Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Lákali ťa niekedy na overené športové tipy? Mladá Slovenka naletela a prišla o nemalú sumu

Neexistuje nič ako "tutovka".


Na podvodný inzerát s ponukou získania peňazí stávkovaním naletela 23-ročná Bratislavčanka. Postupne prišla o 1 000 eur. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave o tom informovalo na sociálnej sieti. Reagujúc na ponuku poškodená oslovila neznámu osobu, ktorá jej vysvetlila princíp stávkovania a vyžiadala si od nej 500 eur.

„Zároveň ju uistila, že ak stávky na zápasy nevyjdú, vklad jej vráti. Ponuka bola naozaj zaujímavá, keďže za sumu 500 eur jej neznáma žena sľubovala zisk až 2700 eur a žiadne riziko,“ poukázala polícia.

Určite si prečítaj:

Tomuto typu vodičákov na Slovensku čoskoro skončí platnosť. Ak ho máš, musíš si ho vymeniť

Bratislavčanka teda zaslala neznámej žene požadovanú sumu, nasledujúci deň sa situácia zopakovala a žena ju požiadala o ďalších 500 eur. „Po tom, ako jej poškodená zaslala požadovaný kód do bankomatu na výber peňazí, neznáma žena jej prestala odpovedať na správy,“ poznamenala polícia. Následne Bratislavčanka zistila, že ide o podvodný profil.

Polícia v tejto súvislosti opätovne upozorňuje verejnosť, aby v žiadnom prípade neposielala peniaze na investovanie neznámym osobám. „Vždy si overujte firmy a osoby, ktorým zverujete svoje peniaze na investovanie, neposielajte a nevyberajte peniaze zo svojich účtov pre cudzie osoby,“ poradila polícia. V prípade, že niekto disponuje podozrením z podvodného konania, je potrebné ihneď kontaktovať policajtov na čísle 158.

tipovanie, šport, zápasy, peniaze, podvod
Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje