Pondelok 29.11.2021
sk
Vratko
cz
Zina

Každý jeden človek si myslí, že je nejakým spôsobom výnimočný. Istým spôsobom to je pravda, ale občas by sme nemali tomu veriť tak veľmi, lebo pády z piateho poschodia vedia bolieť. Až taký výnimočný nie si.

Avšak v každej partii kamarátov sa vždy nájde človek, ktorého všetci ostatní označujú za divného. A presne práve preto ho majú radi. V prípade, že si jedným z nich, tak sa určite nájdeš v nasledujúcich riadkoch.

Voňajú ti zvláštne veci

Natreté zábradlia sú tvoja obľúbená vôňa a vždy, keď zahlásiš, že ti niečo podobné vonia, tak ti ostatní hovoria, že si divný. Napríklad taká zhasnutá zápalka, výpary z výfukov a podobné srandy sú pre tvoje čuchové bunky väčšia sranda ako nejaké kvetiny a drahé voňavky.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/paulmccartney-paul-mccartney-xT8qBkqPvuA8ajpMl2)

Rozprávaš rečou iného kmeňa

Občas sú tvoje myšlienky príliš rýchle alebo naopak, príliš pomalé, a to sa odvíja aj od toho, ako rozprávaš. Prípadne si človek, ktorý používa až príliš veľa cudzích slov alebo archaizmov a väčšina ľudí okolo teba potom len pozerá, akoby si padol z jahody. Aj toto je jeden z dôvodov, prečo nemáš okolo seba obrovskú partiu kamarátov, ale len tvoju úzky kruh, ktorý ťa dokáže pochopiť.

Dokážeš sa zabávať aj bez alkoholu

Veľa ľudí nechápe, ako je to možné, no ty si tak veľmi šialený, že k poriadnej zábave ti stačí tvoje vlastné ja a pár kamarátov. Preto väčšinou nemáš potrebu siahnuť po alkohole alebo nejakej droge. Mnohokrát sa ti stáva, že sa ťa dokonca ľudia pýtajú, na čom fičíš a nedokážu pochopiť, že voda, ktorú máš v ruke, naozaj nie je destilát.

Niekedy si príliš dlho ticho

Si človek, ktorý sa z času na čas potrebuje zahĺbiť do vlastných myšlienok a dokážeš byť aj v hlučnej partii ticho. Najčastejšie sa tak stáva, ak začne niekto niekoho ohovárať a ty to nemáš absolútne za potreby. Prehlušuješ túto kvetnatú diskusiu tým, že si niekoľko minút ticho a vtedy ostatným dochádza, že by sa mali rozprávať o niečom dôležitejšom.

Vieš len tak postávať bez pozerania do mobilu

Stojíš na zastávke, si s priateľmi vonku, v rade pri pokladni a si ten výnimočný jednorožec, ktorý nepotrebuje hladkať svoj telefón a len tak pozerá do blba. Nechávaš sa utopiť vlastným bezmyšlienkovým priestorom, ktorý je istým spôsobom pre niekoho veľmi nekomfortný. Ty však toto pozeranie do blba doslova miluješ.

Jens Johnsson, Unsplash

Chutia ti jedlá, ktoré väčšina neznáša

Držková polievka, špenát, huspenina, špiková kosť a mnoho ďalších jedál, ktoré by ostatní označili za nechutné, ty miluješ. Všetkým naokolo teba sa dvíha žalúdok, len čo vyjde z tvojich úst názov toho jedla, no tebe sa už tvoria nadbytočné sliny.

@lawi19 (https://www.instagram.com/p/Bo6etGYhO08/)

Máš záľuby v alternatívnych filmoch a hudbe

Tieto skvost skoro neobsahuje ani filmová databáza, no ty ju dokážeš pokojne nahradiť. Nevidel si Titanic, Hriešny tanec a mnoho ďalších známych filmov, no namiesto toho si videl aj filmy, ktoré boli zakázané na filmových festivaloch a ľuďom z nich príde veľmi nevoľno. Aj to je však jeden z dôvodov, pre ktoré ťa majú ľudia radi, lebo rozširuješ ich obzory.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/horror-creepy-halloween-spYwDojeGXMuQ)

Zvyky a rituály, ktoré ostatní nechápu

Je v tebe ukrytý taký menší Monk, ktorý má zvláštne rituály a zvyky, bez ktorých jednoducho neodkáže existovať. Ak ich niečo naruší, tvoj deň je potom v úplných rujnách a nič sa ti nedarí. Ty musíš mať každé ráno, či je vonku -20 alebo +34, teplý čaj, rovnako ako niekto potrebuje mať rannú kávu a cigaretku. Zato, že si iný, ešte nie si divný! Divní sú všetci ostatní.

Ashley Batz, Unsplash

Za divných sa ľudia označujú vo viacerých možných prípadoch. Napríklad, keď máš totálnu katarziu z toho, že počuješ škrípať polystyrén o sklo alebo nemáš rád pivo, nikdy si nefajčil a mnoho rôznych ďalších dôvodov, prečo ťa ľudia považujú za divného. Kvôli čomu hovoria ľudia tebe, že si divný? 

Titulná fotka: Vinicius Amano, Unsplash


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť