Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

Koko a Roko. Presne tak sa volá dvojica mladých chalanov, ktorá narozdiel od ozajstných raperov nespieva o svojom sídliskovom živote, ale o bryndzových haluškách.

Vladimír Papík a František Tulec sú súčasťou divadelného zoskupenia, ktoré sa nazýva Babylonská štvorka. Patria do nej aj Zuzana Papíková a Pavol Zátek. Projekt vznikol pred piatimi rokmi a aj napriek tomu, že dvaja členovia žijú a pracujú v Brne, vedia sa stretnúť a odohrať niekoľko vystúpení v Dome kultúry v Kysuckom Novom Meste.

Vystúpenia sú osviežené aj piesňami, ktoré tematicky ladia s improvizovanou scénkou. No a presne tak vznikla aj rapová pieseň Halušky. Neviete sa dočkať? Tak teda, nech sa páči.

Toto sú najtradičnejšie „kuchynské rapy“ na Slovensku

Chalani pracujú ako učiteľ a IT technik. Najradšej však zabávajú ľudí. A keďže sa divákom ich vystúpenie s piesňou o haluškách páčilo, rozhodli sa, že k nemu vytvoria aj klip.

Bryndzové halušky sú bezpochyby to najtypickejšie národné jedlo Slovákov. Aj preto sa zrejme raperi rozhodli, že celý videoklip bude ladený do tónov folklóru. Okrem Koka a Roka, oblečených v tradičných košeliach, uvidíte aj dievčatá zo súboru Jedľovina.

Text je naozaj chytľavý a tak vám garantujeme, že ak si ho pozriete, popri varení halušiek vám určite bude jeho melódia behať po rozume. No a čo je hlavné, určite nezabudnete ani na prísady. Práve im je venovaný opakujúci sa refrén: „…hladká múka, zemiaky a soľ, na bryndzu by som bol zabudol.“

Dvojica už rapovala aj v minulosti. Boli to rapy o svojom rodnom meste, ale chalani ukázali, že si vedia urobiť srandu aj z vážnych tém, akými je napríklad výstavba diaľnice:

Tak čo, získala si chytľavá melódia a vtipné rýmy aj vás? Dajte nám vedieť v komentári, či sa vám ich tvorba páči.

Zdroj: Babylonská Štvorka / facebook.com
Titulná fotka: Babylonská Štvorka / youtube.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť