Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

Kultový animovaný seriál No, počkaj! sa dočkal novej verzie. Fanúšikov príliš nepotešila

Trailer oddaných fanúšikov poriadne nahneval.


Prísť s novou verziou overenej klasiky je vždy ošemetná záležitosť. Zarytí fanúšikovia originálu totiž s najväčšou pravdepodobnosťou nebudú spokojní. A ako uvádza portál Aktuálně, presne to sa stalo aj v prípade známeho ruského animovaného seriálu No, počkaj!

Pokiaľ si prežil detstvo či dospievanie v 80. či 90. rokoch (či ešte skôr), tak si naň iste pamätáš. S úspechom ho totiž reprízovali viaceré naše televízie. Príbehy sa točili okolo odratého vlka, ktorý sa snažil dostať prefíkaného zajaca. Výsledkom bolo plno vtipných eskapád. Okrem nich v seriáli vystupoval aj jazvec, medveď či nosorožec.

Sojuzmultfilm

Rusi na seriál nedajú dopustiť

Seriál, ktorý sa celkom evidentne inšpiroval americkým seriálom Tom a Jerry, sa začal vysielať v roku 1969 a v Rusku sa stal mimoriadne populárnym. V 80. rokoch sa jeho hlavné postavičky dostali aj na poštové známky. Príhody vlka a zajaca zbožňovali aj slovenské a české decká.

Ruské štúdio Sojuzmultfilm sa rozhodlo predstaviť známe postavičky novej generácii divákov a výsledkom je seriál No, počkaj: Prázdniny. Nové epizódy majú moderný kabát, seriál dostal novú 3D animáciu a zmeny sa dotkli aj hlavných postáv (vlk tak napríklad už nefajčí cigarety). Zástupcovia Sojuzmultfilm uviedli, že No, počkaj: Prázdniny by mal byť vnímaný skôr ako alternatívne stvárnenie originálu a nie priame pokračovanie.

Fanúšikovia ale neprijali tieto zmeny práve najlepšie. Podľa nich ide o zničenie kultového a ikonického seriálu a jeho postáv. Animácia im pripadá trápna a štýl podľa nich príliš nadbieha mladej generácii a nectí ducha originálu. Ako pôsobí trailer na teba?


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť