Krvavý horor Slnovrat spôsobí, že sa budeš báť jasného svetla. Do kín prichádza lákavá žánrovka

Druhý film Ariho Astera vyzerá naozaj lahôdkovo a zahraničné reakcie hovoria o veľkej pecke.

Zdroj: A24 / Continental Film (úprava redakcie)

Už sme si tak nejako zvykli, že horory sa zväčša odohrávajú za tmy. Proste nám k sebe pasuje, že démoni a ostatné potvory vychádzajú ľudí strašiť výhradne po zotmení. Neznamená to však, že by výnimka z pravidla nemusela byť zaujímavá.

Režisér Ari Aster, ktorý sa minulý rok blysol fantastickým hororom Prekliate dedičstvo, sa totiž do siete kín CINEMAX vracia s novou chuťovkou, kde ti budú husiu kožu naháňať preslnené rozkvitnuté lúky.

Hororová dráma Slnovrat nám rozpovie príbeh mladého páru Dani (Florence Pugh) a Christiana (Jack Reynor). V ich vzťahu to už dlhodobo škrípe a Dani je navyše traumatizovaná tragickou udalosťou, ktorou nedávno prešla. Spolu s ďalšími priateľmi sa teda vydajú na výlet do Švédska, aby si od problémov trochu oddýchli.

Dostanú sa až do izolovanej komunity, kde práve prebieha tamojší festival, ktorý sa koná len raz za 90 rokov. Čím dlhšie tu však návštevníci ostávajú, tým viac si sú istí, že tento výlet bude priam životu nebezpečný.

Už po zhliadnutí traileru je asi jasné, že Aster aj tentokrát doručí snímku, ktorá si pôjde vlastnou cestou a bežných popcornových divákov zrejme príliš nenadchne. Pokiaľ však patríš k ľuďom, ktorí si radi vychutnajú náročnejšie hororové kúsky, tak by Slnovrat mohol byť práve pre teba.

Premiéru v domovskej Amerike má už film za sebou a odniesol si pozitívne kritiky. Podľa nich nás v kinách čaká drsná, krvavá a temná hororová rozprávka pre dospelých, ktorá bude nielen mrazivá, ale aj absurdne humorná. Ukážky vyzerajú neodolateľne, takže my tomu dáme v kine určite šancu. Čo ty? Slnovrat si u nás odbije premiéru 1. augusta 2019.

Continental Film

Zdroj: Continental Film

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Vieš si predstaviť drink Noc na Karlštejne? Vodka Czechoslovakia pokračuje vo vtipnej kampani

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME