Ktorý film je najvulgárnejší? Toto je 10 snímok, v ktorých bolo najviac nadávok

Pre drsnejšie výrazy sa v týchto filmoch rozhodne nechodí ďaleko.

Zdroj: © Columbia Pictures / MovieStillsDB, Shutterstock

Vulgarizmy patria do nášho slovníka, a preto je jasné, že sa im nevyhýbajú ani filmári. Ak chcú, aby ich postavy pôsobili hodnoverne, musia skrátka sem-tam utrúsiť nejakú tú nadávku. Ak ťa ale niekedy zaujímalo, ktoré filmy patria k tým vôbec najvulgárnejším, tak v tomto článku sa to dozvieš.

Stránka Buzz Bingo sa totiž vrhla na podrobný prieskum a spočítala rozmanité nadávky v rôznych filmoch. Výsledkom je nižšie uvedená desiatka.

10. Beavis a Butt-Head dobýjajú Ameriku

Animovaná komédia o dvoch idiotoch Beavisovi a Buttheadovi v réžii Yvette Kaplan, Mikea Judgea a Mikea de Sevea, ktorí majú zástupy fanúšikov najmä v Amerike, rozhodne nepatrí k príliš slušným snímkam. Celkovo v nej padne 414 nadávok.

V tejto komédii sa nerozluční kamoši Beavis a Butthead vydajú na šialenú cestu Amerikou, aby získali naspäť ukradnutý televízor, a zažijú pri tom jednu šialenosť za druhou. Film ako taký je celkom zábavný, ale svojím prízemným humorom neosloví každého.

Paramount Pictures / moviestillsdb.com

9. Gauneri

V kultovej gangsterke Gauneri od Quentina Tarantina padlo 418 nadávok. Prítomnosť tohto filmu asi nikoho neprekvapí. Napokon, tarantinovky vulgarizmami nikdy príliš nešetrili. Gauneri sú regulárnym Tarantinovým debutom, v ktorého centre je skupina zlodejov.

Tí sa pokúsia ukradnúť vzácne klenoty, ale akcia sa pokazí a gangstri sa skryjú v prázdnom sklade. Je jasné, že ich niekto zradil. A ten niekto je jedným z nich.

Dog Eat Dog Productions / moviestillsdb.com

8. Nil by Mouth

U nás málo známu drámu Nil by Mouth si napísal a natočil známy herec Gary Oldman. V nej sa však tiež pre drsnejšie slová nechodí ďaleko. Celkovo ich vo filme padne až 432.

Snímka diváka zavedie na drsné londýnske predmestie, kde sa bez akýchkoľvek ružových okuliarov pozerá na ťažký a depresívny život chudobných rodín. Kvalitná záležitosť, škoda, že u nás sa jej nedostalo väčšieho ohlasu.

ARP Sélection / moviestillsdb.com

7. Krvavé leto v New Yorku

Kriminálnu drámu Krvavé leto v New Yorku natočil oscarový Spike Lee. Snímka si ako základ berie krvavé udalosti, ku ktorým došlo v lete roku 1977, keď v New Yorku vyčíňal sériový vrah prezývaný Samov syn. Skupina povaľačov okolo kaderníka Joeyho ale nadobudne podozrenie, že vrahom by mohol byť niekto z ich štvrte.

A keďže sa Krvavé leto v New Yorku odohráva medzi obyčajnými ľuďmi z nižšej vrstvy, tak je jasné, že nadávky sa z ich úst len tak hrnú. Dovedna ich zaznie 467. Samotnej snímke nechýba poriadne dusná a depresívna atmosféra, zaujímavý scenár a výborní herci. Stojí za skúšku.

Touchstone Pictures / moviestillsdb.com

6. Straight Outta Compton

Životopisná hudobná dráma Straight Outta Compton od F. Garyho Graya mapuje vznik kultovej hip-hopovej skupiny N.W.A. Keďže sa príbeh odohráva v prostredí drsných raperov, ktorí si nedávajú servítku pred ústa ani vo svojich piesňach, nikoho asi neprekvapí, že v Straight Outta Compton začujeme hneď 468 nadávok.

Samotný film je kvalitný, informačne bohatý a výborne natočený. Odniesol si aj nomináciu na Oscara v kategórii najlepší originálny scenár.

Universal Pictures / moviestillsdb.com

5. Železné srdce

Akčná dráma Železné srdce od Davida Ayera sa odohráva v posledných dňoch druhej svetovej vojny a sleduje skupinu vojakov, ktorí sa vydávajú na zdanlivo samovražednú misiu proti vojskám nepriateľa. Železné srdce je výborne natočený, pomerne brutálny a herecky bezchybný kúsok, pri ktorom vysoký počet nadávok (489) rozhodne neprekvapí.

Sony Pictures Entertainment / moviestillsdb.com

4. Jay a mlčanlivý Bob vracajú úder

Aj režisér Kevin Smith patrí k tvorcom, ktorí vulgárnymi výrazmi vo svojich filmoch rozhodne nešetria. Inak to nebolo ani v bláznivej komédii Jay a mlčanlivý Bob vracajú úder, v ktorej sme mohli počuť celkovo 509 nadávok.

Dvaja titulní flákači a díleri marihuany sa v nej vydávajú do samotného Hollywoodu, aby prekazili adaptáciu na motívy ich životov. Vyšla z toho solídna zábava, ktorá sa ale bude najviac páčiť fanúšikom predchádzajúcich Smithových filmov (keďže na ne obsahuje mnoho odkazov a vystupuje tu viacero ich postáv).

Dimension Films / moviestillsdb.com

3. Kasíno

Dostávame sa do prvej trojky, kde na treťom mieste tróni skvelá gangsterka Kasíno od Martina Scorseseho. V nej padlo celkovo 606 nadávok. Snímka rozpráva o Samovi „Ace“ Rothsteinovi s väzbami na mafiu, ktorý sa stane vedúcim veľkého kasína.

Všetko sa však skomplikuje príchodom krásnej Ginger McKenna, do ktorej sa Sam okamžite zamiluje. Snímka má parádne tempo, výborne napísané postavy, drsné scény a tie tri hodiny utečú ako voda. Sharon Stone si za svoj výkon podvodníčky Ginger odniesla nomináciu na Oscara.

Universal Pictures / moviestillsdb.com

2. Uncut Gems

Druhým najvulgárnejším filmom s počtom nadávok 646 je pomerne čerstvá kriminálna dráma Uncut Gems od súrodeneckého režisérskeho dua Bennyho a Josha Safdieovcov. Príbeh sa točí okolo klenotníka Howarda Ratnera v podaní Adama Sandlera.

Ten má na krku plno dlhov a vymáhačov, ale podarí sa mu získať vzácny diamant. Problémy sa však ešte len začínajú. Snímka je famózne natočená, má brutálne tempo a napätie sa v nej dá krájať.

A24 / moviestillsdb.com

1. Vlk z Wall Street

No a prvé miesto patrí (a to s pomerne veľkým odstupom) čiernej komédii Vlk z Wall Street od Martina Scorseseho. V nej sme rôzne nadávky mohli počuť rovných 715-krát. Dynamický životopisný film rozpráva príbeh Jordana Belfrota, ambiciózneho makléra, ktorý v časoch svojej najväčšej slávy zarábal tisíce dolárov za minútu.

Jeho divoký životný štýl, plný drog a sexu, ako aj podivných „podnikateľských“ praktík, však prilákal pozornosť FBI. Vlk z Wall Street je poriadne divoká jazda, ktorá pobaví a ponúkne aj viacero podnetov na zamyslenie. Snímka si odniesla štyri nominácie na Oscara.

Paramount Pictures / moviestillsdb.com
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
12
Haha
Woow Woow
21
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ženu počas jazdy autom zasiahla do hlavy korytnačka

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME