Kruté životné pravdy, ktoré si často odmietame pripustiť

Hoci ide o pomerne jednoduché životné pravdy, akceptovať ich ako súčasť života je ťažšie, než sa zdá.

Nezáleží až tak na našom vzdelaní, či práci. Veľa z nás podlieha nasledujúcim ilúziám, či rovno kolektívnemu sebaklamu. Na druhej strane, mnohé tieto pravdy sú vety, ktoré sme už neraz počuli, či od našich rodičov či ešte prarodičov, alebo aj v tom najbežnejšom filme či seriáli, dokonca ich môžeme aj sami opakovať, ale aj tak máme tendenciu veľmi si ich k telu nepripúšťať.

1. Väčšina našich spomienok je falošná

Náš mozog s nami hrá nenápadné hry tým, že spomienky mixuje, preskupuje a zamieňa. Nedokážeme si zapamätať celú udalosť ako takú, ale dokážeme vyvolať poslednú spomienku na ňu, potom sa rozpomenieme na spomienku inej spomienky a tak ďalej. Tvoja myseľ hrá s tebou a tvojimi spomienkami akúsi audiovizuálnu formu hry na hluchý telefón a pokiaľ nemáš mysľomisu ako z Harryho Pottera, sotva sa ti podarí úplne rozpamätať na všetky podrobnosti.

https://loonylabs.org/2015/01/09/forgetting-memory/

2. Všetci nemajú rovnaké podmienky na život

V určitých častiach sveta sú podmienky na život podstatne náročnejšie. Akékoľvek výhrady môžeme mať voči vlastnej krajine, dá sa ľahko pozabudnúť, že sú regióny, popri ktorých sme rodení do ozajstného blahobytu. Nemusí to nevyhnutne znamenať, že v chudobnejších častiach sveta nie sú šťastní ľudia, ale snáď sa zhodneme na tom, že život s pitnou vodou, relatívnym bezpečím a určitým životným štandardom je obrovskou výhodou.

https://wealthyfools.com/2018/04/05/millennials-postpone-the-family-build-wealth-instead/

3. Nik nechce milovať niekoho, kto nemá rád sám/samu seba

Hoci sa často hovorí o potrebe mať sa rád a rešpektovať samého seba, mnoho ľudí má stále problém sa s tým stotožniť. V medziľudských vzťahoch je to však nepopierateľná výhoda. Človek, ktorý má samého seba v láske, nehádže zodpovednosť na svoje okolie za svoje šťastie. Je takisto menej vystavený výkyvom emócií a život s ním nepripomína horskú dráhu. V opačnom prípade je viac pravdepodobné, že trávi čas cestou dole – za životom na samotke.

https://mingle2.com/topic/423631

4. Svet ti nič nedlží

Aj keď sa ti zdá, že máš k úspechu všetky predpoklady, lebo veď si rozumná, vzdelaná osoba so skvelým rozhľadom a talentom, nemusí to hneď znamenať, že ti osud prihrá k nohám všetky príležitosti. Občas sa stane, že miesto na výslní je dostupné za vyššiu cenu, než chceš momentálne zaplatiť. Máš teda dve možnosti: buď prijmeš výzvu a zabojuješ, alebo sa stiahneš kamsi do kúta a budeš si lízať rany. Ale tá voľba je len tvoja.

https://memegenerator.net/instance/51321739/turtle-strawberry-challenge-accepted

5. Máš viac času, než si pripúšťaš

Je to obľúbená výhovorka mnohých z nás, že času nemáme dosť. Alebo sú časté želania, aby mal deň viac než 24 hodín. Pravda však prišla už od Alberta Einsteina a to, že čas je relatívny pojem. Dnešní vedci mu dávajú za pravdu. Ide totiž o stanovenie priorít. Ak sa ti nechce cvičiť a žerieš ako prasa, zdravie asi nie je to, na čom ti záleží. Ak sa ti neráči vyniesť odpadky, aby si trochu pomohol frajerke, tvoj vzťah ti za to asi nestojí. To, čím márniš svoj čas, o tebe hovorí viac, než mnohé psychoanalýzy.

http://www.datingadvice.com/for-men/if-online-dating-makes-you-lazy-you-may-lose-out

6. Tvoj život nikdy nebude perfektný

Načasovanie nie je nikdy ideálne. Či už ide o malé veci ako pokazená pračka, alebo čosi monumentálnejšie, ako zmeniť prácu, presťahovať sa, zosobášiť sa či mať deti. Keď niekto hovorí, že čaká na ten správny čas, je to len výhovorka, prečo neopustiť svoju komfortnú zónu a vyhnúť sa zmene. Ak máš pocit, že by sa v tvojom živote malo niečo zmeniť, urob tak čím skôr. Málokedy nám totiž ten hlas v hlave povie, že teraz je ten ideálny moment niečo urobiť.

Decisions GIF - Find & Share on GIPHY

7. Nik nemá naozaj až tak veľa práce – skrátka na teba kašlú

Koľkokrát si už civel/a na telefón v nádeji, že sa ti ozve tá známosť spred dvoch týždňov, alebo že sa z tvojej vysnenej práce ozvú hoci aj tri mesiace po pohovore? Je príjemnejšie akceptovať, že ľudia, na ktorých čakáme, sú tak nepredstaviteľne zaneprázdnení, než sa vyrovnať so skutočnosťou, že im na nás zrejme až tak nezáleží. Skrátka nemajú záujem sa ozvať späť. Čím skôr sa ty o nich prestaneš starať, tým lepšie pre teba.

He Doesnt Really Love You Jojo Fletcher GIF by The Bachelorette - Find & Share on GIPHY

8. Nemôžeš byť dokonalý/á pre každého

Je úplne jedno, ako perfektne vymakané telo máš a akú máš úchvatnú dušu a vôbec aj to, ako celkovo jedinečná snehová vločka si. Vždy sa nájde niekto, podľa koho skrátka nie si nič extra, hoci mu na to nemusíš dať žiaden konkrétny dôvod. Môžeš vzbudzovať záchvaty závisti hoci aj u modeliek z Victoria’s Secret, aj tak sa nájde niekto, kto na tebe bude vidieť celú znôšku nedokonalostí a môže ti to dať celkom jasne najavo.

https://ru.depositphotos.com/95874158/stock-illustration-females-with-different-figures.html?utm_source=Adme&utm_medium=freesub&utm_campaign=RU-brand

9. Život nie je fér

Hovorí sa to často, ale aj tak máme problémy si pripustiť, že napriek našej ťažkej práci a všetkej snahe nás nik nemusí oceniť. Akokoľvek milý a slušný človek si a neublížil si ani muche, môže sa stať, že tvoj partner či partnerka ťa opustí. Zlé činy nie sú vždy po zásluhe potrestané – na Slovensku o tom predsa vieme viac než dosť. A pomoc tiež nemusí prísť vtedy, keď ju najviac potrebuješ, ale to ešte neznamená, že celý život je kompletne na papuču a neoplatí sa za to zabojovať. Len sa priprav, že nie vždy dosiahneš požadované výsledky.

https://thebestadvicesofar.wordpress.com/2015/07/24/life-is-unfair/

10. Ten, kto ťa najpravdepodobnejšie zabije, si ty sám/a

Síce v sebe máme celkom slušne rozvinutý pud sebazáchovy, dokážeme samých seba ničiť na dennej báze. Stačí len ututlať v sebe zlé svedomie a nemyslieť na následky svojich činov: stravovacie, ale aj iné zlozvyky, porušovanie pravidiel cestovnej premávky, či iné zlé každodenné voľby nás ľahko zavedú do rizika, hoci väčšinu času sa im vyhýbame už len zo zdravého sedliackeho rozumu.

https://fitlife.tv/dont-let-your-bad-habits-kill-you_original/fitness/

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: depositphotos.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
5
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
10
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Bradatí muži odštartovali vlnu fotiek, ktoré vás zmätú a pobavia zároveň

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME