Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip
V spolupráci s CinemArt
Zdroj: ©CinemArt SK

Krvavá pomsta vo vikinskom štýle. Historický triler Severan sľubuje poriadne drsný zážitok

Epická sága zo sveta Vikingov vstúpi do kín už vo štvrtok.

Tento týždeň dorazí do kín mimoriadne lákavá chuťovka. Historický triler Severan od Roberta Eggersa sľubuje skutočne drsný a naturalistický zážitok. Na čo sa v ňom môžeme tešiť?

Vikinská sága o osude vykúpenom krvou

Hlavným hrdinom je vikinský princ Amleth (Alexander Skarsgård), syn kráľa Aurvandila (Ethan Hawke) a jeho manželky Gudrún (Nicole Kidman). Ako dieťa bol však svedkom toho, ako mu otca zavraždil jeho strýko Fjölnir (Claes Bang).

Amleth stratil svoj domov aj rodinu, prisahal ale, že sa pomstí. Po rokoch spojí sily s mladou čarodejnicou Olgou (Anya Taylor-Joy) a je rozhodnutý za svoj osud preliať krv.

CinemArt SK

Film sľubuje strhujúci zážitok

Vo filme sa objavia aj Willem Dafoe, Kate Dickie, Gustav Lindh, Björk, Ingvar Eggert Sigurðsson, Ralph Ineson, Murray McArthur, Ian Whyte či Hafþór Júlíus Björnsson. Robert Eggers si medzi fanúšikmi kvalitných hororov urobil solídne meno filmami Čarodejnica a Maják.

V Severanovi však uhol k žánru historického trileru. Jeho novinka bude tiež očividne oveľa epickejšia než jeho predchádzajúce filmy. Podľa prvých ohlasov zároveň ide zatiaľ o divácky najprístupnejší režisérov film.

CinemArt SK

Trailer pôsobí naozaj parádne, nechýba mu realistická atmosféra, intenzita a drsnosť. Eggers evidentne zasvätil veľa času štúdiu historických prameňov dokumentov, takže po tejto stránke bude jeho film opäť bezchybný.

Legenda o Amlethovi je pomerne známa (poslúžila aj ako inšpirácia pre Williama Shakespearea pri písaní jeho hry Hamlet) a zdá sa, že režisér ju uchopil za ten správny koniec. Na scenári spolupracoval s islandským prozaikom a básnikom Sjónom, čo tiež naznačuje, že príbeh bude poriadne prepracovaný.

Kasting je tiež viac než lákavý a príbeh ponúka nielen priestor na akciu, ale aj silné emócie. Severan skrátka vyzerá absolútne fantasticky a my sme si istí, že Eggers aj do tretice doručí vynikajúci film.

K dispozícii už máme aj prvé zahraničné reakcie a tie hovoria dokonca o adeptovi na jednu z najlepších snímok roku. Tešiť sa vraj môžeme na nekompromisnú, ale stále pomerne prístupnú víziu, plnú skvelých hercov a silného príbehu. Slovenskú premiéru si Severan odbije už 14. apríla 2022.

CinemArt SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť