Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 15.6.2024
sk
Vít
cz
Vít
, Vítek

Kvalitné komédie aj mrazivé horory. 10 zaujímavých filmov, ktoré Netflix nedávno pridal do svojej ponuky

Čo nové pribudlo na Netflix za posledné dni a týždne?


6. Blonde

Životopisná dráma Blonde od Andrewa Dominika rozpráva príbeh Normy Jeane Mortenson alias Marilyn Monroe (Ana de Armas). Svojho času patrila medzi ikony strieborného plátna a jej sláva nemala medze. Málokto však vedel, že vo svojom vnútri si nesie nespracované traumy z minulosti.

Hlavným ťahákom Blonde je nepochybne výkon Any de Armas, ktorá doň naozaj dala všetko a je fantastická. Film samotný stavia skôr na atmosfére než nejakom ucelenom príbehu, čo iste mnohým nesadne, rovnako ako všadeprítomná depresia. Dá sa teda povedať, že film si užijú skôr náročnejší diváci.

7. Athena

Zaujímavým kúskom je aj dráma Athena od Romaina Gavrasa. Tá sa odohráva na francúzskom sídlisku, ktoré sa stane dejiskom brutálneho konfliktu, ktorý odštartuje smrť mladého chlapca. Gavras natočil výbornú reflexiu súčasnosti, ktorá by síce mohla byť aj prepracovanejšia, ale čo sa týka emocionálneho tlaku na diváka, nemožno jej vytknúť vôbec nič. Strhujúce a geniálne nakrútené. Rozhodne by si Athenu nemal vynechať.

8. Luckiest Girl Alive

Mysteriózna dráma Luckiest Girl Alive vznikla pod režisérskym dohľadom Mikea Barkera a rozpráva o mladej redaktorke Tiffani (Mila Kunis). Tá žije zdanlivo bezproblémovým životom. Kvôli nakrúcaniu dokumentárneho filmu však bude musieť čeliť traume zo svojej minulosti.

Snímka síce u kritikov až tak nerezonovala, ale Mila Kunis v hlavnej úlohe je výborná a téma ako taká je rozhodne aktuálna. Vo výsledku tak ide o film, ktorý sa oplatí vidieť.

9. Alfie

Dramédiu Alfie natočil Charles Shyer a predstavil nám v nej Alfieho (Jude Law), ktorý žije bohémskym životom a strieda jednu partnerku za druhou. Keď však jeho nezodpovednosť života ovplyvní jeho najlepšieho priateľa, Alfie začne uvažovať nad tým, či skutočne žije správny život.

Alfie je kvalitne napísaná dramédia, ktorej dominuje hlavne výborný Jude Law v hlavnej úlohe. Za zmienku stojí aj výborná audiovizuálna stránka. Snímka si odniesla Zlatý glóbus za najlepší originálny scenár.

10. Mr. Harrigan’s Phone

Mysteriózna dráma s hororovými prvkami Mr. Harrigan’s Phone vznikla na motívy novely Stephena Kinga. Jej réžie sa ujal John Lee Hancock. Príbeh sa točí okolo malého chlapca Craiga (Jaeden Martell), ktorý sa spriatelí so starnúcim boháčom Harriganom (Donald Sutherland). A zdá sa, že toto priateľstvo neukončí ani Harriganova smrť.

Mr. Harrigan’s Phone nie je nejakým strhujúcim a strašidelným hororom, jeho tempo je skôr pomalé. To ale neznamená, že tu nie je niekoľko príjemne mrazivých scén. A Martell a Sutherland sú vo svojich úlohách naozaj skvelí. Za skúšku to teda stojí.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.