Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Študentské časy rozhodne nie sú tie, ktoré by so sebou niesli obrovský obnos peňazí. Preto je každá rada, ako efektívne ušetriť, no zároveň sa o nič neukrátiť, radou nad zlato.

Otvárač na fľaše

Intrák nie je rodičovská kuchyňa a skôr tu možno nájsť plesne a rôzne toxické mikroorganizmy, ako reálne užitočné pomôcky. Aj napriek množstvu preliateho alkoholu v týchto priestoroch však otvárač v tom žalostnom mále, častokrát absentuje. To už ale nikdy viac nebude problém, lebo teraz už vieš, že na otvorenie fľašky piva, postačia aj dvere.

https://www.reddit.com/r/lifehacks/comments/9mxn3n/about_2_minutes_after_realizing_there_was_no/

Vysávanie bude radosť

Ten stroj, čo ste na vašom poschodí nafasovali, by omnoho lepšie opísalo slovné spojenie „vírič prachu“ ako vysávač. Nedá sa od neho očakávať, že by mal rôzne nadstavce – si rád, že vôbec funguje. Ty si ale môžeš vyrobiť svoje vlastné nadstavce, veľmi rýchlo a ekonomicky. Ako stavebný materiál ti poslúžia rolky od toaletného papiera.

https://www.reddit.com/r/pics/comments/22x7dx/life_hack_vacuuming_into_those_annoying_gaps/

Vždy čerstvé čipsy

Na intráku platí, že čo je otvorené, to zožerie opitý spolubývajúci alebo sa toho zhostia mravce. Okrem toho, čipsy po pár dňoch v otvorenom sáčku už nechutia práve najlepšie. Táto nepríjemná situácia má jedno skvelé lenivé riešenie – pero.

https://www.reddit.com/r/lifehacks/comments/9lf2ou/no_chip_clip_no_problem_just_use_a_pen/

Držiak na zubnú kefku

Keby si si položila kefku na intrákové umývadlo, rovno by si namiesto rannej dentálnej hygieny mohla ísť olizovať hajzle na hlavnej vlakovej stanici, a vyšlo by to narovnako. Na druhú stranu, je otravné, neustále si ju vyťahovať z kozmetickej taštičky. A tu prichádza na scénu skvelý trik, ktorým nielenže recykluješ, ešte si aj chrániš papuľku pred baktériami z umývadla – obrátený pohár z rannej kávy.

https://www.reddit.com/r/lifehacks/comments/9ld5a4/dont_have_a_laptop_but_want_to_binge_shows_but/

Zatiahnuté závesy

Slnko si vždy nájde tú jednu milimetrovú medzeru medzi závesmi, cez ktorú ti vypáli dieru rovno do čela. A to je fakt to posledné, čo po preštudovanej noci potrebuješ. Nabudúce si teda večer zober na pomoc vešiak na sukne a slnko ráno nebude mať šancu.

https://www.instagram.com/p/oXcZWfE02V/?utm_source=ig_embed

Mopovanie like a boss

Ak si už niekedy očuchal handru na intrákovom mope, vieš, ako smrdí peklo. Lenže mop by mal slúžiť na čistenie a nie na roznášanie grcuhodných pachov a to s týmto skvostom určite nepôjde. Kúpa novej handry neprichádza do úvahy – svoje poctivo našetrené úspory určite neprehajdákaš na svoj pud poriadkumilovnosti. Ako z tejto šlamastiky von? Rýchlo a jednoducho – ponožkou.

brightside.me

Čistá sprcha

Je mnoho miest na svete, ktoré doslova sršia čistotou, no študentské kúpeľne k nim jednoznačne nepatria. Našťastie existuje jeden skvelý tekutý pomocník, ktorý má hneď niekoľko výhod. Po prvé ním vyčistíš naozaj všetko, po druhé je lacný a po tretie si zo zvyškov môžeš urobiť zálievku do šalátu.

Už to asi tušíš, že? Je to ocot. Napusti ním igelitové vrecko, to pripevni na sprchovú hlavicu a o pár minút je ako nová – vypraná v perwolle (respektíve, vymáčaná v octe).

https://bricolage-decoracao.blogspot.com/2015/01/

Ostrekovač

Keby si mal náhodou počas skúškového chvíľku kreatívnej prokrastinácie, tak siahni po plastovej fľaši. Môžeš si z nej vyrobiť skvelý ostrekovač, ktorý v lete poleje záhradku (lebo každý má predsa na intráku záhradku, však?), osvieži a v zime ti je úplne nah*vno.

https://www.reddit.com/r/lifehacks/comments/2wsvg1/friend_sent_me_this_pic_of_a_sprinkler_system_in/

Stena za to nemôže

Každý z nás má toho spolubývajúceho, čo trieska dverami ako nadržaný orangutan. A to nielen, keď ich zatvára, ale aj opačným smerom. Takže v bode, kde sa kľučka dotýka steny, už stena dávno nie je. Namiesto nej tam číha kráter a opadaná omietka.

Ak máš teda v sebe kúsok empatie voči tomuto kúsku budovy, čo ťa delí od vedľajšej izby, použi penovú tyč na plávanie. Stena sa poteší a každý, kto bude chcieť spať počas tvojho teatrálneho ožranského návratu z baru o tretej ráno, tiež.

https://twitter.com/lifeprotips/media

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: reddit.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť