Kultová Futurama dnes oslavuje 20 rokov. Vďačíme jej za legendárne memes a trojicu pamätných epizód

Majstrovské dielo Matta Groeninga je tu s nami už dve dekády

Prvou epizódou sa mohli pokochať diváci stanice Fox dňa 28.3.1999. Seriál od Matta Groeninga a Davida X. Cohena, tvorcov Simpsonovcov, prichádzal na svet skutočne dlho a ťažkosti ho sprevádzali od začiatku až do (troška predčasného) konca. Napriek tomu sa stal legendou.

Samotný názov Futurama je inšpirovaný pavilónom z newyorskej výstavy v roku 1939. Pavilón Futurama mal návštevníkom ukázať, ako sa bude žiť v roku 1959. Seriálová Futurama sa odohráva v roku 3000 a sleduje dobrodružstvá Philipa J. Frya, poslíčka pizze z 20. storočia, ktorý sa nechtiac nechá zamraziť a prebudí sa o tisíc rokov.

https://tenor.com/view/futurama-fry-sandwich-clapping-gif-11562517

Fry sa v novom svete stáva opäť kuriérom – tentoraz vesmírnej spoločnosti Planet Express. Spoločnosť mu robí jednooká Leela, opitý, sprostý a kleptomanský robot Bender, staručký profesor Farnsworth, nie veľmi talentovaný krabí doktor Zoidberg, byrokrat Hermes a kopec ďalších bizarných postavičiek.

https://tinycards.duolingo.com/decks/3APPMvM7/futurama-characters

Keďže za Futuramou stojí dvojica autorov, ktorí robili aj na Simpsonovcoch, seriály sa nevyhli porovnávaniu. Dva rozdiely sú hneď viditeľné – vo Futurame ľudské postavičky nie sú žlté a seriál sa odohráva v sci-fi prostredí.

Po kratšom oboznámení si človek všimne, že Futurama je zameraná prevažne na mladých dospelých, a oproti Simpsonovcom sa tam otvorenejšie riešia napríklad sexuálne témy a náboženstvo.

https://futurama.fandom.com/wiki/Space_Pope

Ako bolo spomenuté – Futurama o svoju existenciu musela tvrdo bojovať. Už v auguste 2003 kanál Fox Futuramu zrušil. V období 2007 až 2009 vyšlo niekoľko filmov a potom bol seriál opäť oživený v ponuke Comedy Central.

Za niekoľko rokov na televíznych obrazovkách si Futurama získala davy nadšených fanúšikov. Popularita seriálu sa odzrkadlila aj v online prostredí a Futurame vďačíme za nejedno podarené meme. Za zmienku určite stoja:

Not sure if X or Y

Máš dve veci, ktoré sa na seba náramne podobajú. Nemusí byť ľahké ich rozoznať!

https://knowyourmeme.com/memes/futurama-fry-not-sure-if

„I Don’t Want to Live on this Planet Anymore“

Politika, hudba, súčasná móda. Každý z nás má nejaké dôvody, prečo túto ikonickú hlášku aspoň raz v živote vypustil z úst…

https://knowyourmeme.com/memes/i-dont-want-to-live-on-this-planet-anymore#.TlvrQEfpiSo

Snu-Snu

Ide o termín z jazyka Amazoniek, ktorým je označované romantické zblíženie. Hrdinovia seriálu sa presvedčili, že robiť snu-snu s bojovnými ženami je boj sám osebe. Výraz na internete zľudovel a bežne sa používa v súvislosti s troška silnejšími ženami.

https://knowyourmeme.com/photos/772635-snu-snu

Shut up and take my money!“

Niekedy človek narazí na zázračný produkt, po ktorom túžil, bez toho, aby o tom vedel. Jeho tvorca si zaň, samozrejme, zaslúži poriadny kopec peňazí. To je jeden z čarov kapitalizmu!

https://knowyourmeme.com/memes/shut-up-and-take-my-money#.TlvvUkfpiSo

Why not Zoidberg?

„Prečo nie, Zoidberg?“ je vtieravá hláška doktora Zoidberga, ktorá počas seriálu zaznie mnohokrát. Kedysi sa na internete používala ako univerzálna odpoveď na všetky otázky.

https://knowyourmeme.com/memes/futurama-zoidberg-why-not-zoidberg#.Tlv0GkfpiSo

Na mieste je tiež pripomenúť si trojicu epizód, ktorá divákom Futuramy utkvela v pamäti asi najviac:

Roswell that ends well

Príbeh sa inšpiruje známou legendou o roswellskom ufo incidente, ktorý sa mal odohrať v roku 1947. Protagonisti sa v tomto mieste a čase ocitnú po kontakte so supernovou. Bender je prítomný len ako oddelená hlava a na Zoidbergovi robí pokusy americká armáda.

Devätnásty diel tretej série je riadna jazda od začiatku do konca. Fry sa dokonca stretne s vlastným starým otcom a babkou a dopustí sa niečoho, na čo by rozhodne nemal byť pyšný…

https://www.imdb.com/title/tt0756888/mediaviewer/rm776884736

The Devil’s Hands Are Idle Playthings

Posledná epizóda štvrtej série bola posledným dielom, ktorý odvysielal Fox v roku 2003. Rozlúčka to bola vo veľkom štýle, pretože ide o jednu z najkrajších epizód vôbec. Fry sa snaží naučiť hrať na hudobný nástroj „holophonor“, aby dokázal okúzliť Leelu.

Jeho výkon za veľa nestojí a Bender mu preto odporučí, aby sa pokúsil o deal s Robodiablom. Za takéto obchody sa zvyčajne platí obrovská cena a naivný Fry sa o tom musí presvedčiť na vlastnej koži…

https://www.topsimages.com/images/parasites-lost-leela-94.html

Jurassic Bark

Siedma epizóda štvrtej série priniesla silné okamihy, ktoré nenechali žiadne oko suché. Zvlášť v ohrození boli všetci milovníci psov a iných štvornohých miláčikov. Fry a Bender sa vyberú do múzea. Medzi množstvom zaujímavých exponátov z dávnej minulosti nájdu fosíliu psíka z 20. storočia.

Fry neverí vlastným očiam – ide o jeho psa! Spoliehajúc sa na moderné technológie Fry verí, že sa psíka podarí oživiť. Bender žiarli a robí všetko pre to, aby tento proces sabotoval. Pri záverečnej scéne, ktorá ukazuje psiu vernosť v najkrajšej forme, revali všetci.

Posledná epizóda Futuramy bola stanicou Comedy Central odvysielaná 4. septembra 2013. Hoci sa nové diely už nevyrábajú, seriál kvalít Futuramy je neustále opakovaný kanálmi na Slovensku aj v zahraničí. K dispozícii je aj na streamovacích službách. Futurama sa navždy zapísala do histórie memes a sŕdc všetkých fanúšikov dobrého humoru.

http://www.threadbombing.com/details.php?image_id=2612

Zdroj: knowyourmeme.com
Titulná fotka: 20th Century Fox Television

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
19
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 fenomenálnych gangsteriek plných peňazí, drog a drsných vrážd

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME