Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.12.2022
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Kvalitné komédie aj trilery. 10 zaujímavých filmov, ktoré Netflix v poslednej dobe pridal do svojej ponuky

Ak nemáš čo pozerať, ponúkame ti niekoľko tipov.


Po nejakom čase ti opäť prinášame výber zo zaujímavých filmov, ktoré sa v posledných dňoch a týždňoch objavili na Netflixe. Nájdeš medzi nimi napínavý triler, romantiku, humor, ale aj kvalitný art. Poďme si teda jednotlivé tituly bližšie predstaviť.

1. Erin Brockovich

Výborná životopisná dráma s komediálnymi prvkami Erin Brockovich vznikla pod režisérskym dohľadom Stevena Soderbergha. Hlavnou hrdinkou je Erin Brockovich (Julia Roberts), ktorá prehrá súd o vysoké odškodné za automobilovú nehodu, ktorú nezavinila.

Keďže je bez peňazí, zamestná sa u svojho advokáta Eda Masryho (Albert Finney) a narazí na podozrivý prípad. A rozhodne sa ho vyriešiť. Erin Brockovich je svižná a zábavná snímka, ktorá si právom odniesla nadšené reakcie kritikov a mnoho cien. Obdržala päť nominácií na Oscara, pričom zlatú sošku si odniesla Julia Roberts ako najlepšia herečka v hlavnej úlohe.

2. Never Rarely Sometimes Always

Výborná dráma Never Rarely Sometimes Always od Elizy Hittman zaujme všetkých milovníkov kvalitných nezávislákov. Film rozpráva o 17-ročnej Autumn (Sidney Flanigan), ktorá nečakane otehotnie. Nie je pripravená stať sa matkou a rozhodne sa podstúpiť interrupciu.

Citlivú tému sa podarilo zachytiť veľmi silno a pritom netlačiť na pílu. Režisérka si vystačí s náznakmi, tušeniami a výbornými hereckými výkonmi. Snímka si odniesla nadšené recenzie a získala aj množstvo ocenení.

3. Vojnoví psi

Čierna životopisná komédia Vojnoví psi rozpráva o dvoch priateľoch Davidovi (Miles Teller) a Efraimovi (Jonah Hill), ktorí úplne nečakane získajú zákazku na 300 miliónov dolárov od samotného Pentagonu na dodávku zbraní. Situácia sa ale veľmi rýchlo začne vymykať kontrole.

Vojnoví psi sú slušne natočenou dramédiou so skvelými hercami a svižnou réžiou. Pokiaľ sa ti páčili filmy ako Vlk z Wall Street či Obchodník so smrťou, tak si Vojnových psov určite užiješ. Jonah Hill si za svoj výkon odniesol nomináciu na Zlatý glóbus.

4. I Came By

Na Netflix sa dostal aj zaujímavý triler I Came By od Babaka Anvariho. V centre príbehu je mladík Toby Nealey (George MacKay), ktorý sa venuje sprejovaniu graffiti. Jedného dňa si však vyhliadne dom, ktorý skrýva nebezpečné tajomstvá, a ocitne sa v ohrození života.

Film je kvalitne natočený, má dobre budovanú atmosféru a tiež schopných hercov. Je síce pravdou, že je možno trochu dlhý, ale rozhodne dokáže pohltiť. Stojí za skúšku.

Nepríjemný zážitok v taxíku. Zuzana Kovačič Hanzelová vyzýva k odinštalovaniu známej aplikácie

Odporúčame prečítať:

Nepríjemný zážitok v taxíku. Zuzana Kovačič Hanzelová vyzýva k odinštalovaniu známej aplikácie

5. Svätá krv

Pokiaľ máš rád poriadne uletený avantgardný zážitok, tak ti odporúčame kultovku Svätá krv od Alejandra Jodorowského. Hlavným hrdinom je mladík Fenix (Axel Jodorowsky), ktorý utečie z psychiatrickej liečebne a vydáva sa hľadať svoju bezrukú matku, ktorá vedie bizarný náboženský kult Svätá krv. Proti svojej vôli sa však stáva jej sluhom a začína vraždiť.

Pokiaľ ti znie tento nástrel deja bizarne, tak je to ešte slabý čaj oproti samotnému filmu. Jodorowsky nezostal nič dlžný svojej povesti a natočil šialenú surrealistickú bizarnosť, ktorú nestrávi každý. Pokúsiť sa o to ale môžeš.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť