Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.3.2024
sk
Bohumil, Bohumila
cz
Kamil
Zdroj: ©Shutterstock

Ktoré darčeky vraj nosia nešťastie? Tieto veci sú opradené poverami

Ktovie, či by sa z niekoho stala čarodejnica, ak by si mu daroval čiernu mačku...

Mnoho ľudí verí poverám, ktoré sa odjakživa tradujú. Ak veríš, že piatok trinásteho ľuďom nosí nešťastie rovnako ako čierne mačky, tak by si mal poznať veci, ktoré by si nikdy nemal darovať.

Ak patríš medzi skupinu ľudí, ktorá na povery jednoducho kašle, tak sa môžeš na zozname vecí opradených poverami aspoň zasmiať. Keď ti bude najbližšie niekto hovoriť, že by si nemal darovať nôž, tak budeš vedieť prečo.

Kaktus

Darovať kvetinu je veľmi dobrý nápad. Navyše, ak je rastlina v kvetináči, je to ešte lepší spôsob, ako urobiť niekomu radosť. Človeku tak kvet ostane dlho a bude sa z neho môcť tešiť niekoľko rokov. Pozor však na darovanie kaktusov. Tie sú spojené s poverou, že prinášajú nenávisť a darovaným kaktusom vojde do domu smútok.

darčeky, ktoré nosia nešťastie, čo nedávať na Vianoce, povery, kaktus
Shutterstock

Nože

Nôž je perfektný praktický darček, ktorý ocenia nielen gazdinky a milovníci varenia. Môže to byť aj rybička alebo kvalitný nožík pre poriadneho chlapa. S týmto predmetom sa najčastejšie spája povera, že ak ho niekomu daruješ, tak sa s dotyčným pohádate, dokonca sa môže stať nejaká tragédia. Hovorí sa totiž, že ostré predmety sú nositeľmi negatívnej energie.

Táto povera je zjavne mýtus, pretože nože sú častým vianočným darčekom. Ak ti to však nedá, tak môžeš „darované“ nože od človeka kúpiť za symbolickú cenu, napríklad pár centov.

darčeky, ktoré nosia nešťastie, čo nedávať na Vianoce, povery, nože
Shutterstock

Zrkadlo

Väčšina z nás iste počula, že rozbité zrkadlo prináša nešťastie. Chápeme, že niekedy je možno nebezpečné človeku darovať zrkadlo, lebo keď sa v ňom uvidí, môže to spôsobiť tragédiu. Či už sa do seba zamiluje, alebo sa zľakne. Podľa legendy nám však odraz v zrkadle kradne kúsok duše a vraj tým človeka postupne oberá o energiu a šťastie.

darčeky, ktoré nosia nešťastie, čo nedávať na Vianoce, povery, zrkadlo
Shutterstock

Topánky

Povera, ktorá sa spája s darovaním topánok, má istú symboliku. Hovorí sa, že by sa nemali dávať žiadnej blízkej osobe a už vôbec nie partnerovi, pretože po darovaní topánok sa spoločné cesty čoskoro rozídu. Dáva to zmysel, človek má v čom pohodlne odkráčať.

Ak by si sa chcel vyhnúť nešťastnému rozchodu alebo hádke s blízkym, daj mu buď vkusné a pekné topánky, alebo si darujte topánky v páre. Akože, nie rovnaké, ale darujte si topánky navzájom.

darčeky, ktoré nosia nešťastie, čo nedávať na Vianoce, povery, topánky
Shutterstock

Prázdna peňaženka

Peňaženka býva častým vianočným darčekom. Zrejme ju však málokto daruje aj s nejakým obsahom okrem falošných kreditiek, ktoré tam sú od kúpy. Povery hovoria, že darovať niekomu prázdnu peňaženku spôsobí stratu zamestnania a úbytok úspor.

Ak nechceš priniesť obdarovanému finančné suchoty, tak mu stačí do darovanej peňaženky šupnúť nejaké to symbolické euríčko. Jeho silu znásobí nejaká červená vec, ktorú môžeš do peňaženky vložiť.

darčeky, ktoré nosia nešťastie, čo nedávať na Vianoce, povery, prázdna peňaženka
Shutterstock

Parfum

Azda najčastejší dar, ktorý si mnohí z nás nájdu pod stromčekom. V prípade, že sa dotyčný trafil do nášho vkusu, tak z neho máme aj obrovskú radosť. Thajská povera však hovorí, že by sme partnerovi nemali darovať parfum, lebo tak rýchlo, ako z neho vyprchá jeho aróma, tak vyprchá aj iskra zo vzťahu. Ponaučenie? Nedaruj človeku lacné napodobeniny, ktoré si kúpil od týpka na stanici. Investuj!

darčeky, ktoré nosia nešťastie, čo nedávať na Vianoce, povery, parfum, voňavka
Shutterstock

Odporúčame prečítať:

Slovenská influencerka Natália Muchová: Ako žena vraj strácam určitú hodnotu, ak sa neoholím. Svoje telo by sme mali poznať

Brošňa

Aj takáto nevinne vyzerajúca vec je spojená s poverou, ktorá je, samozrejme, negatívna. Jej zlo tkvie v ostrej časti tohto predmetu. Hovorí sa, že darovanou brošňou človeku symbolicky prepichneš srdce a prinesie mu to veľa žiaľu a nešťastia.

darčeky, ktoré nosia nešťastie, čo nedávať na Vianoce, povery, brošňa
Shutterstock

Hrebeň

Možno sa ti zdá, že hrebeň je zvláštny dar, ale určite sa nájdu ľudia, ktorý po nejakom netradičnom kúsku zatúžia. O darovaní hrebeňa sa hovorí, že prináša nešťastie, lebo vytvára medzi ľuďmi priepasti.

Rovnako ako sú oddelené od seba zúbky hrebeňa, tak aj ty sa pomaly oddelíš od obdarovaného. Odhliadnuc od povier, na vytvorenie medziľudskej priepasti by možno stačil samotný akt darovania hrebeňa – napríklad plešatému mužovi.

darčeky, ktoré nosia nešťastie, čo nedávať na Vianoce, povery, hrebeň
Shutterstock

Perly

Sú síce krásne a vážené, ale hovorí sa, že darovaním perál prinášame človeku žiaľ a nešťastie. Mali by sme preto radšej siahnuť po kovových šperkoch s kameňom alebo darovať betónové či drevené šperky, ktoré sú momentálne v kurze.

Tiež si treba dávať pozor, s akým kameňom darujeme niekomu šperk. V prípade, že sa nebude zhodovať s jeho znamením zverokruhu, mohol by obdarovanému narobiť šarapatu.

darčeky, ktoré nosia nešťastie, čo nedávať na Vianoce, povery, perly
Cornelia Ng, Unsplash

Ak vieš o niekom, že je poverčivý, tak by si ho určite nemal obdarovať týmito darčekmi. Samozrejme, my neveríme, že niečo takéto funguje, no niektorí ľudia áno. Preto ak dostanú do daru niektorý zo spomínaných predmetov, nebudú sa z nich radovať.

Vyhýbaj sa preto prázdnym peňaženkám, lacným voňavkám a čiernym mačkám ako darčekom, ak nechceš poverčivému človeku urobiť zle…


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.