Nezmyselné veci, pre ktoré sa páry často zbytočne hádajú

Všetko je to z čistej lásky… lebo bez toho by to nebolo ono!

Zdroj: Shutterstock

V každom vzťahu to raz príde. Nemôžete byť celý život ako dve hrdličky. Hádky však vzťahy utužujú, ak teda nie ste zaťaté mulice a viete sa ospravedlniť a udobriť sa.

Okrem veľkých hádok a ťažkých životných situácií sa však páry hádajú aj o totálnych sprostostiach, ale povedzme si úprimne, bez toho by bol váš vzťah strašne nudný a jednotvárny. Toto je 21 typických problémov súžitia dvoch ľudí.

1. Snívalo sa jej, že si ju podviedol

Ráno sa tvoja partnerka zobudí a ako nasr*ná fúria pobehuje po byte, so všetkým trieska a na teba, ešte ležiaceho a tajne dúfajúceho, že už aj nebohého, len zazerá. Práve si ju podviedol, čo sa čuduješ.

Vyvolalo to v nej obavy, je zmätená, čo to malo znamenať a či práve nemala predtuchu do budúcna. Ešte dostaneš s vankúšom po hlave a nasrdená opúšťa spoločné bydlisko. Sú len dve možnosti. Buď sa upokojí sama (ha-ha), alebo dones večer ružičku a čokoládku na uzmierenie, aj keď si nič nespravil.

2. Keď si pozrieš seriál bez drahej polovičky

Koľká zrada, že si na ňu nepočkal. Veď to je váš seriál, váš život, ako si si to vôbec mohol dovoliť? Aj tak budeš tú istú časť pozerať znova, tentokrát už s ňou, tak načo bolo dobré takto zraniť jej city?

3. Kto má naviac 

Láska, to sú dvaja rovnocenní partneri, ktorí bla bla bla. Tak možno jeden pár zo sto. Zvyšok žije pod „nadvládou“ toho druhého. Buď dobrovoľnou nadvládou, lebo nie sú proste dominantné typy, alebo nútenou, keď si už pochopil, že ísť von na pivo znamená spanie na gauči a žiadne raňajky.

Shutterstock

4. Kde budeme jesť

Ak ťa iritujú slová ako „nie“ a „neviem“, túto debatu ani nezačínaj. Rovnako frekventovaná je aj otázka: „Čo mám navariť?“ Stále to isté dookola, nové sa ofrfle, návrhy z druhej strany neprichádzajú.

Každého kuchára raz postihne kríza, vcelku pravidelne, každý tretí deň. Čokoľvek je lepšie ako „neviem,“ pretože opäť raz nastane teatrálne zrútenie sa, výčitky, vyhrážky a trucovanie do ďalšieho dňa. Vďakabohu za donášku.

5. Ako sa dáva správne toaletný papier

A verili by ste, že istý pár sa kvôli tomu tak pohádal, až sa rozišli? Trvať na svojom aj za cenu smrti vášho vzťahu, ak ide o papier používaný pri rannej zasadačke a večernej vykládke, nehraničí s perfekcionizmom, ale inou závažnejšou poruchou.

6. Čo vlastne dnes budeme pozerať

Neviem, čo chcem pozerať, ale ty určite vyberieš nejakú stupiditu! V zásade platí, že kto má ovládač, ten panuje. Otázka by teda skôr mohla aj znieť: „Čo si pustíme, kým sa budeme milovať?“ (Áno, vo vzťahu sa dvaja ľudia už milujú, žiadne trtkanie ani j*banie.) Alebo: „Čo si pustíme, zatiaľ čo ty presne o 22 minút zaspíš?“

Shutterstock

7. Logické argumentácie

Ako veľmi je v skutočnosti ťažké dať na toaletu nový toaletný papier a prázdnu rolku hodiť do koša? Prečo sa nedalo nové vrecúško do koša, keď sa smeti (očividne samé) vyniesli? Ani prázdna krabica od mlieka v chladničke nie je vhodným ukazovateľom toho, že treba kúpiť nové. Trpezlivosť ruže prináša. A možno prídu aj s veľkou sklenenou vázou a ty už dobre vieš, o čiu hlavu ju rozbiješ.

8. Pasívno-agresívne otázky, vyvolávajúce konflikt

Tieto ponožky na zemi sú tvoje? Tie vlasy v odtoku sú tvoje? To prečo je na chodbe toľko blata? Prečo je celé umývadlo od make-upu? Ak s vami nežije záhadný malý škriatok, tak presne obaja viete, čo sa vo vašej domácnosti deje.

Musíme si všetci priznať, že tieto drobnosti vedia vytočiť do nepríčetnosti. A pritom stačí tak málo. Povedať hneď na začiatku, na čo máte alergiu a vyvarovať sa tomu kvôli vášmu psychickému zdraviu. Alebo sa naučiť tolerovať partnerove prehrešky a jednoducho prijať, že milujete poloretardovaného, ale zato rozkošného miláčika.

9. Vykladanie studených nôh

Ten infarktový stav, keď si tie malé nôžky (v tej chvíli hnusné palice do fazule) vyloží na tvoj chrbát, pretože ty si udržuješ prijateľnú telesnú teplotu, zatiaľ čo ona by mohla pokojne nahradiť Elzu v Ľadovom kráľovstve. A hádka je na svete. Ešteže si ťa vie tak pekne udobriť.

Shutterstock

10. Kto zhasne svetlo

Po tom, čo ste sa stihli pohádať o perinu, prichádza hádka číslo 2 o tom, kto pôjde zhasnúť. A keď už je tma, žena sa pritúli čo najtesnejšie k mužovi. Nielen preto, že ho ľúbi, ale preto, aby ho vytlačila čo najviac na okraj a potom sa celú noc mohla rozťahovať po posteli.

Za trest prichádza chrápanie. Chrápanie také hlasné, že má pocit, že si vzala medveďa a v duchu sa pýta, kedy a či je vôbec odstrel povolený.

11. Mám objednať aj tebe?

Ďalšia zbytočná otázka. Pokiaľ sa chceš najesť a máš doma priateľku, vždy objednávaj naviac. Vždy! Ja len trošku ochutnám, alebo nie, nie som hladná, sa po príchode donášky razom akosi stráca. Jeden hamburgerový hryz vo veľkosti malej planétky ťa presvedčil o tom, že má dostatočne veľké ústa aj napriek tomu, že včera večer tvrdila, že viac sa to už nedá.

12. Kto je viac unavený a kto má ťažšiu prácu

Celý deň do teba hustí šéf, prídeš domov a tam chlap, zmordovaný z práce. Žiadna opora, podpora a povzbudenie, len dve vyšťavené, dnešným svetom zbičované trosky. No kto je na tom horšie?

Niet lepšej debaty na večernú romantiku, ako sa hádať o tom, kto odpracuje viac hodín, kto musí skôr vstávať, čo všetko ešte musí v domácnosti spraviť, kto ťahá viac nadčasov a kto by mal nechať svoju prácu, keď ho to tak nebaví.

Shutterstock

13. Kto koho ľúbi viac

Hlavne na začiatku vzťahu sa riešia tieto cukrovinky. Ja ťa ľúbim najviac na svete, chýbaš mi už hodinu po tom, čo som odišiel. Nie, nie, ty mi chýbaš už v tej sekunde, čo ťa nevidím a dala by som za teba aj svoj život. A zlož prvá. Nie, ty zlož. Dobre, tak spolu… hihihi hahaha. Bodaj by vám toto presladené, hormónmi prepletené obdobie vydržalo čo najviac, holubičky.

14. Prestaň na mňa ziapať, keď na teba práve ziapem ja!

A prečo vlastne kričíš? Upokoj sa! A žena pochopí, že máš pravdu a v sekunde sa upokojí.

15. Koho má radšej váš domáci miláčik

Vaše malé zlatíčko, ku ktorému sa na striedačku túlite, má predsa len jedného pána, aj keď si to nikdy nechcete priznať. Kupujete hračky a „papaníčko“ od výmyslu sveta, veď ho takisto ľúbite. Ale keď je vonku mínus 8 a je práve 7 hodín ráno, zrazu až príliš nahlas dávate najavo, že teraz je na rade určite ten druhý.

Shutterstock

16. Lajky na sociálnych sieťach

Každý chlap sa rád pozrie na peknú ženu. Srdiečka a palčeky na sociálnych sieťach iritujú takmer každú priateľku. Komentovať srdiečkami a pusinkami je výsostne zakázané. Ženské pokolenie sa vyznačuje žiarlivosťou, obzvlášť, ak sú tie iné ženy krajšie a štíhlejšie.

Nes*r ženu, ktorá ťa miluje a stará sa o teba. Veď aj tá tvoja má „mega“ zadok, ak pridá filter a odstráni si jeden stavec z chrbtice, aby sa mohla správne vytočiť.

17. O hádke spred polroka

Keď dochádzajú argumenty, prichádzajú archaizmy a slzy. Väčšinou to začne úplnou banalitou, ale vždy to končí pri týchto s*ačkách. Ženy sú ako slony. Nikdy nezabúdajú.

18. Zjedla si mi…

Spoločná chladnička je čarovné miesto, do ktorého prispeješ jedným mliekom a každé ráno sa tam objaví čerstvá saláma, syr a paradajky. Všetka láska sa do sekundy vytratí, ak zistíš, že jogurt, na ktorý si mal brutálnu chuť, jednoducho zmizol. Zjedla ti ho tvoja láska? Ale kdeže. Zapierať, zapierať a zapierať!

Shutterstock

19. Kto je na rade

Zdá sa, že vzťah je o tom, kto je kedy na rade. Nezištné robenie raňajok a kávičky jedného dňa končí, a to výčitkou, či by si konečne nemohol zdvihnúť svoju kráľovskú riť a s niečím pomôcť. Striedanie všetkých povinností je však tá správna cesta, ako zničiť frustráciu z toho, že je všetko len na jedných pleciach.

20. Kto prebalí dieťa

Keď sa vaša rodinka rozrastie o ďalšieho člena, pribudnú ďalšie frustrujúce nezhody a opäť raz prichádza otázka, kto čo robil naposledy. Škodoradosť je najväčšia radosť, a tak matka, ktorá je permanentne špinavá od rôznych tekutín svojho potomka, si s obrovským rehotom vychutná prebalenie dieťatka oteckom.

21. Kto utečie do obchodu, zatiaľ čo ten druhý ostane s deťmi

Aj návšteva obchodu je pre takú rodinu ako malý výlet. Stereotyp zabíja a polhodina osamote (a hlavne mimo domu) je priam na nezaplatenie. Otázne je, v akom štádiu nervového zrútenia a demolácie bytu sa nachádza domov, po čo i len krátkodobom opustení najhlavnejšieho člena.

Muži by mali pochopiť, že keď je žena spokojná a šťastná, tak budú aj deti, preto sa nehádajte a pustite ju „na výlet.“

Dont Leave Me Here Alone Lord Of The Rings GIF - Find & Share on GIPHY


Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
5
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
5
Uups
Haha Haha
65
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 hereckých párov, ktoré spolu museli pracovať aj napriek rozchodu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME