Krtkova torta dobyla česko-slovenský internet. Ako sa k meme stavia spoločnosť Dr. Oetker?

Vďaka meme sa krtkova torta stala najznámejším zákuskom v našich končinách

Zdroj: Durex, EMEFKA

Je len málo ľudí, ktorým sa vyhol najväčší virál posledných dní: milovaná aj nenávidená krtkova torta a reakcia v podobe „mňam dopíči“. Meme, ktoré je totálne debilné, ale zároveň magické.

Pre tých, ktorí strávili posledných pár týždňov mimo kontaktu s česko-slovenským internetom a absolútne netušia, o čom je reč, je tu obrázok, ktorý to všetko začal. Obrázok mnohými titulovaný za najlepšie české meme roka.

Malé aj veľké stránky z Česka a Slovenska meme zdieľali a prišli aj s vlastnými variáciami. Na jedinečný úspech meme reagovalo aj niekoľko online médií z oboch krajín. Krtkova torta a „mňam dopíči“ zaplavili internet ako zničujúca vlna cunami.

https://emefka.sk
https://emefka.sk

Trtkova Korta!

Gepostet von EMEFKA am Mittwoch, 20. März 2019

https://emefka.sk
https://emefka.sk

Ako vidieť na grafe z Google Trends, výraz „krtkuv dort“ zažil raketový vzostup v počte vyhľadávaní. Po malom poskočení na začiatku februára ukázal zákusok svoju silu naplno 24.2.

https://trends.google.com/trends/explore?q=krtkuv%20dort

Podobný vývoj má za sebou aj výraz „krtkova torta“ na Slovensku:

https://trends.google.com/trends/explore?q=krtkova%20torta

Ako pri každom veľkom meme, aj pri „mňam dopíči“ je náročné vypátrať jeho presný pôvod. Keďže ide o bežne používanú hlášku, je táto úloha ešte náročnejšia. O životnom cykle tohoto meme existuje množstvo neúplných a protichodných tvrdení.

Internet má svoje pravidlá, ktoré pátranie nijako neuľahčujú: meme sa môže vynoriť na hladiny internetu, potom sa vytratiť a neskôr zasa získať popularitu. Ako najstarší prípad použitia hlášky „mňam dopíči“ sa všeobecne zvykne uvádzať toto video z roku 2017:

Aký názor má na úspech krtkovej torty samotný výrobca Dr. Oetker? „Zvýšený záujem a popularita výrobku Krtkova torta nášho klienta Dr. Oetker naozaj veľmi teší, kedže ide o dlhodobo najobľúbenejšiu zmes na pečenie z ich produktoveho portfólia,“ vyjadrila sa pre nás Simona Mištíková, managing director spoločnosti Divino.

Keďže ide o veľkú nadnárodnú spoločnosť, k vulgárnemu meme predsa pristupuje opatrne a zatiaľ sa zmohla len na vyhlásenie jednoduchej súťaže na svojom instagramovom účte.

Redakciu EMEFKA zaplavili správy, ktorých znenie by sa dalo zhruba zhrnúť ako: „Chceme tričká mňam do píči. Mňam do píči.“ Túžby našich fanúšikov sme vypočuli a tričko sme premenili na skutočnosť. K dispozícii je na našom EMEFKA Shope.

Mnohí považujú meme po jeho masovom rozšírení za mŕtve, iní berú slová „mňam dopíči“ ako každodennú súčasť svojich životov. Či sa nám to páči alebo nie, faktom zostáva, že Krtkova torta zanechala na česko-slovenskej meme scéne nezmazateľnú stopu a okamžite sa zapísala medzi legendy internetu.

https://www.facebook.com/events/439870693223967/

Zdroj: trends.google.com, facebook.com, Divino

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
7
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
12
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
25
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
36 činností, pri ktorých si povieme, že už sme na ne príliš starí

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME