Krok za krokom k vysnívanej stužkovej. Tieto veci si s ňou zažije každý!

Fázy, ktorými si pri príprave tohto večera prejdeme všetci.

Zdroj: súkromný archív

Obdobie stužkových slávností je v plnom prúde. Je to prvá veľká oslava dospelosti, ako ju mnohí nazývajú, no každý z nás ju berie inak. Jedni sú organizátori (majú na starosti úplne všetko), druhí obsmŕdači (nečinne sa prizerajú a zvezú sa s ostatnými) a tí tretí, najhorší, sú ofrfľávači – sami by všetko spravili najlepšie, ale v skutočnosti sa ničoho ani nedotknú. Všetky tieto prípravy sa dajú zhrnúť do niekoľkých bodov, ktoré všetci, čo sa pripravujeme na tento „večer nášho života“, skôr či neskôr zažijeme:

1. Výber miesta

Začína oveľa skôr ako všetky ostatné prípravy. Pri tomto bode nastáva prvá vážnejšia hádka celej triedy. Jedni by chceli najnovšiu (a najdrahšiu) reštauráciu v meste a tí druhí by to najradšej spravili v školskej jedálni, pretože je to lacné, je to blízko a aj tety kuchárky by sa potešili fuške za pár eur navyše.

https://pixabay.com/p-2384939/?no_redirect

2. To správne oznamko

Druhá hádka. Zrejme najhoršia spomedzi všetkých, ktoré boli aj budú. Každý si silou mocou chce presadiť svoj názor a nájsť kompromis je v tomto prípade takmer nemožné. Chlapci trvajú na niečom drsnom, dievčatá zase na kvetinovom vzore, Nikola by ho chcela v tvare nového iPhonu. V tom lepšom prípade sa niekto ponúkne, že spraví design niečoho, čo sa páči všetkým. Nakoniec sa ale aj tak vyberie niečo, len aby s tým bol pokoj a keď už je oznamko vytlačené, prichádzajú ofrfľávači so svojimi pripomienkami. Organizátorom sa prvýkrát zdvihne tlak.

3. Kradnutie triednej knihy

V tomto bode si všetky kreatívne duše prichádzajú na svoje až kým ich entuziazmus neschladí pasivita obsmŕdačov. „Toto už mali pred nami.“ / „Toto je nuda.“ / „Toto ja robiť nebudem.“ A mohli by sme pokračovať donekonečna. Kto by si bol pomyslel, že natočenie jedného krátkeho videa môže byť taký bolestivý proces. No keď si na konci dňa buchnete šampanské pri pečatení triednej knihy, všetci ste zrazu spokojní a ste tá najlepšia partia na svete.

4. Šaty

Toto je veľký problém hlavne u dievčat. Každá z nás chce byť vo svoj večer tá najkrajšia v miestnosti, no nájsť tie správne je ako hľadať ihlu v kope sena. A keď ich konečne nájdeme a zistíme, že spolužiačka si kúpila presne také isté, najradšej by sme ju utopili v kyseline.

https://media.giphy.com/media/rlUNL3nqfVKla/giphy.gif

5. Hádky kvôli programu / menu / DJovi, …

Už vám je asi jasné, že celé plánovanie stužkovej je iba o hádkach. Od najdôležitejších vecí až po úplné detaily, vždy sa nájde niečo, čo niekomu prekáža. Jedni chcú na programe robiť scénku u doktora, iní zase klasickú scénku „pidilidi“. Zelená či béžová výzdoba? Ryža alebo zemiaky? Partneri či nie? A keď príde na rad otázka zasadacieho poriadku, organizátori si už musia naordinovať tabletky na upokojenie.

6. Všetko na poslednú chvíľu

Všetci sa už zobudili a uvedomili si, že stužková naozaj klope na dvere. Zábudlivci narýchlo kupujú o dve čísla väčšie obleky, dievčatá si dávajú robiť nechty a začína sa nacvičovať program (nech pred rodičmi vyzeráte aspoň trochu zohrane).

7. Deň D

Organizátori ešte pred začiatkom celej slávnosti tŕpnu, či všetko spravili správne, no keď zaznejú prvé tóny piesne na nástup, všetok stres opadne a vy s úsmevom (niektorí už aj posilnení) vchádzate pred obecenstvo a hráte sa na dospelých. Mnohí chlapci sú prvýkrát v živote v obleku, dievčatá vymaľované ako ruské prostitútky, triedna pri pohľade na vaše zelené stužky púšťa prvé slzy a spolu s ňou aj celý zvyšok sály. Čítajú vám nekonečné príhovory plné motivačných citátov do života, pri ktorých len prikyvujete a tvárite sa vážne. No hneď ako slávnostná časť stužkovej skončí, hlavným pánom večera sa stane alkohol a tí, o ktorých ste ani nevedeli, že sú s vami v triede sú zrazu parketoví levi. Mnoho priateľstiev (a detí) vzniklo práve v tento večer.

8. Dozvuky

Najlepšia časť stužkovej prichádza až po nej. Všetko, čo ostalo sa vezme niekam na chatu a tam sa to dorazí. Tu sa už na nič nehráte a ste ako zveri v celej svojej kráse. Alkohol tečie potokom, príde nejaká tá bitka, plač a objímanie. Začnete si rozprávať, ako veľmi si budete chýbať, keď zmaturujete a presne tu nastane moment precitnutia. Ostáva vám spolu posledných pár mesiacov, tak si ich naplno užite, aby ste mali na čo spomínať!

https://pixabay.com/sk/%C4%BEudia-skupina-priatelia-p%C3%A4s%C5%A5-2569234/

Titulná fotka: autor

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
5
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Dôkazy, že sa neoplatí veriť fotkám v ženskom profile


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME