Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 16.6.2024
sk
Blanka
, Bianka
cz
Zbyněk

Iste každý z nás pozná strašidelné domy v zábavných parkoch. Možno si dokonca v nejakom z nich aj bol. Väčšinou ide o vcelku neškodné atrakcie, ktoré sú koncipované tak, aby ich dokázali predýchať aj deti. Z rôznych kútov na teba vyskakujú upíri, vlkolaci či zombie. Je to síce trochu strašidelné, ale hlavne je to zábava.

Lenže potom tu máme strašidelné domy pre menšie citlivky. Jedným takým je, ako informuje aj portál Unilad, dom McKamey Manor v americkom Tennessee, kde je deťom rozhodne vstup zakázaný. Vlastne aj dospelí majú problém túto atrakciu prejsť od začiatku do konca. Dodnes sa to nikomu nepodarilo.

Zašlo to dokonca tak ďaleko, že spoločnosť, ktorá atrakciu prevádzkuje, ponúkla rovných 20 tisíc dolárov komukoľvek, kto tento strašidelný dom dokáže zdolať.

Táto atrakcia vám pošramotí nervy

Možno si povieš, že takáto úloha je predsa malina a zvládneš ju ľavou zadnou. Možno si tiež myslíš, že ťa len tak ľahko nejaké varietné atrakcie nevydesia a keby aj, vieš, že je to celé „len akože“. Tak čoho sa báť? Nie je to však také jednoduché, a to, že tento „najdesivejší dom na svete“ nikto nedokázal prejsť od začiatku do konca, má svoj dôvod.

Nie je to totiž len taká neškodná prechádzka. Majiteľ celého domu Russ McKamey celý zážitok popisuje ako nevšednú psychologickú hru, ktorej úspešné ukončenie trvá aj 10 hodín. Návštevníci musia byť navyše plnoletí, mať potvrdenie od lekára o spôsobilom zdravotnom stave a musia súhlasiť, že berú na vedomie možné riziká z tejto atrakcie.

Vystavení totiž budú veľmi intenzívnemu zážitku, nepríjemným prostrediam, fyzicky zaťažkávajúcim skúškam (zväzovanie, zapchávanie úst, nútenie k pitiu neznámych tekutín), psychickému a emocionálnemu teroru, blízkym stretnutiam s monštrami a veľmi realisticky vyzerajúcimi scénami brutality, pri ktorých sa krvou rozhodne nešetrí.

Nie je to už príliš?

V podstate je to, akoby si sa ocitol v nejakom šialenom horore. A musíš si na vlastnej koži zakúsiť všetky brutálne procedúry. Možno sa pri prezeraní fotiek a videí samého seba pýtaš, či to už nie je až príliš extrémne?

Na internete a pod videami z McKamey Manor môžeš nájsť množstvo rozhorčených komentárov, podľa ktorých toto už naozaj zachádza priďaleko a tieto praktiky sa vlastne nijako nelíšia od regulérneho mučenia. Rovnako niektorí obyvatelia, ktorí bývajú v blízkosti atrakcie, nechápu, ako môže byť prevádzkovanie takéhoto strašidelného domu legálne.

Jeho pracovníci sa však bránia tým, že zákazníci boli o všetkom dopredu informovaní v podrobnom 40-stranovom dokumente, ktorý vzali na vedomie a do domu vstúpili dobrovoľne a bez akéhokoľvek nátlaku. Zaviedol sa tiež systém „záchranného slovíčka“, čo znamená, že ak bude mať návštevník pocit, že je toho naňho príliš, vysloví dohodnuté slovo a celá procedúra sa okamžite skončí.

Ešte predtým, než sa odvážlivci pokúsia strašidelný dom zdolať, dokonca vzhliadnu približne dvojhodinový film And Then There Were None. Ten je kolážou predchádzajúcich návštevníkov, ktorí sa pokúsili atrakciu pokoriť (a zlyhali) a pripraví ich na to, čo zakúsia v samotnom dome. A ľudia majú o McKamey Manor obrovský záujem. Na čakacej listine údajne čaká viac ako 24 tisíc záujemcov.

Tak čo, trúfol by si si vstúpiť?

View this post on Instagram

mckameymanor.com

A post shared by Mckamey Manor (@mckameymanor) on

 

Zdroj: unilad.co.uk


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.