Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.7.2024
sk
Jakub
cz
Jakub
Zdroj: ©Marvel Studios / MovieStillsDB

Kritici sľubujú smiech aj slzy. Strážcovia Galaxie 3 prinášajú najlepší MCU film od čias Avengers

Piata fáza MCU sa rozbieha. Strážcov Galaxie čaká veľkolepé finále.

Článok môže obsahovať SPOILER k filmu Guardians of the Galaxy Vol. 3.

Už o necelé dva týždne dorazí do kín nová snímka od Marvel Cinematic Universe (MCU), ktorá zavŕši trilógiu o obľúbených vesmírnych hrdinoch – Guardians of the Galaxy Vol. 3. Prvé ohlasy kritikov, ktorí už mali možnosť film vidieť a zhodnotiť, sú vážne skvelé, a tak sa fanúšikovia majú opäť na čo tešiť!

Strážcovia Galaxie sa spolu objavia už v celkovo treťom projekte, ktorý predstaví príbeh, kde sa zoznámime s úplne novými postavami, ako sú napr. temný záporák High Evolutionary (Chukwudi Iwuji) alebo zlatý antihrdina Adam Warlock (Will Poulter).

Okrem toho, že v snímke spoznáme nové charaktery, tvorcovia nás pripravujú na najdojemnejší film od Avengers: Endgame, v ktorom sme sa rozlúčili s Tonym Starkom a Stevom Rogersom.

Najsmutnejší film od MCU

Aktuálne beží po celom svete tour k filmu Guardians of the Galaxy Vol. 3 s hercami, ktorí v snímke priamo vystupujú, a tak niekoľko šťastlivcov v podobe novinárov, kritikov a recenzentov už malo možnosť snímku vidieť a podeliť sa o svoje pocity.

Snímka priamo nadväzuje na udalosti, ktoré sa odohrali v príbehoch Guardians of the Galaxy Vol. 2, Avengers: Endgame a Thor: Love & Thunder. Prvotné ohlasy nás pripravujú na najemotívnejšiu, priam až pochmúrnu snímku, ktorá po dlhých rokoch uzavrie príbeh niekoľkých hlavných protagonistov tejto trilógie.

Ako nám už naznačilo niekoľko upútaviek na film, dej príbehu sa sústredí primárne na postavu ukecaného Rocket Raccoona (Bradley Cooper), ktorý sa stretne so svojím stvoriteľom, v komiksoch vystupujúcim pod prezývkou High Evolutionary. Práve Chukwudi Iwuji si podľa mnohých novinárov odnáša veľkolepé ovácie za perfektné stvárnenie tohto antagonistu.

Svoj priestor na napravenie vzťahu dostanú tiež Star-Lord (Chris Pratt) a Gamora (Zoe Saldana), ktorá po udalostiach Avengers: Endgame nie je v najlepšom vzťahu so strážcami galaxie. Okrem iného sa diváci môžu tešiť aj na ničiteľa Draxa (David Bautista), myseľ čítajúcu Mantis (Pom Klementieff), nevlastnú dcéru Thanosa Nebulu (Karen Gillan), humaoinda Groota (Vin Diesel) a vtipného Kraglina (Sean Gunn).

Kritici sľubujú smiech aj slzy. Strážcovia Galaxie 3 prinášajú najlepší MCU film od čias Avengers
Marvel Studios / moviestillsdb.com

Prekoná Adam Warlock svojimi schopnosťami ostatných hrdinov?

Jednu z negatívnych kritík si podľa niektorých recenzentov odnáša práve herec Will Poulter, ktorý svoju postavu nedokázal podľa všetkého úplne predstaviť v najlepšom svetle. Avšak, ani jeho rola nie je vo filme nijak nadbytočná a vie si nájsť patričné miesto.

Adam Warlock je antihrdina z komiksov od Marvelu a ide bezmála o jednu z najmocnejších bytostí, ktoré boli v rámci MCU doteraz predstavené. Medzi jeho schopnosti patrí telepatia, telekinéza, manipulácia energiou a regenerácia. Okrem iného je veľmi zručný v bojových umeniach a má vynikajúce taktické a vedúce schopnosti.

Podľa komiksovej predlohy vznikol Adam počas experimentu, ktorý bol vykonaný na ľudskej bytosti na planéte Zem. V MCU sa jeho pôvod líši, keďže ho vytvorili Sovereignovia, ktorí sú považovaní za vysoko pokročilú, geneticky modifikovanú kozmickú rasu.

Kritici sľubujú smiech aj slzy. Strážcovia Galaxie 3 prinášajú najlepší MCU film od čias Avengers
Marvel Studios / moviestillsdb.com

Aj posledný diel trilógie si zachová svojho ducha

Ako sľubuje samotný režisér celej trilógie James Gunn, film Guardians of the Galaxy Vol. 3 si okrem smutných emócií zachová aj pre snímku typický humor, ktorý vesmírnych hrdinov sprevádza už od prvého dielu.

Slováci majú doma možno poklad

Odporúčame prečítať:

Mnohí Slováci majú doma skrytý poklad. Tieto knihy sa predávajú za tisíce eur

Podobne ako pri predchádzajúcich dieloch, MCU nechalo Gunnovi voľnú ruku, čoho výsledkom je vytvorenie unikátneho filmu zachovávajúceho si svoju sentimentalitu, humor a jednoduchosť, ktoré striedajú dych berúce veľkolepé scény a boje.

Mnohí zo šťastlivcov, ktorí film videli, ho opisujú ako všeobecne najlepší od MCU. Ak nie najlepší, tak minimálne najlepší film od čias Avengers. Príbeh každej z postáv je uzatvorený presne tak, ako by sa pri každom jednom superhrdinovi patrilo.

Čo sa týka očakávaných potitulkových scén, tie zatiaľ zverejnené neboli, aby tak tvorcovia predišli zbytočným únikom informácií.

Kritici sľubujú smiech aj slzy. Strážcovia Galaxie 3 prinášajú najlepší MCU film od čias Avengers
Marvel Studios / moviestillsdb.com

Kedy môžeme očakávať film v našich kinách?

Snímka Guardians of the Galaxy Vol. 3 dorazí do všetkých kín po celom svete už 4. mája 2023. Režisérom kompletnej trilógie je James Gunn, ktorý sa taktiež postaral o scenár k jednotlivým snímkam.

Film má celkovo 150 minút, pričom žánrovo pôjde o akčné a dobrodružné sci-fi s prvkami humoru. Okrem niekoľkých hercov sa s MCU lúči aj samotný režisér, ktorý sa dostal na pozíciu výkonného producenta konkurenčného DCU.

Vo filme stretneme okrem vyššie spomínaných hercov aj ďalšie hviezdy, ako sú napr. Sylvester Stallone, Nico Santos, Daniela Melchior, Elizabeth Debicki alebo Maria Bakalova.


Tagy:

Martin Krug
Primárne sa venujem tvorbe článkov na tému Marvel a Marvel Cinematic Universe (MCU). Cudzie mi však nie sú ani témy, ktoré spadajú do fantasy pop-kultúry, od najrôznejších kníh, cez vybrané komiksy, až po samotné filmové a seriálové projekty. Denne prispievam k tuzemskému Marvel spravodajstvu prostredníctvom sociálnych sietí.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.