Česká komédia Gympl z roku 2007, ktorú natočil Tomáš Vorel, sa v čase premiéry stretla s veľkým diváckym úspechom. Zábavnú snímku si náramne obľúbili aj diváci aj v našich končinách. Film sa točil okolo kamarátov Petra (Tomáš Vorel ml.) a Michala (Jiří Mádl) z pražského gymnázia, ktorí sa venujú maľovaniu grafity.
A to ich, pravdaže, neraz dostáva do veľkých problémov. Režisér ponúkol celkom zábavný a dynamický obraz na dospievanie a jeho radosti aj starosti.
Snímka Gympl sa v roku 2014 dočkala sequelu Vejška, v ktorej obaja hlavní hrdinovia študovali na vysokej škole, hoci ich vášeň stále patrila sprejovaniu. No a teraz prichádza tretí film Džob, opäť v réžii Tomáša Vorla.
Ako naznačuje už názov, Petr a Michal dospeli a snažia sa nejakým spôsobom zapojiť do pracovného procesu. Jednému z nich sa podarilo usadiť a viesť rodinný život, ten druhý sa pretĺka životom ako samotársky umelec.
Okrem Vorla mladšieho a Mádla vo filme opäť uvidíme aj Jana Krausa a Zuzanu Bydžovskú, ktorých doplnia Diana Dulínková, Yzomandias, Ivan Sochor, Lukáš Cína, Vilma Cibulková, Kristýna Leichtová a Lenka Komrsková. Prvý teaser zatiaľ veľa neprezrádza, skôr má slúžiť ako taký nostalgický háčik pre fanúšikov série. Premiéry sa však dočkáme ešte tento rok, konkrétne 17. júla.