Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 24.3.2023
sk
Gabriel
cz
Gabriel

Laco Lučenič získal Ocenenie za prínos do hudby v rámci Radio_Head Awards

Laureáti v ďalších kategóriách budú známi 17. marca.


Laco Lučenič získal Ocenenie za prínos do hudby v rámci aktuálneho ročníka Radio_Head Awards. O ocenení v tejto kategórii rozhodujú redakcie Rádia_FM a Denníka N. V minulosti ho získali napríklad Miroslav Žbirka, Milan Lasica či Marián Varga. V tlačovej správe o tom informoval Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS).

Laureáti v ďalších kategóriách budú známi 17. marca. Udeľovanie cien sa bude konať v Slovenskom rozhlase. Galavečer budú vysielať online, a neskôr tiež zo záznamu na Dvojke. O víťazoch v kategóriách Album roka, Skladba roka, Objav a Debut roka rozhodovali poslucháči Rádia_FM a priaznivci slovenskej hudby. Ďalších osem kategórií bolo v rukách odborných porôt.

TASR

„Laco Lučenič je muzikant a fanúšik s veľkým rozhľadom i nadhľadom, ktorého bavila a baví moderná, originálna popmusic a jej nekomerčné okraje, čiže hudba akej je on samotný súčasťou, resp. tvorcom. Aj dnes je vám schopný zatelefonovať a 15 minút sa rozprávať o novej britskej shoegazovej kapele,“ uviedol hudobný dramaturg Rádia_FM Daniel Baláž.

Spevák, skladateľ, producent a multiinštrumentalista Lučenič momentálne hráva s kapelou Slobodná Európa. V minulosti tiež pôsobil skupinách Fermata, Prúdy, Modus a Limit, a tiež v projekte Laco Lučenič & Satisfactory. Dlhodobo spolupracoval s Miroslavom Žbirkom, bol producentom viacerých jeho albumov. Pôsobil tiež ako sólový hudobník.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje