Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.7.2024
sk
Magdaléna
cz
Magdaléna, Magda
, Magdalena

Kultová videohra The Legend of Zelda ožije vo filme. Kto sa ujme réžie?

Práce na filme sa už rozbehli.


Na strieborné plátna v blízkej budúcnosti dorazí adaptácia ďalšej populárnej videohry. Tentokrát padla voľba na kultové fantasy RPG The Legend of Zelda od spoločnosti Nintendo. Ako píše portál The Hollywood Reporter, réžie sa ujme Wes Ball, ktorý má na konte sériu Labyrint, a tiež chystané sci-fi Kráľovstvo planéty opíc, ktoré uvidíme na jar budúceho roka.

Fanúšikov hernej série iste poteší, že na film bude dohliadať aj jej tvorca Shigeru Miyamoto. Ten na sociálnej sieti X (predtým Twitter) potvrdil, že na snímke sa už dlhšie pracuje.

„Začali sme s vývojom filmu, pričom samotné Nintendo sa výrazne podieľa na produkcii,“ uviedol Miyamoto. „Bude chvíľu trvať, kým film dokončíme, ale dúfam, že sa naň tešíte!“ Z jeho slov vyplýva, že zatiaľ nie je jasné, kedy sa dočkáme premiéry. Nevieme tiež, ktorú z hier sa filmári rozhodnú adaptovať.

filmy, videohry, The Legend of Zelda, adaptácia, filmové novinky, chystané filmy, gaming, Nintendo
Shutterstock

Séria The Legend of Zelda je totiž nesmierne bohatá a má za sebou plno úspešných titulov. Ten prvý si hráči mohli zahrať v roku 1986 a nasledovalo mnoho ďalších dielov a spin-offov. Zatiaľ poslednou hrou série je The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, ktorú mnohí kritici považujú za jednu z najlepších hier histórie.

Chceš zarábať, aj keď spíš? Nemusíš byť podnikateľ, stačí spraviť túto jednoduchú vec!

Mohlo by ťa zaujímať:

Chceš zarábať, aj keď spíš? Nemusíš byť podnikateľ, stačí spraviť túto jednoduchú vec!

Príbehy hier sa väčšinou točia okolo mladého Linka, ktorý musí zachrániť kráľovstvo Hyrule pred zlým Ganonom. Ten je odhodlaný získať tri kusy mystickej Triforce a nadobudnúť tak neobmedzenú moc.

Nintendo nedávno slávilo veľký úspech s celovečernou adaptáciou Super Maria, takže sme zvedaví, či sa im podarí tento triumf zopakovať. Potenciál na kvalitnú fantasy snímku totiž The Legend of Zelda rozhodne ponúka.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.