Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

Legendárny román Volanie divočiny z roku 1903 od Jacka Londona sa dočkal novej adaptácie. Známy dobrodružný príbeh je rozprávaný z pohľadu psa Bucka. Ten je jedného dňa unesený obchodníkmi so psami, ktorí ho predajú novým pánom do mrazivej divočiny Yukonu v Kanade, kde práve vrcholí zlatá horúčka.

Je to však práve nezlomná Buckova vôľa a nepoddajnosť, ktorá mu pomáha prežiť aj v ťažkých podmienkach. Napokon sa mu podarí utiecť a nájde si nového priateľa, samotárskeho dobrodruha Johna Thorntona.

O novú adaptáciu sa režijne postaral Chris Sanders, ktorý má na konte kvalitné animáky, ako Lilo a Stitch, Ako vycvičiť draka a Krúdovci. Volanie do divočiny je tak jeho prvým krokom do vôd hraného filmu, hoci to neplatí úplne na sto percent.

Pes Buck je totiž kompletne vytvorený pomocou počítačovej grafiky. V hlavných úlohách sa predstaví Harrison Ford, Dan Stevens, Omar Sy, Karen Gillan, Bradley Whitford či Colin Woodell.

Trailery zatiaľ pôsobia dobre a podľa všetkého nás v kinách čaká kvalitná dobrodružná snímka. Bude zaujímavé sledovať, ako sa tvorcom podarí využiť fakt, že Buck bude kompletne CGI. Môže to byť totiž dvojsečná zbraň.

V prípade, ak nebudú triky kvalitné, môže to divákov vyhadzovať zo sústredenia. Efekty však v traileroch vyzerajú slušne, takže veríme, že v tomto ohľade film trpieť nebude.

Veríme však, že tvorcom sa to celé podarí ukočírovať. Príbeh samotný je klasika a má v sebe veľkú emocionálnu silu. Do kina teda určite zájdeme. Snímku si u nás budeš môcť užiť aj so slovenským dabingom. Premiéra je stanovená na 27. februára 2020.

CinemArt SK

Zdroj: CinemArt SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť