Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 16.6.2024
sk
Blanka
, Bianka
cz
Zbyněk
V spolupráci s Continental film

Legendárna bojovníčka vyráža za pomstou. Sci-fi Furiosa: Mad Max sága sľubuje veľkolepé akčné hody

Snímka zamieri do našich kín už vo štvrtok.


Už tento týždeň sa vrátime do dystopického sveta Šialeného Maxa. Epické akčné sci-fi Furiosa: Mad Max sága natočil George Miller a ide o prequel k jeho hitu Mad Max: Zbesilá cesta z roku 2015.

Ten si odniesol nadšené ohlasy a tiež šesť sošiek Oscara (z desiatich nominácií). Očakávania, ktoré sa spájajú s Furiosou, sú teda veľké. Všetko však nasvedčuje tomu, že si v kinách opäť užijeme parádny adrenalínový akčňák.

Pomsta v dystopickom svete

Príbeh sa točí okolo Furiosy (Anya Taylor-Joy), s ktorou sme sa zoznámili už v Zbesilej ceste. V tomto filme sa vrátime do jej mladosti. Svet sa prepadá do chaosu a mladá Furiosa vytrhnutá z pokojného Green Place padne do rúk motorkárskeho gangu vedeného bojovníkom menom Dementus (Chris Hemsworth).

Jeho úhlavným nepriateľom je Immortan Joe (Lachy Hulme), s ktorým bojuje o nadvládu nad Pustinou. Furiosa je ale odhodlaná dostať sa na slobodu a pomstiť sa. Aby dosiahla svoj cieľ, bude musieť prekonať nejednu smrteľnú prekážku.

V ďalších úlohách sa predstavia Tom Burke, Nathan Jones, Angus Sampson, Charlee Fraser, Matuse, Ian Roberts, David Collins, Alyla Browne, Josh Helman a Daniel Webber. Keďže Zbesilú cestu považujeme za jeden z najlepších akčných filmov posledných rokov, na Furiosu sa už poriadne tešíme.

Trailer vyzerá skutočne strhujúco a epicky. Zdá sa, že takmer 80-ročný Miller bude opäť dravejší a vizionárskejší než jeho mladší režisérski kolegovia. Anya Taylor-Joy sa do úlohy hodí perfektne a celková štylizácia opäť berie dych. Furiosa už má za sebou premiéru na festivale v Cannes, pričom prvé recenzie sú bez preháňania nadšené.

Podľa nich ide o jeden z najlepších prequelov, aké kedy vznikli. Vraj sa môžeme tešiť na výborný príbeh, presvedčivé herecké výkony aj dokonalé akčné scény. Furiosa do našich kín zavíta už 23. mája.

filmy, Furiosa: Mad Max sága, sci-fi, akčný film, kino program, slovenské kino, kino premiéra, filmová novinka
Continental Film

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.