Kultové a obľúbené filmové postavy, ktoré mali na striebornom plátne zomrieť, ale prežili

Tvorcovia plánovali pre niektoré slávne postavy vskutku nepekný koniec.

Zdroj: Balboa Productions

Niekedy sa pri tvorbe scenára ťažko odhaduje, či bude tá alebo oná postava úspešná u divákov alebo či bude mať potenciál na ďalšie časti. Tvorcovia tak nezriedka plánujú niektoré charaktery na plátne zabiť. Z dnešného pohľadu sa to môže zdať neuveriteľné, ale hrobárovi z lopaty utieklo aj týchto 10 slávnych a obľúbených postáv.

1. Dr. Ian Malcolm (Jurský park)

Vedec, ktorého si vo filme zahral Jeff Goldblum, sa objavuje aj v knižnej predlohe Michaela Crichtona. Práve v nej ale na konci umiera. Napokon to však bol práve Crichton, kto filmových tvorcov presvedčil, aby Iana Malcolma nechali nažive. Sympatický doktor sa tak mohol vrátiť aj v pokračovaní s podtitulom Stratený svet a neskôr si strihol aj cameo v snímke Jurský svet: Zánik ríše.

Universal Pictures

2. Ellen Ripley (Votrelec)

Ellen Ripley, jedna z najkultovejších postáv strieborného plátna, mala svoj súboj s Xenomorphom prehrať hneď v prvom diele Votrelca. Režisér Ridley Scott prezradil, že Ripley mala vo finálnej bitke s mimozemským agresorom zomrieť, pričom Xenomorph jej mal odtrhnúť hlavu.

Našťastie sme sa toho nedočkali a Ellen Ripley v podaní Sigourney Weaver sa mohla vrátiť aj v nasledujúcich troch pokračovaniach.

20th Century Fox

3. Han Solo (Star Wars: Epizóda V – Impérium vracia úder)

Jedna z najtemnejších častí série Star Wars s podtitulom Impérium vracia úder mala byť ešte depresívnejšia. Scenárista Lawrence Kasdan sa v nej totiž snažil odpraviť legendárneho Han Sola, ktorého si zahral nezabudnuteľný Harrison Ford.

Medzi divákmi sa však Han Solo stal nesmierne populárny a tvorcovia mali dojem, že ak ho zabijú, tak im to naruší tržby. Ford si tak vesmírneho pašeráka mohol strihnúť aj v Návrate Jediho, ako aj v Sila sa prebúdza.

20th Century Fox

4. John Rambo (Rambo)

Vojnový veterán John Rambo mal hneď vo svojom prvom filmovom dobrodružstve zahynúť. V románovej predlohe totiž Rambo spácha samovraždu. Jeho smrť natočili aj filmári, ale predstaviteľ postavy Sylvester Stallone ich presvedčil, aby hrdinu nechali žiť.

Videl v ňom totiž potenciál na skvelého akčného hrdinu v ďalších dieloch. To sa napokon aj naplnilo. Rambo sa k nám vrátil ešte v piatich pokračovaniach.

Orion Pictures

5. Dante Hicks (Clerks)

Kultová nezávislá komédia od Kevina Smitha sa mala pôvodne končiť úplne inak. Obchod, v ktorom sa celý príbeh odohráva, mal byť v závere prepadnutý a jedna z hlavných postáv Dante Hicks mal pri tejto akcii prísť o život. Smithovi kolegovia však mali dojem, že tento záver sa nehodí k zábavnému tónu zvyšku filmu, a tak režiséra presvedčili, aby ho pretočil.

Hrdina v podaní Briana O’Hallorana tak prežil a následne sa vrátil vo filmoch Jay a mlčanlivý Bob vracajú úder a Clerks 2.

Miramax Films

6. Rocky Balboa (Rocky V)

Tvorcovia počítali s tým, že Rocky V bude posledným filmom celej série, takže kultový boxer Rocky Balboa, ktorého stvárnil Sylvester Stallone, mal na konci umrieť v pouličnej bitke. Proti plánom tvorcov však bolo štúdio. Režisérovi Johnovi Avildsenovi bolo povedané, že Batman, Superman a James Bond nezomierajú, takže nezomrie ani Rocky.

Rocky sa tak ešte vrátil v ďalších troch filmoch.

MGM/UA Communications Company

7. Matt Hooper (Čeľuste)

Aj legendárny horor Čeľuste od Stevena Spielberga vychádza z knižnej predlohy. A práve v nej postava Matta Hoopera, ktorú v snímke hrá Richard Dreyfuss, neskončila práve najlepšie. Aby sme boli konkrétnejší, tak skončila v žraločích tesákoch. Príliš to nevadilo, keďže knižný Hooper bol dosť nesympatická postava.

Scenáristi však charakter prepísali na sympaťáka, a ten jednoducho zahynúť nemohol.

Universal Pictures

8. Martin Riggs (Smrtonostná zbraň 2)

V záverečnej prestrelke v kultovej Smrtonostnej zbrani 2 od Richarda Donnera mal svoj koniec nájsť aj Martin Riggs v podaní Mela Gibsona. Scenárista Shane Black trval na tom, že Riggs musí zomrieť, ale producenti mali iný názor, keďže plánovali ďalšie pokračovania. Black tak z projektu vycúval a Riggs sa tak mohol vrátiť ešte v dvoch filmoch.

Warner Bros.

9. Poe Dameron (Star Wars: Sila sa prebúdza)

Poe Dameron je v novej Star Wars trilógii takým novodobým Han Solom. Možno ale nevieš, že tento frajer s tvárou Oscara Isaaca mal v Sila sa prebúdza zahynúť. Herec však nebol spokojný s tým, že Dameron tak skoro zomrie, a tak presvedčil režiséra J. J. Abramsa a scenáristu Lawrenca Kasdana, aby ho nechali žiť. A zdá sa, že urobili dobre, keďže sa z neho stal dôležitý hráč.

Walt Disney Studios Motion Pictures

10. Happy Hogan (Iron Man 3)

Šéf ochranky v Stark Industries Happy Hogan, ktorého stvárnil Jon Favreau, je už pre mnohých neoddeliteľnou súčasťou marvelovského univerza. V snímke Iron Man 3 mal pritom zomrieť v súboji s pomocníkmi hlavného záporáka.

Scenáristi ho napokon nechali „len“ upadnúť do kómy, z ktorej sa v závere filmu prebral. Happyho sme tak mohli vidieť aj v Spider-Man: Návrat domov, Avengers: Infinity War, Avengers: Endgame a Spider Man: Ďaleko od domova.

Walt Disney Studios Motion Pictures

Zdroj: sparknotes.com, cinemablend.com, ew.com, gq.com, philadelphia.cbslocal.com, ew.com, en.wikipedia.org, movieweb.com, totalrocky.com, rollingstone.com

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Karel Gott nebol len skvelým spevákom, ale aj hercom. Pripomeň si jeho 10 najlepších snímok

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME