Kto zabil bohatého spisovateľa? Komediálna detektívka Na nože láka na skvelú a napínavú zábavu

Milovníci originálnych detektívnych príbehov si začiatkom januára prídu na svoje.

Zdroj: Forum Film

Hneď na začiatku roku 2020 budeme mať v kinách do činenia s jedným z najchválenejších filmov posledných mesiacov. Detektívna komédia Na nože má zatiaľ na svojom konte tri nominácie na Zlatý glóbus a hovorí sa, že zasiahne aj do udeľovania Oscarov.

Príbeh sa točí okolo bohatého spisovateľa detektívnych príbehov Harlana Thrombeyho, ktorého jedného dňa nájdu mŕtveho. V jeho honosnom sídle sa stretáva jeho veľká, ale dysfunkčná rodina, a čoskoro dorazí aj svojrázny detektív Benoit Blanc. Zdá sa, že motív zabiť starého pána mal snáď každý a rozmotať toto klbko klamstiev a pretvárky nebude vôbec jednoduché.

Originálne poňatie klasickej detektívky

Už po prečítaní obsahu je jasné, že režisér Rian Johnson si zámerne vybral klasickú schému „mnoho postáv, každý je podozrivý“. S ňou sme sa mohli stretnúť už vo viacerých detektívkach. Ako je však u režiséra zvykom, celkom iste sa môžeme tešiť na viacero podvratných a ironických elementov, ako aj originálne príbehové zatáčky.

Johnson totiž ani vo svojich predchádzajúcich filmoch nehral podľa pravidiel a vždy do nich dokázal prisypať niečo svieže a nevšedné. A zdá sa, že inak tomu nebude ani tentokrát.

V hlavných úlohách sa predstaví celá plejáda skvelých hercov, menovite Daniel Craig, Jamie Lee Curtis, Chris Evans, Lakeith Stanfield, Ana de Armas, Michael Shannon, Don Johnson, Toni Collette, Katherine Langford, Christopher Plummer či Jaeden Martell. Trailer láka na svižnú a zábavnú komediálnu detektívku, ktorú si všetci herci evidentne poriadne užívali.

Skvelé hodnotenia

Snímka Na nože má za sebou už premiéru v domovských Spojených štátoch, ako aj na rôznych festivaloch a odniesla si obrovskú chválu kritikov aj divákov. Na stránke Rotten Tomatoes 97 % pozitívnych recenzií s ratingom 8.33/10, užívateľské skóre je zase skvelých 92 %.

Na stránke Metacritic zase svieti fantastických 82 %. Môžeme teda právom predpokladať, že nás v kinách čaká po všetkých stránkach vychytaná a skvele natočená pecka, o ktorej ešte určite budeme počuť v súvislosti s Oscarmi. Na vlastné oči sa o jej kvalitách budeme môcť presvedčiť od 2. januára 2020.

Forum Film

Zdroj: Forum Film

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
14 najbizarnejších vecí, ktoré Slováci vyhľadávali na Googli v roku 2019


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME