Kto by mal vo vzťahu kupovať kondómy – muž alebo žena?

Neváhaj sa so svojím názorom podeliť v našej ankete.

Kto by mal vo vzťahu kupovať kondómy? To je otázka, ktorá sa nedávno stala predmetom horúcej diskusie na Reddite. V rubrike, ktorá nesie príznačný názov AmItheAsshole (alebo v preklade: Som ja kretén?) sa chalanisko podelil o informáciu, že čaká na svoju priateľku, kým kúpi gumu.

Komentáre ostatných užívateľov na seba nenechali dlho čakať a je nutné povedať, že boli naozaj rôznorodé. Niektoré obhajovali chlapíka, iné sa postavili na stranu slečny. Tak sa na ne spoločne pozrime a problematiku kupovania ochrany rozriešme spoločne.

„Byť ženou je už aj tak dosť finančne náročné.“

DarbyWalnuts / reddit.com (https://www.reddit.com/r/AmItheAsshole/comments/b0n4oi/aita_for_wanting_my_girlfriend_to_buy_condoms/)

Podľa slečny s užívateľským menom zahŕňajúcim vlašské orechy by táto povinnosť mala spadať na mužské plecia, a to z celkom prostého dôvodu – byť ženou je drahé. S kupovaním kondómov či bez nich. Kozmetické produkty, či už tie nevyhnutné alebo tie čisto estetické, sú finančne náročné a muži sa nimi musia zaoberať v podstatne menšom množstve.

Charles PH / unsplash.com (https://unsplash.com/photos/bX36zLlMVWU)

K teórii „žena menštruuje, chlap kupuje kondómy“ sa priklonili mnohé prívrženkyne nežnejšieho pohlavia. Muži si ňou takí istí neboli. „Byť mužom tiež nie je lacný špás, len ženy si to predstavujú ako med lízať. Mimo iného, toto nie je súťaž,“ hovorí chlapík a treba skonštatovať, že na jeho slovách je kus pravdy.

„Okrem toho, chlap toho viac zje, takže musí viac minúť na stravu,“ argumentoval ďalší chlapík. „A to nehovoriac o poistke za auto, benzíne,“ dodáva, akoby sme žili v minuloročnej Saudskej Arábii a ženy nesmeli šoférovať auto, nieto doňho ešte aj tankovať.

„Feši nemusí platiť za gumy – vyhoniť si je ekonomickejšie.“

Count2Zero / reddit.com (https://www.reddit.com/r/AmItheAsshole/comments/b0n4oi/aita_for_wanting_my_girlfriend_to_buy_condoms/)

Ďalší komentár rozprúdil bujarú debatu na tému „najekonomickejšie riešenie je masturbácia“. A koniec koncov, je to tak. Svoju drahú pravačku nemusíš chodiť dvakrát do týždňa vyvenčiť na večeru či do kina. Nemusíš jej kupovať kvety, darčeky na výročie, odškodné za škaredý sen, v ktorom si jej povedal, že je tučná.

No, povedzme si úprimne, keby to každý bral takto, ľudstvo do dvoch rokov vykape. Sú to predsa dve úplne rozdielne veci, a tak by to aj malo ostať.

„Keby brala tabletky, prispieval by si?“

gredr / reddit.com (https://www.reddit.com/r/AmItheAsshole/comments/b0n4oi/aita_for_wanting_my_girlfriend_to_buy_condoms/)

Nasledujúca prívalová vlna komentárov rozoberá otázku, či by chalanisko prispieval, keby si jeho priateľka zaobstarala antikoncepciu sama. Väčšina mužov, samozrejme, pripustila, že svojim partnerkám tabletky nehradia, no nevideli v tom žiaden problém. Je to predsa ich starosť, im to predpísal doktor, ide to do ich tela a je to celkom mimo ich kontrolu.

RJA1988 / pixabay.com (https://pixabay.com/sk/photos/nohavi%C4%8Dky-kond%C3%B3m-sex-luk-3264983/)

Ak sa na situáciu pozeráme z tohto hľadiska, potom je riešenie jasné – kondómy by mal kupovať muž. Ide to na jeho penis a žena si z prstu správne rozmery a ostatné parametre nevycucia. Ak chce, aby bol prezervatív podľa jeho gusta a nebol celý akt ako lízanie medu cez sklo, nech sa činí. A nech platí.

„Najlepšia je striedavá starostlivosť.“

misanthropichell / reddit.com (https://www.reddit.com/r/AmItheAsshole/comments/b0n4oi/aita_for_wanting_my_girlfriend_to_buy_condoms/)

Najrozumnejšie sa s otázkou popasovala táto slečna. V hre sú dvaja ľudia a dva pohlavné orgány, tak prečo by mal kondómy kupovať len jeden? Dá sa to predsa rozdeliť a je po probléme. Nebude ukrátená ani jedna strana, ani strana druhá, nebude treba riešiť zaužívané stereotypy, ženské práva a emancipáciu… a pritom stačí tak málo.

Loading

Kto by mal kupovať kondómy podľa teba?

Ďakujeme za hlasovanie
V tejto ankete ste už hlasovali!
Vyberte si možnosť:

Zdroj: reddit.com
Titulná fotka: Bru-nO / Pixabay

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
8 prekvapivých faktov, ktorým sa ti bude zaťažko veriť

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME