Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 21.4.2024
sk
Ervín
cz
Alexandra
Zdroj: ©Warner Bros. / MovieStillsDB

Ktorá postava zo sveta Harryho Pottera si podľa znamenia zverokruhu?

Existuje postava zo sveta Harryho Pottera, s ktorou máš spoločné črty?

Čarodejnícky svet J. K. Rowlingovej je fascinujúce miesto plné postáv, ktoré milujeme aj nenávidíme. Často sa aj v bežnom živote nevyhneme pocitu, že nám náš blízky, známy či kolega v práci pripadá ako postava z filmu. Má totiž podobné názory, správanie, účes či inú podobu s osobou na striebornom plátne.

A možno to aj v tebe vyvolá otázku – ktorá postava zo sveta Harryho Pottera som ja? Každá z nich má svoj vlastný príbeh, osobnosť a štýl. Zamyslel si sa niekedy, aké by to bolo navštevovať Rokfort? Nehovor, že nie, každý, kto videl aspoň jeden diel, nad tým premýšľal.

Našťastie, v tomto smere astrológia už urobila prácu za teba. Na základe tvojho znamenia sme ti vybrali tvoj náprotivok vo svete čarodejov, podivných stvorení aj smrťožrútov. Nájdi si to svoje.

Baran (21. marca – 19. apríla): Sirius Black

Ako ohnivé znamenie má Baran sklon k vodcovstvu, vášni a mimoriadnej tvrdohlavosti. Baran je dobre známy svojou železnou vôľou a odhodlaním, čo sú v živote veľmi efektívne vlastnosti. Sebavedomie Barana im niekedy umožňuje zatlačiť hranice nemožného až príliš ďaleko a robiť tak zbytočné chyby. Prípadne robiť veci ešte horšími.

Sirius Black vyžaruje energiu Barana svojimi odvážnymi a silnými názormi. Jeho odhodlanie dostať sa k Harrymu po úteku z Azkabanu ukazuje, ako sa cieľavedomé úsilie môže časom vyplatiť. Je to očividne ten najlepší strýko všetkých čias, ale jeho tvrdohlavý postoj ho nakoniec privedie k predčasnej smrti.

Býk (20. apríla – 20. mája): Ronald Weasley

Ktorá postava zo sveta Harryho Pottera si podľa znamenia zverokruhu?
MovieStillsDB / Warner Bros.

Býk má podobnú úroveň vytrvalosti ako Baran, ale má v sebe aj vysokú dávku spoľahlivosti a romantiky. Býk je typické zemské znamenie, ktoré má vrodenú potrebu chrániť. Pohotovo dokáže nasadiť svoju povestnú býčiu energiu a zaradiť plný výkon, ale, na druhej strane, ak sa cíti pohodlne, nemusí sa odvážiť na konflikt či boj. Beda ale, ak narušíte jeho územie!

Odvážny priateľ, ktorý má slabosť pre dobré jedlo, je vo svete HP práve Ron Weasley. Je pripravený bojovať za svojich priateľov bez váhania, ale najradšej by strávil popoludnie ochutnávkou dobrého jedla v Rokville. Ron si zaslúži úctu, pretože celú dobu hral druhé husle a iba málokedy sa mu dostalo patričného uznania.

Skutočné príbehy, z ktorých mrazí. Petra brala so synom drogy, Rado sa pred dieťaťom váľal opitý na zemi

Odporúčame prečítať:

Skutočné príbehy, z ktorých mrazí. Petra užívala so synom drogy, Rado sa pred dieťaťom váľal opitý na zemi

Blíženci (21. mája – 20. júna): Draco Malfoy

Blíženci sú znamením, ktoré je symbolizované Dvojičkami. Sú šikovní a vedia spolupracovať v tíme. Avšak, vedia sa prejaviť aj v negatívnejšom svetle ako osobnosti dvojtvárne a v rozpore so sebou samými. Nikdy ale nezabudnite, že ich myseľ je geniálna a schopnosť premýšľať ako smrťožrút z nich robí veľmi užitočných spojencov.

Hoci sa mu dostane od fanúšikov série mnoho nenávistných útokov, vždy je nad vecou, a práve jeho dualistická povaha je to, čo ho charakterizuje najviac. Draco Malfoy je typický Blíženec. Je neustále v konflikte s vlastnými názormi, viackrát zakopne o vlastné nohy a premýšľa nad každým krokom tak dlho, akoby v ňom sídlili dve duše, ktoré sa nevedia dohodnúť. Snaží sa pôsobiť odvážne a sebavedome, ale tá druhá osoba v jeho vnútri má strach. A ako príbeh postupuje, strach sa už nedá utajiť.

Rak (21. júna – 22. júla): Dobby

Ktorá postava zo sveta Harryho Pottera si podľa znamenia zverokruhu?
MovieStillsDB / Warner Bros.

Rak je úžasné znamenie zverokruhu. Ľudia s týmto znamením radi vychovávajú a starajú sa o druhých aj nad rámec svojich povinností. Navyše Rak miluje svoj domov, pocity pohody a svoju rodinu. Nie je možno tajomstvom, že dvaja ľudia v znamení Raka si budú veľmi krásne spolunažívať. Radi sa totiž budú starať jeden o druhého. A to celkom nezištne. Neradno ich však nahnevať, pretože ich oddanosť nie je bezhraničná.

Dobby je typický Rak. Ako domáci škriatok má v sebe veľmi dobre rozvinuté emócie a starostlivosť o domácnosť a jej členov. A do tejto starostlivosti patrí aj ochrana a odradenie každého, kto sa bude pokúšať ublížiť chodu domácnosti. Nemožno mu to mať za zlé. Je v ňom mnoho spomienok na časy, keď bol otrokom, a to na ňom zanechalo mnoho jaziev. Je ale jasné, že sa obetuje pre veci, ktorým verí, čo z neho robí tajného hrdinu.

Lev (23. júla – 22. augusta): Harry Potter

Ktorá postava zo sveta Harryho Pottera si podľa znamenia zverokruhu?
MovieStillsDB / Warner Bros.

Lev je, samozrejme, rodený vodca s odvážnou líniou, ktorá nenechá nikoho na pochybách, kto je tu šéfom. A ak by niekto pochyboval, tak podobne ako má Lev v divokej prírode na tele mnoho jaziev po vyhratých súbojoch, je jedna jazva aj na čele Harryho. Toto ohnivé znamenie je štedré a ochranárske, ak má tie svoje dobré dni, ale zároveň chladnokrvné a žiarlivé v tých horších dňoch. Ego môže Levovi pomôcť a zároveň ublížiť jeho okoliu. Ostatní okolo Leva sa totiž môžu cítiť nedocenení a prehliadaní.

„Chlapec, ktorý prežil“ je dosť tvrdá prezývka a živí Leva v Harryho vnútri po celú dobu. Harry môže pôsobiť tak trocha egoisticky a zabúdať, že by nič nedosiahol bez svojho vysnívaného tímu podriadených, ale pravdou je, že je to stále vodca, a ten musí dokončiť prácu. Robí chyby, ale Lev to nejako znesie. Lev je predsa kráľ.

Panna (23. augusta – 22. septembra): Hermiona Grangerová

Ktorá postava zo sveta Harryho Pottera si podľa znamenia zverokruhu?
MovieStillsDB / Warner Bros.

Panna sa vyznačuje vynaliezavosťou, organizačným talentom a silnou pracovnou morálkou. Toto zemské znamenie je bezpochyby založené na praktickom vnímaní sveta okolo seba. Aj keď ju môžeme niekedy prichytiť pri analýze alebo prílišnom premýšľaní nad banálnymi vecami, buďte si istí, že Panny nájdu najinteligentnejšiu cestu cez osudové prekážky. Dokonca tú cestu nájdu aj na mieste, o ktorom sa dovtedy ani neuvažovalo. Aj to je jedna z veľmi pozitívnych stránok znamenia Panny.

Hermiona zo seba vyžaruje energiu a štýl Panny. Vynakladá tvrdú prácu na dosiahnutie cieľa a jej odhodlanie sa jej vypláca. Čím to bude? Ako pravá Panna je to nadšený knihomoľ, ktorý hľadá pravdu na stránkach kníh na prvý pohľad takých nudných, že ich možno nečítal ani ich autor. Hermiona má vynikajúcu pamäť a tie správne informácie z kníh jej zachraňujú život. A, samozrejme, nielen jej.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Andrej Jakubík
Moje články na EMEFKA sú hlavne o zaujímavostiach sveta okolo nás. Tých známych, menej známych, živých aj neživých. Doma som v zoológii, botanike, histórii, ale aj záhadách a všadeprítomnej popkultúre. A jedno zvláštne miesto v mojom živote zaujímajú ryby.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.