Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 24.6.2024
sk
Ján
cz
Jan

Ako si predstavuješ dovolenku pri mori? Niekto preferuje piesočnú pláž, niekto kamenistú, všetci ale túžime po čistej a priezračnej vode. Len málokto si návštevu pláže spája s masou zelenej hmoty, pripomínajúcou špenát. Presne tak to momentálne vyzerá na pláži v okolí čínskeho mesta Čching-tao.

Emisie z tovární a intenzívne používanie hnojív narušili biologickú rovnováhu na čínskych vodných plochách a v oceáne. V dôsledku toho sa premnožili zelené riasy, ktoré môžu v mori pokrývať plochu až desaťtisícov kilometrov štvorcových.

Takto to vyzerá, keď sa raz za čas zelené riasy vyplavia na pobrežie

profimedia

Mesto s nimi bojuje už niekoľko rokov

Riasy zaplavujú čínske mesto Čching-tao 15 rokov a miestne úrady sa s nimi snažia aktívne bojovať. Na pláži sa objavujú bagre a nákladné autá, ktoré riasy nakladajú a prepravujú ďaleko od pláže. Miestami to vyzerá tak, akoby chcel niekto lyžičkou vyniesť všetky lekná z jazera. Jednoducho sa to nezdá byť veľmi efektívne.

profimedia

Miestni si pobyt pri mori aj tak užívajú

Zelená záplava nám môže pripadať ako niečo, čo je v ostrom rozpore s ideálom dovolenky pri mori, miestni majú na vec iný názor. Riasy im vôbec nebránia v tom, aby sa vo veľkom vrhli do mora a naplno si ho užívali. Dokonca to vyzerá tak, že pre deti je zelená masa fantastickou atrakciou a dobrou hračkou.

profimedia
profimedia
profimedia
profimedia
profimedia
profimedia
profimedia

Zdroj: profimedia.sk


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.