Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

Na Slovensku aj v okolitých krajinách sa veľkej popularite tešia drevené vyhliadkové mosty, z ktorých turisti môžu pozorovať okolitú krajinu a robiť si na nich neodmysliteľné selfíčka. Číňania pri stavbe mostov preferujú sklo, ponúkajúce ešte silnejší zážitok. Aj čo sa týka výšok, v ktorých sa návštevníci pohybujú, Čína ide do extrému a nejednému by sa z nich zatočila hlava. Na takýto výlet treba samozrejme pevné nervy a strach z výšok nie je vítaný.

Hoci mladý muž nabral dostatok odvahy na návštevu mosta Taiheng v provincii Hubei, určite na ňu len tak ľahko nezabudne. Dramatické zábery z virálneho videa zachytávajú okamihy, ktoré začínali celkom nevinne. Chlapík bezstarostne kráčal, kochal sa výhľadom, keď tu zrazu…

https://www.youtube.com/watch?v=rD_owVrtyHQ

https://tenor.com/view/cat-scared-flailing-wild-crazy-gif-3560192

V momentoch najväčšej hrôzy Číňan vôbec netušil, že ide len o krutý žart. „Praskanie“ skla je totiž len špeciálny efekt, ktorého cieľom je návštevu atrakcie troška zdramatizovať. Vynára sa otázka, ako prevádzkovatelia mosta riešia žiadosti o preplatenie kúpy nového spodného prádla.

Po týchto skúsenostiach by bolo namieste, ak by sa vyšší stupeň kanadského žartíka nazýval čínskym žartíkom. Len za posledných pár rokov sa s presklenými vyhliadkovými mostami v Číne roztrhlo vrece a nové neustále rastú ako huby po daždi. Na viacerých z nich sa praktizuje rovnaký fórik s praskaním skla, ktorý spôsobuje miniinfarkty turistom po celej krajine.

https://www.youtube.com/watch?v=ht9CSceDqhU

Človek môže mať pocit, že hoci má čínština niekoľko tisíc znakov, „bezpečnosť“ medzi nimi nenájdeme. Je len otázkou času, kedy si pri fingovanom praskaní mosta niekto v panike naozaj ublíži. Z tohoto si Číňania ťažkú hlavu nerobia a za prioritu považujú pevnosť a spoľahlivosť mosta.

Keďže materiál ako sklo prirodzene vytvára nedôveru, do Číny bol pozvaný štáb BBC, aby vyvrátil pochybnosti o solídnosti stavby. Nič neukáže schopnosti konštrukcie lepšie ako hravý test – britský reportér sa postavil na sklenenú dosku a mlátil do nej ťažkým kladivom. Hoci jedna vrstva počas suicidálnej skúšky popraskala, doska ako celok údery ustála. Číňanom teda nič nebráni v šokovaní návštevníkov a bavení sa na ich účet.

BBC

Zdroj: unilad.co.uk
Titulná fotka: Newsflare


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť