Ktoré miesto na Slovensku je najstrašidelnejšie? Spýtali sme sa to slovenských lovcov duchov

Teraz máš jedinečnú príležitosť pridať sa k nim.

Zdroj: needpix.com

Toto leto hororom praje a diváci si v kinách môžu užiť niekoľko fakt podarených filmov. Fanúšikov žánru potešil titul Nočné mory z temnôt, ktorý je práve v slovenských kinách.

Pri sledovaní filmu si každý divák musí klásť otázku, aké by to bolo prísť do kontaktu s nadprirodzenými silami. Našťastie, odborníkov na túto problematiku máme aj u nás na Slovensku!

Slovak Ghost Hunters je najznámejšia slovenská skupina zaoberajúca sa vyšetrovaním paranormálnych javov. Vo večerných a nočných hodinách skupina navštevuje miesta, opradené strašidelnými príbehmi a hľadá stopy nadprirodzenej aktivity.

Lovci duchov sa snažia priniesť dôkazy o existencii paranormálnych javov, avšak nie za každú cenu. Nie raz sa stalo, že po preskúmaní tipu na strašidelné miesto zistili, že ide o štandardný fyzikálny jav a nie je to nič nadprirodzené.

Gepostet von Slovak Ghost Hunters am Freitag, 24. August 2018

SGH nie sú žiadni výtržníci. Majú rešpekt k histórii a do všetkých priestorov vstupujú jedine s povolením majiteľa. Všetky svoje procedúry vopred oznámia a médiá publikujú so súhlasom majiteľa nehnuteľnosti. S výsledkami výjazdov SGH sa môžeš oboznámiť na ich Youtube kanáli, na Instagrame alebo na Facebooku.

Slovak Ghost Hunters nám veľmi ochotne zodpovedali niekoľko otázok, vďaka čomu nám všetkým priniesli troška svetla do tajuplného sveta paranormálnych javov. Nad odpoveďami na týchto 5 otázok budeš ešte dlho premýšľať.

Aký paranormálny jav je na Slovensku najbežnejší?

Najbežnejšie, s čím sa stretávame najviac, je, keď nám ľudia posielajú fotografie, kde sa im podarilo voľačo odfotiť. Ale záleží naozaj od okolnosti, kde sa čo odohráva. Ak sa fotografia reálne potvrdí, potom sa už na danom mieste dejú aj iné veci. Zmena teploty, hýbanie predmetov, zlé pocity, tiene.

View this post on Instagram

Zopár foto z Mariánskej Čeľade

A post shared by Slovak Ghost Hunters (@slovak_ghost_hunters) on

Ďalšia taká bežná vec, čo býva, je aj orb. Orb je vlastne tá energia, ktorá môže predstavovať dačo nadprirodzené. Ale často sa aj stane, že ľudia si to popletú s prachom. Preto je dobré vždy to prešetriť.

Majú duchovia rozmanité prejavy a osobnosti, alebo sú si podobní?

Áno, vždy to môže byť rôzne. Duchovia majú svoju osobnosť. I keď sa to nezdá. Sú takí, ktorí sa tu len tak motajú. Nevedia sami, čo sa deje, a sú ako keby v jednom kole. A preto, keď sa nám podarí s takým spojiť a odpovie nám úplne inak na otázku, ako sme chceli, vieme, že je to zblúdila duša.

Gepostet von Slovak Ghost Hunters am Sonntag, 24. April 2016

Ale nájdu sa aj takí inteligentní. Tí vám vedia odpovedať na vaše otázky, a potom je jednoduchšie zaradiť ho do histórie daného miesta. Existujú však aj takí, ktorí nikdy neboli v ľudskej podobe. A to môže byt démon alebo poltergaist. Tvoria len zlo a snažia sa na seba upozorniť.

Akým spôsobom vzniká lovec duchov? Kde sa to dá naučiť?

Na to musí mať človek naozaj odvahu ísť do toho. A hlavne si uvedomiť, do čoho ide. Nie vždy to môže byt sranda, a niekedy dokáže ísť naozaj do tuhého. Preto to musí byť človek, ktorý už niečo také zažil. Osobné skúsenosti. Taký výber sme mali aj v SGH. Musíš vedieť, do čoho ideš.

Ďakujeme dnešnému vydaniu článku – Plus 7 dní

Gepostet von Slovak Ghost Hunters am Mittwoch, 28. März 2018

Človek, čo príde z ulice a povie si, že to je bez problémov, môže naozaj niekedy naraziť na silnú odozvu z druhej strany. A naučiť sa to dá jedine na akciách a miestach na to určených. Každá akcia je nové učenie. Lebo nikdy neviete, na koho natrafíte. Televízor a počítač vás to určite nenaučí. Len osobné stretnutie s druhou stranou.

Ktoré miesto na Slovensku je najstrašidelnejšie?

Najstrašidelnejšie miesta sú veru nemocnice. Raz sme navštívili aj psychiatrickú liečebňu. A tá toho skrývala naozaj veľa. Bola to bývalá psychiatria v Pezinku. Ďalšie veľmi zaujímavé miesto je aj Mariánska Čelaď. Tiež sa dá o nej povedať, že je to jedno z top miest u nás, kde straší. Spomedzi hradov by som dal do prvenstva hrad Branč. Nezdá sa, ale ten tam má tých duchov naozaj dosť.

Čakali sme nato tak dlho ! ! !veľa vybavovania, stresov, nervov, odmietnutí .. No my sme sa nevzdávali a SGH to zvládlo a máme povolenie !! Už budúci víkend nás čaká noc plná hrôzy! A to doslova!

Gepostet von Slovak Ghost Hunters am Donnerstag, 27. Juli 2017

Strašidelné miesto je aj Sakra kopec pri Bratislave, kde havarovalo lietadlo. Zomrelo tam 82 ľudí a je to u nás na Slovensku taká tajomná a neznáma tragédia, ktorá patrí medzi najväčšie tragédie Slovenska.

Stretli ste sa s nejakým javom, ktorý vám neustále vŕta v hlave a dodnes si ho nedokážete vysvetliť?

O tom to vlastne je – hľadáme to, čo bežne nevysvetlíte. To je podstata lovu duchov. Spomedzi tých veľa miest, čo sme navštívili, už človek ani nevie, čo kde všade také zvláštne zažil. No, ale jedno také zaujímavé miesto je aj kúsok od Bratislavy.

Bol to les, ktorého história sa spájala s nešťastím z čias vojny. No na tom mieste je taká strašne silná energia, až z neho máte zlý pocit, a ten v človeku zostane ešte veľmi dlho. Mal som tam pocit, že nás niekto stále sleduje. 

Gepostet von Slovak Ghost Hunters am Sonntag, 20. März 2016

Hm, ale taký zaujímavý jav priniesol aj Beckov, kde nám termo kamera ukazovala nejaký objekt, a pritom ste ho reálne nevideli. Hýbalo sa to tam, a vôbec to nemalo tepelnú stopu. Nebolo to ani úplne maličké – malo to približne veľkosť vrabca.

Ďakujeme za rozhovor

To najlepšie na záver! EMEFKA v spolupráci so Slovak Ghost Hunters ti ponúka možnosť zúčastniť sa strašidelnej výpravy po boku najznámejších slovenských lovcov duchov.

Šťastný výherca bude mať príležitosť vydať sa preskúmať miesto spojené s desivými historkami a bude sa cítiť ako hrdinovia z vyššie spomenutého hororu Nočné mory z temnôt, ktorý je momentálne v slovenských kinách a ktorému sme venovali niekoľko článkov.

View this post on Instagram

🔥🔥🔥SÚŤAŽ🔥🔥🔥 Chceš zažiť poriadne adrenalínový zážitok s lovcami duchov? Chceš vidieť skutočného omietkového démona alebo ako sa Satan zjavuje na psa a na horora (teraz už naozaj!) 😈 Nie! Teraz vážne! Oslovili sme chalanov a baby zo @slovak_ghost_hunters ktorí sú najznámejším vyšetrovacím tímom ľudí na Slovensku, ktorí sa zaoberajú pátraním po paranormálnych javoch, a tí nám ponúkli možnosť súťaže o špeciálnu adrenalínovú expedíciu s dvoma z vás 😳😳😳 Chceš teda zažiť niečo, čo si ešte doteraz nezažil? Máš jedinečnú možnosť! ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ PODMIENKY súťaže sú jednoduché: ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 1) Označ kamoša/kamošku, ktorého by si vzal na expedíciu ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 2) Dajte obaja follow na @emefka_official ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 3) V sobotu 17. júla sa dozvieš meno výhercu. (súťaž uzatvárame o polnoci zo 16. na 17.8.) Pamätaj, vyhrať môžeš len ak ty aj tvoj kamoš/kamoška budete mať follow na stránke, v opačnom prípade budeme vyberať dovtedy, dokým nebude splnená podmienka. Držíme palce ✌️❤️⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #emefka #emefkasutaz #instaslovak #instaslovakia #insta_svk #instaczech #slovakia #slovak#czech #slovensko #igerscz #igersczech #igersczechrepublic #czechgirl #czechboy #czechgirls#cze #slovakgirl #slovakiagirl #slovakiangirl #slovakian #slovenkadna

A post shared by EMEFKA SK/CZ (@emefka_official) on

Tento obsah vznikol v spolupráci s BONTONFILM a.s.

Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
10
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

  1. Chápem, že ide o rozhovor, no nabudúce by som možno trochu upravila odpovede, aby zneli prirodzenejšie a ľahšie sa čítali… Chápem, že pravdepodobne ste chceli, aby to vyznelo autenticky, preto ste len (predpokládam) prepísali to, čo vám odpovedali, no nečítalo sa mi to príjemne. 🙂 Plus by možno bolo fajn, keby ste sa pýtali kontkrétnejšie otázky, takto sme sa v podstate nič nedozvedeli. Ale inak zaujímavý článok 🙂

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
11 konverzácií, ktoré ti budú extrémne povedomé, ak máš brata

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME