Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 4.2.2023
sk
Veronika
cz
Jarmila

Ak si bol vegetariánom ešte skôr, ako to bolo v móde, veľmi dobre vieš, že najesť sa vonku je miestami boj. Niektoré reštaurácie síce ponúkajú vegetariánske možnosti, ale väčšinou o tom prd vedia a za chutne znejúcim šalátom sa skrýva len trs akejsi vysušenej buriny s plátkom rajčiny. Možno kúskom surového tofu, ak máš šťastie.

Podliezť už beztak nízku latku vegetariánskych alternatív je pomerne náročné, tomuto kuchárovi sa to však podarilo. V snahe ulahodiť kamarátovi, ktorý prestal jesť mäso, sa rozhodol pripraviť „steak“, ktorý (ako už asi tušíš), nemá s klasickým steakom vôbec nič spoločné. Je to kus chleba. So syrom. A teda v jeho ponímaní inovatívny „chlebový steak“.

Shutterstock

Syrová hrianka v prestrojení za mäsitý steak

„Predstavujem vám hrianku z kváskového chleba s parmezánovou krustou,“ píše na Instagrame @basically, kuchár, ktorý svojím objavom Ameriky pobavil mäsožravcov aj všetkých ostatných. „Je sýty, slaný a ak sa pripraví dobre, skutočne má mäsovú štruktúru,“ dodáva. Nemusíš byť prvotriedny skeptik, aby si skonštatoval, že to je blbosť. Chleba je chleba. Či ho hodíš na panvicu, či ho natrieš maslom, či ho nazveš steak a budeš sa tváriť, že tak naozaj chutí… stále je to chleba.

Hoci sa tragikomickému receptu podarilo na profile nazbierať viac ako 13-tisíc lajkov, komentujúci už takí štedrí neboli. „Takže… toast?!“ neveriacky napísal niekto. „Neverím, že sa snažíte presvedčiť ľudí, že chleba so syrom chutí ako mäso. Ďakujem, že som sa vďaka vám hneď ráno schuti zasmial,“ vyjadril sa zase niekto iný.

„Šalátový steak. Karfiolový steak. Chlebový steak. Nič z toho nie je v skutočnosti steak,“ komentoval ďalší. „Spúšťam petíciu za to, aby už nikdy nikto v žiadnom kontexte nevyslovil slovné spojenie chlebový steak,“ bojkotoval nápad ďalší. Ak s ním súhlasíš, choď si nájsť jeho komentár a daj mu lajk. Možno sa o tebe jedného dňa budeme učiť na dejepise.

Zdroj: basically / Instagram 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť