Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda

Kyjev tvrdí, že ruské útoky od februára poškodili 32000 civilných objektov

Ide predovšetkým o súkromné domy alebo civilné bytovky.


Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu poškodilo ruské ostreľovanie približne 32.000 civilných objektov. V nedeľu to uviedol námestník ukrajinského ministra vnútra Jevhenij Jenin. TASR o tom informuje na základe správy americkej televízie CNN.

„Ako sa od teroristov dalo očakávať, Rusi sa zameriavajú na civilné ciele. Dodnes bolo ruským ostreľovaním a raketovými útokmi poškodených asi 32.000 takýchto cieľov. Ide predovšetkým o súkromné domy alebo civilné bytovky,“ povedal Jenin v rozhovore pre ukrajinské médiá. Dodal, že iba tri percentá zaznamenaných ruských útokov zasiahli vojenské ciele.

TASR

Jenin tiež uviedol, že ruské útoky poškodili aj viac ako 700 zariadení ukrajinskej kritickej infraštruktúry. „Dodnes bolo zasiahnutých viac ako 700 zariadení kritickej infraštruktúry – letiská, mosty, sklady, a podobne,“ povedal. Podľa jeho slov má Moskva „maniakálnu túžbu ponoriť Ukrajinu do tmy a nie je dôvod veriť, že prestanú“.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tvrdí, že Rusko sa s určitosťou chystá podniknúť aj ďalšie raketové útoky na Ukrajinu. Zároveň upozornil, že nasledujúci týždeň môže byť pre Ukrajincov rovnako náročný, ako ten predchádzajúci, počas ktorého spôsobilo ruské bombardovanie doposiaľ najhoršie škody na ukrajinskej energetickej infraštruktúre.

Moskva viackrát uviedla, že útoky ruskej armády nie sú cielené na civilné obyvateľstvo a údery na ukrajinskú energetickú infraštruktúru sú dôsledkom neochoty Ukrajiny rokovať.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť