Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

Kultová romantika Duch dostane novú verziu. Toto si o nej myslí Demi Moore

Herečka z filmu Duch sa na margo chystanej novej verzie vyjadrila pozitívne.


Ďalšia známa filmová klasika sa dočká remaku. Reč je o romantickej fantasy dráme Duch od režiséra Jerryho Zuckera. Ako informuje aj portál ScreenRant, film sa točí okolo bankára Sama Wheata (Patrick Swayze), ktorý tragicky príde o život. Ako duchovi sa mu však podarí nadviazať spojenie s jeho láskou Molly (Demi Moore).

Snímka si odniesla vcelku pozitívne kritiky a stala sa masívnym finančným trhákom (oproti rozpočtu 23 miliónov dolárov dokázala na tržbách získať viac ako 505 miliónov). Na konte má aj päť nominácií na Oscara, z ktorých vo víťazstvo premenila dve sošky. Jednu získal Bruce Joel Rubin za najlepší originálny scenár, druhú Whoopi Goldberg za najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe.

O samotnom remaku sa zatiaľ veľa nevie, snáď len to, že hlavnú rolu by mal stvárniť Channing Tatum. V nedávnom rozhovore sa však k celému projektu vyjadrila aj Demi Moore. Tá podotkla, že hoci niektoré filmy by remaky dostať nemali, v prípade Ducha je celkom optimistická. S materiálom sa podľa nej dá pracovať a prispôsobiť ho modernému publiku.

„Každý príbeh bol už v nejakých obmenách vyrozprávaný,“ povedala. „Skvelá vec je odlišný spôsob, akým môže byť interpretovaný. Myslím si, že sú filmy, ktoré je lepšie nechať tak, ale občas sú tu aj úžasné prekvapenie, ktoré ich reinterpretácia ponúka.“

filmy, Duch, romantický film, Demi Moore, Channing Tatum, remake
MovieStillsDB / Paramount Pictures

Z jej slov vyplýva, že sa k remaku filmu, ktorý nakopol jej kariéru, rozhodne nestavia apriori negatívne. Filmári to však celkom iste nebudú mať jednoduché.

Duch je totiž zaslúženou kultovkou, ktorá sa dodnes teší oddanej fanúšikovskej základni. Nová verzia teda bude musieť divákov presvedčiť o tom, že nevznikla len pre rýchly profit.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.