Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Kundolap, čilovať či stokár. Slovenský profil mapuje slovník súčasnej mladej generácie

Aké slangové slová dnes používajú mladí ľudia?


Asi sa dá povedať, že každá generácia má nejaký svoj vlastný špecifický slang. Ten, ktorý používajú mladí ľudia dnes, však môže byť pre mnohých dosť ťažko zrozumiteľný. Ako pripomína portál Donio, našťastie je tu pomôcka! Slovenský instagramový profil Kvalitný slang, ktorý založil Pavol Bartoš.

Ten sa zameral na „mapovanie a zbieranie slovenského slangu skorého 21. storočia“. V jednotlivých príspevkoch ti názorne vysvetlí významy rôznych slangových slov, ozrejmí ich správne použitie a odhalí aj ich pôvod.

Okolo stránky vznikla pomerne početná fanúšikovská komunita a Bartoš a jeho spolupracovníci plánujú Kvalitný slang vydať aj v knižnej podobe.

„Vždy som si išiel slovíčka, a to hlavne slová ulice. Po založení spomínanej fanpage som ju v roku 2018 už ako naskillovaný grafik na chvíľu oživil na Instagrame a pridal k definíciám slov aj grafiky,“ prezradil Bartoš. Dodal, že postupne okolo seba vybudoval tím nadšencov a spoločne začali budovať slovenský urban dictionary. Uviedol, že nechcel predstaviť len bratislavský či rapový slang, ale ten celej súčasnej doby. „Chceme to robiť poctivo a naozaj zadefinovať túto dobu pre ďalšie generácie,“ prezradil.

Okrem Bartoša na projekte pracujú aj Marián Psár, Valéria Frázová a grafici Marek Ciesarík a Tomáš Ondrášek. Manažment má na starosti Viktor Blaha. Poslanie projektu je jednoduché: docieliť, aby si ľudia viac rozumeli. Sympatický projekt, čo povieš? Nižšie ti prinášame 10 jeho zábavných ukážok.

1.

2.

3.

4.

5.

nostalgické jedlá, jedlá z detstva, dukátové buchtičky, krupicová kaša, slovenské jedlá

Mohlo by ťa zaujímať:

10 milovaných jedál, ktoré sa nám neoddeliteľne spájajú s detstvom

6.

7.

8.

9.

10.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.