Kto dokáže prejsť celý tento dom hrôzy, dostane 20 tisíc. Zatiaľ sa to nikomu nepodarilo

Myslíš si, že ti len tak niečo strach nenaženie? Môžeš skúsiť zdolať túto nevšednú a poriadne extrémnu atrakciu.

Zdroj: Shane Gorski / Flickr

Iste každý z nás pozná strašidelné domy v zábavných parkoch. Možno si dokonca v nejakom z nich aj bol. Väčšinou ide o vcelku neškodné atrakcie, ktoré sú koncipované tak, aby ich dokázali predýchať aj deti. Z rôznych kútov na teba vyskakujú upíri, vlkolaci či zombie. Je to síce trochu strašidelné, ale hlavne je to zábava.

Lenže potom tu máme strašidelné domy pre menšie citlivky. Jedným takým je, ako informuje aj portál Unilad, dom McKamey Manor v americkom Tennessee, kde je deťom rozhodne vstup zakázaný. Vlastne aj dospelí majú problém túto atrakciu prejsť od začiatku do konca. Dodnes sa to nikomu nepodarilo.

Zašlo to dokonca tak ďaleko, že spoločnosť, ktorá atrakciu prevádzkuje, ponúkla rovných 20 tisíc dolárov komukoľvek, kto tento strašidelný dom dokáže zdolať.

Táto atrakcia vám pošramotí nervy

Možno si povieš, že takáto úloha je predsa malina a zvládneš ju ľavou zadnou. Možno si tiež myslíš, že ťa len tak ľahko nejaké varietné atrakcie nevydesia a keby aj, vieš, že je to celé „len akože“. Tak čoho sa báť? Nie je to však také jednoduché, a to, že tento „najdesivejší dom na svete“ nikto nedokázal prejsť od začiatku do konca, má svoj dôvod.

Nie je to totiž len taká neškodná prechádzka. Majiteľ celého domu Russ McKamey celý zážitok popisuje ako nevšednú psychologickú hru, ktorej úspešné ukončenie trvá aj 10 hodín. Návštevníci musia byť navyše plnoletí, mať potvrdenie od lekára o spôsobilom zdravotnom stave a musia súhlasiť, že berú na vedomie možné riziká z tejto atrakcie.

Vystavení totiž budú veľmi intenzívnemu zážitku, nepríjemným prostrediam, fyzicky zaťažkávajúcim skúškam (zväzovanie, zapchávanie úst, nútenie k pitiu neznámych tekutín), psychickému a emocionálnemu teroru, blízkym stretnutiam s monštrami a veľmi realisticky vyzerajúcimi scénami brutality, pri ktorých sa krvou rozhodne nešetrí.

Nie je to už príliš?

V podstate je to, akoby si sa ocitol v nejakom šialenom horore. A musíš si na vlastnej koži zakúsiť všetky brutálne procedúry. Možno sa pri prezeraní fotiek a videí samého seba pýtaš, či to už nie je až príliš extrémne?

Na internete a pod videami z McKamey Manor môžeš nájsť množstvo rozhorčených komentárov, podľa ktorých toto už naozaj zachádza priďaleko a tieto praktiky sa vlastne nijako nelíšia od regulérneho mučenia. Rovnako niektorí obyvatelia, ktorí bývajú v blízkosti atrakcie, nechápu, ako môže byť prevádzkovanie takéhoto strašidelného domu legálne.

Jeho pracovníci sa však bránia tým, že zákazníci boli o všetkom dopredu informovaní v podrobnom 40-stranovom dokumente, ktorý vzali na vedomie a do domu vstúpili dobrovoľne a bez akéhokoľvek nátlaku. Zaviedol sa tiež systém „záchranného slovíčka“, čo znamená, že ak bude mať návštevník pocit, že je toho naňho príliš, vysloví dohodnuté slovo a celá procedúra sa okamžite skončí.

Ešte predtým, než sa odvážlivci pokúsia strašidelný dom zdolať, dokonca vzhliadnu približne dvojhodinový film And Then There Were None. Ten je kolážou predchádzajúcich návštevníkov, ktorí sa pokúsili atrakciu pokoriť (a zlyhali) a pripraví ich na to, čo zakúsia v samotnom dome. A ľudia majú o McKamey Manor obrovský záujem. Na čakacej listine údajne čaká viac ako 24 tisíc záujemcov.

Tak čo, trúfol by si si vstúpiť?

View this post on Instagram

mckameymanor.com

A post shared by Mckamey Manor (@mckameymanor) on

 

Zdroj: unilad.co.uk

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
62
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
32
Jeej
Uups Uups
5
Uups
Haha Haha
13
Haha
Woow Woow
39
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ak hovoríš niektoré z týchto viet, tak sa aj ty radíš k dospelákom

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME