Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 27.11.2022
sk
Milan
cz
Xenie
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

Laškovanie s posteľou alebo 5 rušivých elementov počas práce z domu

Nemôžu ti dať všetci svätý pokoj?!

Práca z domu sa na prvý pohľad zdá ako splnený sen, ale čím dlhšie je súčasťou tvojich bežných dní, tým väčšmi sa toto zdanie vzďaľuje od reality. Tu je niekoľko dôvodov prečo. S naším šikovným ilustrátorom sme dali dokopy niekoľko rušivých elementov, kvôli ktorým je home-office prakticky nemožný, a ty nám daj v komentároch vedieť, ktorý z nich ťa otravuje najviac.

1. Biologické pochody

No jasné. Keď ti nepohne črevami dve minúty po tom, ako vytiahneš päty z domu, tak sa to musí stať práve teraz. „O polhodinu nech to mám v emaile,“ znie ti v hlave šéfov nekompromisný tón a ty rozhodne nechceš zisťovať, čo sa stane, ak to v tom emaile nebude. Lenže to, čo sa ti odohráva v čreve, nepočká. A tak porazenecky sadáš na záchod, tlačíš, čo ti sily stačia, a modlíš sa ku všetkému, čo ti je sväté, aby z toho zase nevznikla besná sr*nica ako po vianočnej kapustnici. To si teraz, skrátka, nemôžeš dovoliť.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Vrelá náruč postele

„Bože, ako by som si pospal,“ povieš si minimálne stokrát počas svojej pracovnej doby, no teraz je to iné. Za normálnych okolností by ťa od výdatného šlofíka delil šéfov vražedný pohľad a minimálne polhodina v zápche, ale teraz máš posteľ na dosah ruky. Doslova. Pol metra a môžeš sa zababušiť do periny, zavrieť oči a na chvíľu predstierať, že ťa len budúca výplata nedelí od smrti hladom. Kto by odolal?

© ArtCaveManiac / EMEFKA
20 zaujímavých vecí, na ktoré ľudia narazili v reštauráciách, baroch a kaviarňach

Odporúčame prečítať:

20 zaujímavých vecí, na ktoré ľudia narazili v reštauráciách, baroch a kaviarňach

3. Nezodpovední kamaráti

„Veď tá práca ti neutečie,“ hovoria všetci, ktorí nikdy nevideli tvojho šéfa, keď mu od jedu navrie žila na čele a z jeho pohľadu je jasné, že nie práca, ale ty by si mal utekať. „No tak, poď s nami,“ lámu ťa. A ide im to. Nech ti je ten hore svedkom, že nech už tvoja telesná schránka skrýva akékoľvek poklady, pevná vôľa nie je jednou z nich. Prečo si nemôžu dať pohov?!

© ArtCaveManiac / EMEFKA

4. Deti, všadeprítomné deti

„Mami, aha, čo som nakreslila!“ dovalí sa do miestnosti krpec ako malé tornádo a spoza chrbta tasí sopeľ rozotretý na zdrape papiera, ktorý bol kedysi nákupným zoznamom na chladničke. Človek by sa najradšej od hanby prepadol. Nie preto, že vychoval malého Picassa, ktorý si ako médium zvolil prebytočné telesné tekutiny, ale preto, že máš na videohovore šéfa aj s celým oddelením marketingu a všetci túto malebnú scenériu sledujú v priamom prenose. Život s deťmi je krásny.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Ostatní príbuzní

Na rozdiel od spomínaných detí, od zvyšku osadenstva svojej domácnosti tak akosi automaticky očakávaš božský pokoj. Predsa len, v tejto životnej fáze im už musí byť jasné, že bez práce nie sú koláče a ani za elektriku neplatíš pekným úsmevom, ale… ale očividne nie je. A tak ťa v strategických intervaloch chodia otravovať najprv s tým, potom s hentým, a keď sa konečne zdá, že by si ten report mohol sfinišovať ešte pred polnocou, tak vám na streche pristane ufo a napľuje mame do fazuľového prívarku. Klasika.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť