriá v celej Číne sa usilujú vysporiadať s pribúdaním tiel v súvislosti s ďalšou vlnou koronavírusovej infekcie. Tamojšie úrady priznávajú, že šíriacu sa nákazu a s ňou spojené prípady covidu už nie je možné dosledovať, informuje TASR na základe správy agentúry AFP.

Nemocnice v Číne zápasia s problémami a regály v tamojších lekárňach zostali prázdne po náhlom rozhodnutí vlády, ktorá po takmer troch rokoch lockdownov, karantén a hromadného testovania minulý mesiac protipandemické obmedzenia v krajine uvoľnila. V 30-miliónovm meste Čchung-čching úrady tento týždeň vyzvali obyvateľov s „miernymi“ príznakmi ochorenia COVID-19, aby šli do práce, a krematórium už nemá priestory na uskladňovanie tiel.

„Počet tiel z posledných dní je mnohonásobne vyšší než predtým,“ uviedol zamestnanec krematória, ktorý si neželal byť menovaný. „Nie sme si istí, či je to spojené s covidom, musíte sa opýtať vedúcich predstaviteľov,“ dodal.

TASR

V juhočínskej metropole Kuang-čou jedno z jeho krematórií pre AFP potvrdilo, že denne spaľuje viac než 30 tiel, ďalšie uviedlo, že je „mimoriadne vyťažené“. „V celom Kuang-čou je to tak. Neustále nám volajú,“ uviedol jeden zo zamestnancov krematória s tým, že „ťažko povedať“, či nárast počtu tiel súvisí s covidom.

Ukončenie povinného hromadného testovania obyvateľstva na koronavírus sťažilo sledovanie počtu nových prípadov nákazy, pričom úrady minulý týždeň priznali, že v súčasnoti je „nemožné“ spočítať celkový počet pacientov s covidom.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť