Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 21.4.2024
sk
Ervín
cz
Alexandra

Kúsance na bruchu či roztrhaná ruka. Mrazivé spovede obetí po útoku medveďa v Liptovskom Mikuláši

Odniesli si nielen psychickú traumu, ale aj nepríjemné zranenia.


Len pred pár dňami sme ťa informovali o hrôzostrašnom útoku medveďa v Liptovskom Mikuláši. Divá šelma tam napadla niekoľko ničnetušiacich ľudí a viacerých značne zranila. Toto sú spovede obetí po útoku medveďa, ktoré priniesol Nový čas.

Bolo to otrasné, nemali ďaleko od smrti. Napadnutí ľudia z Liptovského Mikuláša si neodnášajú len psychickú traumu, ale aj zranenia spôsobené medveďom. Jeho vystrájanie pocítili až piati ľudia. Kúsance, škrabance či značne roztrhaná ruka. Aj takto vyzeral útok šelmy. Teraz podávajú na Slovenskú republiku žalobu pre ohrozenie života a zdravia.

Roztrhal jej ruku, bolo to však skoro fatálne

Mysleli si, že je to ich koniec. „Stále to mám pred očami, nemôžem spať, plačem, mám v sebe strach, ktorý sa nedá zastaviť,“ opisuje pre Nový Čas Denisa, ktorej medveď roztrhal ruku. Je psychicky zničená a bojí sa. Podobne sú na tom aj ďalší.

Ako opisuje napadnutá Denisa, vychádzala z obchodu, keď z ničoho nič do nej vpálil medveď.

brutálny útok medveďa

Mohlo by ťa zaujímať:

Ťahal ju až 20 metrov ako korisť. Takto vyzeral brutálny útok medveďa v Nízkych Tatrách

„Prešiel po mne celou váhou, rozdriapal mi triceps, roztrhal mi ruku. Stála som ničnetušiac a on ma tými labami praštil celú o zem. Stále to mám pred očami, nemôžem spať, plačem, mám v sebe strach, ktorý sa nedá zastaviť. Myslela som si, že to zvládnem aj sama, ale rozhodla som sa dnes, že vyhľadám pomoc psychológa, nedávam to,“ hovorí zničená Denisa.

Život jej zachránil neznámy šofér. Nebyť toho, že na medveďa začne trúbiť, tak Denisa zrejme už nežije.

V ohrození života bol aj otec so synom

O nič lepšie na tom nebol ani Filip. Keď sa to celé stalo, bol sa práve so synom bicyklovať. Syn ho znenazdajky upozornil na medveďa, načo mu najskôr neveril, to sa však v momente zmenilo.

„Medveď do mňa zozadu vrazil a syn mal toľko duchaprítomnosti, že bicyklom odišiel bokom z chodníka, ale neušiel. Medveď sa nejak zamotal do môjho bicykla. Ja som ho kopal, strašne som kričal, doteraz ma z toho bolí hrdlo, a on sa snažil dostať preč. Vtedy ma zrejme pazúrmi zadrapol do tváre a pohrýzol ma na boku a na bruchu.

Ostatné zranenia mám po páde z bicykla a vyvrtnutý členok, ako som ho kopal. Keď sme sa vzájomne od seba odtrhli, medveď utekal preč. Skočil do Váhu a utekal smerom na Iľanovo. Nevedel som, koho a čo mám skôr ratovať, syn plakal, bol vystrašený, ja zakrvavený. Bude to asi dlhá cesta, kým sa z toho dostane, moje rany sa zahoja, no jeho detská dušička sa s tým musí nejako popasovať,” opisuje Filip.

Schytal to aj dôchodca

Medveď napadol aj seniora Jána, ktorý sa značil počas útoku skryť za lampu, museli mu zošívať hlavu.

„Nemal som ani dve sekundy na reakciu, vyšiel som na cestu a stál odo mňa dva metre ďaleko. Prv, než som si stihol uvedomiť, čo sa deje, vyrútil sa hneď na mňa. Zachytil som sa o kandeláber, spadol som a on ma silou chmatol za hlavu, za vlasy, ležal som na zemi a krútil som sa. Nemyslel som na nič, ani či prežijem, ani či neprežijem, iba som ležal a krútil som sa. Mám zošitú hlavu, 6 štichov, nechcem, aby ma ani niekto takto videl. Museli mi pichnúť injekciu proti bolesti aj besnote,“ uviedol zlomeným hlasom Ján.

Máš doma staré slovenské koruny? Dnes ich môžeš predať drahšie, zlaté dukáty za tisíce eur

Určite si prečítaj:

Máš doma staré slovenské koruny? Dnes ich môžeš predať drahšie, zlaté dukáty za tisíce eur

Vyjadrilo sa aj mesto či ministerstvo

Mesto uviedlo, že sa s obeťami spojí a bude im nápomocné. Okrem toho vedenie poukázalo na to, že v súčasnosti sa v okolí pohybujú hliadky, ktoré majú za úlohu elimináciu medveďa, pričom na jeho lokalizáciu používajú dron s termovíziou, nočné videnie či ďalšiu techniku. Spolu s nimi spolupracuje aj mestská a štátna polícia.

Ministerstvo poukázalo na to, že medvede sa teraz prebúdzajú, pričom zasadať by mal krízový štáb, ktorý bude problematiku riešiť.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.