Kuchár predstavil vegetariánsky „chlebový steak“. Stal sa terčom internetového posmechu

Čo je veľa, to je málo.

Zdroj: Shutterstock

Ak si bol vegetariánom ešte skôr, ako to bolo v móde, veľmi dobre vieš, že najesť sa vonku je miestami boj. Niektoré reštaurácie síce ponúkajú vegetariánske možnosti, ale väčšinou o tom prd vedia a za chutne znejúcim šalátom sa skrýva len trs akejsi vysušenej buriny s plátkom rajčiny. Možno kúskom surového tofu, ak máš šťastie.

Podliezť už beztak nízku latku vegetariánskych alternatív je pomerne náročné, tomuto kuchárovi sa to však podarilo. V snahe ulahodiť kamarátovi, ktorý prestal jesť mäso, sa rozhodol pripraviť „steak“, ktorý (ako už asi tušíš), nemá s klasickým steakom vôbec nič spoločné. Je to kus chleba. So syrom. A teda v jeho ponímaní inovatívny „chlebový steak“.

Shutterstock

Syrová hrianka v prestrojení za mäsitý steak

„Predstavujem vám hrianku z kváskového chleba s parmezánovou krustou,“ píše na Instagrame @basically, kuchár, ktorý svojím objavom Ameriky pobavil mäsožravcov aj všetkých ostatných. „Je sýty, slaný a ak sa pripraví dobre, skutočne má mäsovú štruktúru,“ dodáva. Nemusíš byť prvotriedny skeptik, aby si skonštatoval, že to je blbosť. Chleba je chleba. Či ho hodíš na panvicu, či ho natrieš maslom, či ho nazveš steak a budeš sa tváriť, že tak naozaj chutí… stále je to chleba.

Hoci sa tragikomickému receptu podarilo na profile nazbierať viac ako 13-tisíc lajkov, komentujúci už takí štedrí neboli. „Takže… toast?!“ neveriacky napísal niekto. „Neverím, že sa snažíte presvedčiť ľudí, že chleba so syrom chutí ako mäso. Ďakujem, že som sa vďaka vám hneď ráno schuti zasmial,“ vyjadril sa zase niekto iný.

„Šalátový steak. Karfiolový steak. Chlebový steak. Nič z toho nie je v skutočnosti steak,“ komentoval ďalší. „Spúšťam petíciu za to, aby už nikdy nikto v žiadnom kontexte nevyslovil slovné spojenie chlebový steak,“ bojkotoval nápad ďalší. Ak s ním súhlasíš, choď si nájsť jeho komentár a daj mu lajk. Možno sa o tebe jedného dňa budeme učiť na dejepise.

Zdroj: basically / Instagram 

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
14
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Chorvátske slová, ktoré majú úplne iný význam, ako si niektorí Slováci myslia


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME