Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen
Zdroj: ©Shutterstock

Kvôli čomu sa Slováci rozvádzajú najviac? Vieme, v akom veku je o svadby najväčší záujem

Na lásku nie je nikdy neskoro, berú sa aj šesťdesiatnici.

Stále sa o Slovensku hovorí ako o päťapolmiliónovej krajine. Podľa štatistického úradu je nás presne 5 434 712. Oproti roku 2018 je toto číslo menšie takmer o 8 500 ľudí. Najviac Slovákov žije v Bratislave. Nasledujú Košice, Prešov, Žilina a Nitra. Aby počet obyvateľstva rástol, potrebujeme medzi sebou doslova viacej lásky. Alebo aspoň sobášov a nových malých prírastkov. Ako sme však na tom reálne podľa aktuálnych štatistík?

Vydávajú a ženia sa aj šesťdesiatnici

Minulý rok sa na Slovensku vzalo 26 350 párov. Najviac na východe v Prešovskom kraji. Nasledoval Žilinský, Bratislavský a Košický kraj. O svadby mali záujem predovšetkým ľudia po tridsiatke. Priemerný vek ženícha bol 35 rokov, pri neveste to bolo 32 rokov. Kým mužov pred oltárom bolo najmenej vo veku osemnásť a devätnásť, u žien to boli najmä šesťdesiatničky.

V roku 2021 sa rozhodlo vstúpiť do posvätného zväzku 836 ženíchov, ktorých vek bol 60 a viac. Žien bolo v tomto veku o polovicu menej, a to 405. Táto štatistika evidentne svedčí o tom, že vek je len číslo. Bližšie k srdcu si to však vzali jednoznačne zrelí páni.

Slovák ovláda Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Odporúčame prečítať:

Mladý Slovák ovláda Medzinárodnú vesmírnu stanicu: Sme jediný takýto tím, ktorý v reálnom čase každodenne pracuje s astronautmi

Viac odišlo, ako sa narodilo

V minulom roku nás, žiaľ, opustilo viac Slovákov, ako sa ich narodilo. Iba v Bratislavskom kraji to bolo opačne. Presné číslo je 73 461, z toho 37 898 mužov a 35 563 žien. Priemerný vek u prvých menovaných bol 70, u druhých 77 rokov.

Celkovo sa za minulý rok narodilo 56 565 detí, z čoho bolo 28 761 chlapcov a 27 804 dievčat. Najviac detí porodili matky vo veku od 25 do 29 rokov, najmenej ženy vo veku 50 a vyššie. Mamami sa stali aj dievčatá, ktoré nemali ani pätnásť rokov. Takých prípadov bolo 46.

Kvôli čomu sa Slováci rozvádzajú najviac? Vieme, v akom veku je o svadby najväčší záujem
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.