Lacné veci, ktoré ti pomôžu vytvoriť z obyčajnej izby domov

Niekedy stačí naozaj málo k dokonalosti.

Zdroj: chuttersnap, Unsplash

Nemusíš byť interiérový dizajnér, aby si dokázal vytvoriť aj z izby na intráku útulné miesto. Občas na to netreba veci, ktoré ťa budú stáť polku majetku. Sú tu aj také, na ktoré často zabúdame a považujeme ich za nepotrebné, no v interiéri dokážu urobiť divy.

Izbové kvetiny

Môžeš namietať, že si jeden z tých, ktorým aj kaktus zdochne, ale ver, že sú aj kvety, ktoré stačí raz do týždňa poliať a prežijú ti. Mnoho izbových kvetín nájdeš u rôznych predajcov nábytku a doplnkov za pár eur. Prípadne si môžeš zaobstarať rastlinné terárium, ktoré už vôbec nie je náročné na starostlivosť a vyzerá super. Občas naozaj stačí pridať aj zopár rastlín do izby a tá ti doslova ožije.

Timothy Buck, Unsplash

Osvetlenie

Osvetlenie robí naozaj veľa. Môžeš si izbu skrášliť jemnými svetielkami, ktoré si môžeš dať nad posteľ alebo kam uznáš za vhodné, a ihneď bude tvoja izba vyzerať útulnejšie. Svetielok sa nemusia báť ani chalani.

Ak však nechceš, aby bola tvoja izba príliš ženská, občas dokáže pomôcť aj lampa s intímnejším osvetlením. Na aliexpresse nájdeš takéto veci za pár šupiek. Prípadne odporúčam smart žiarovku, s ktorou si vieš nastaviť svetlo cez mobil od ružového, cez blikajúce červené, až po stlmené biele.

Fotografie a obrazy

Mať holé steny môže byť príznakom minimalizmu, ale ten si môžeš zachovať, aj keď si na ne niečo zavesíš. Stačí, že si skrášliš roh fotografiami s kamarátmi, pohľadnicami a ilustráciami alebo svojimi vlastnými kresbami. Je to na tebe.

Niekto preferuje obrázky, ktoré kúpi v Ikei aj s rámom, iní radšej nakupujú lokálne umenie. Stačí ti takto zaplniť jednu stenu fotkami a ihneď to vyzerá lepšie. Prečo by ti mali visieť fotky len na sociálnych sieťach? A občas stačí zavesiť jeden zaujímavý obraz na stenu a máš postarané.

Farebné doplnky

To neplatí len pre slečny. Doplnky si môže dovoliť pokojne aj muž. Je už len na tebe či to budú postavičky zo Star Wars alebo retro autíčka. Prípadne nejaký minimalistický dizajn od lokálneho umelca. Ak máš bielu izbu s väčšinou nábytku taktiež v bielej, treba to rozbiť nejakou farbou. Stačí aj žltá lampa, prípadne kvetináč, no ihneď to nevyzerá tak sterilne.

Závesy

Čuduj sa svete, ale aj taká vec ako závesy, dokáže úplne zmeniť izbu. Aj tie najlacnejšie, ktoré stoja do 4 eur, dokážu spraviť divy. A hodia sa rovnako do dievčenskej aj chlapčenskej izby. Závesy tiež môžu byť prvkami, ktoré ti presvetlia izbu, a to len vďaka tomu, že budú farebné.

Textílie

Okrem závesov si môžeš izbu oživiť napríklad kobercom. Malý koberček kúpiš aj do 20 eur a vyprášiš ho jednou rukou. Aj taká voľba zaujímavých obliečok, ktoré tak či tak potrebuješ, môže urobiť zmenu k lepšiemu. Prípadne si môžeš na posteľ alebo gauč prihodiť zopár vankúšov, z ktorých aspoň jeden bude farebný a vytvorí tak menší kontrast.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
15
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Hoteloví zamestnanci sa podelili o historky, v ktorých pristihli hostí v chúlostivých situáciách


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME