Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.4.2024
sk
Marek
, Marko, Markus
cz
Marek

Nové opatrenia týkajúce sa sociálnej izolácie z dôvodu rýchleho šírenia sa koronavírusu ovplyvnili životy ľudí po celom svete, a to hlavne v pracovnej sfére. Týka sa to aj, teraz asi najviac vyťažených, pracovníkov donáškových služieb.

O nových opatreniach v súvislosti s ich prácou píše portál Metro. Kuriéri v Anglicku majú totiž teraz okrem doručenia objednávky za úlohu zákazníkov aj odfotiť.

Náhrada za podpisy

Opatrenie sa prijalo ako náhrada za podpisy, ktorými za normálnych okolností ľudia potvrdzovali prijatie objednávky. No dnes, v rámci ochrany pred rýchlo šíriacou sa pandémiou, sa hygienické opatrenia sprísňujú.

Keďže ide o nové kroky, mnoho príjemcov zásielok netuší, čo ich čaká po otvorení dverí. Následkom toho vznikli originálne fotografie ľudí v domácich úboroch s vyplašenými výrazmi v tvári.

Virálna fotografia

Niektorí zo zákazníkov to však berú s humorom a rozhodli sa svoje nepodarené fotky zdieľať aj so svetom na sociálnej sieti Twitter. Holly Saynor bola prvá osoba, ktorá takýto záber pridala na svoj účet. Fotografiu jej poslala zásielková služba, ktorá jej objednaný tovar doručila. Pre balíček si vyšla, klasicky ako mnohí z nás, neupravená v župane.

Jej tweet si získal pozornosť verejnosti a nazbieral viac ako 188 000 lajkov a vyše 470 komentárov. Fotografia sa stala za krátky čas virálnou.

Cítil sa ako celebrita

Niektorí komentujúci, ktorí absolvovali podobný zážitok ako Hooly, sa k nej pridali a zdieľali aj svoje fotografie. Jeden z nich, Stevie Kilgour, povedal, že sa pri tom cítil ako celebrita, na ktorú striehnu paparazzi. Jasmine, ktorej balík výrazne prevyšoval jej hmotnosť a veľkosť, uvádza, že keď si všimla, že ju ešte aj fotia, bola zdesená. No keď uvidela výsledný záber, rozosmialo ju to.

Odvaha sa cení

Holly prezradila, že netušila, toľko ľudí svojím záberom pobaví, no je rada, že sa jej podarilo v týchto pochmúrnych časoch niekoho rozveseliť. Nuž, pozornosť si zaslúžila už iba za svoju odvahu. Veď máloktorá žena je ochotná zverejniť aj svoje nelichotivé fotografie…

Zdroj: Metro


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.