Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 23.6.2024
sk
Sidónia
cz
Zdeňka
, Zdena, Zdenka

Legendárna rozprávka Pyšná princezná sa dočká animovaného 3D remaku. Prvé zábery vyzerajú fantasticky

Klasická rozprávka v novom kabáte.


Nesmrteľná česká rozprávka Pyšná princezná od Bořivoja Zemana patrí k stáliciam našich televíznych obrazoviek. Stretávame sa s ňou vždy v období sviatkov, či už počas Veľkej noci, alebo Vianoc. Príbeh rozpráva o pyšnej princeznej Krasomile, ktorá si odmietne vziať za manžela kráľa Miroslava.

Ten sa s tým ale nechce zmieriť a v prestrojení za záhradníka sa dostane do služby na jej zámok. Získať srdce nafúkanej princeznej ale nebude vôbec jednoduché.

3D animovaný remake dorazí budúci rok

Zemanovu rozprávku si iste sám viackrát videl, možno však nevieš, že sa už budúci rok dočká animovaného remaku. Tvorcovia na ňom už pilne pracujú a ako môžeš sám vidieť, Pyšná princezná bude vytvorená pomocou 3D animácie.

To je celkom odvážne rozhodnutie, pretože Česká republika s týmto typom tvorby príliš veľa skúseností nemá (o Slovensku ani nehovoriac).

Chceš zarábať, aj keď spíš? Nemusíš byť podnikateľ, stačí spraviť túto jednoduchú vec!

Mohlo by ťa zaujímať:

Chceš zarábať, aj keď spíš? Nemusíš byť podnikateľ, stačí spraviť túto jednoduchú vec!

Režiséri David Lisý a Radek Beran sa s divákmi podelili aj o video, v ktorom môžeme nahliadnuť do zákulisia nakrúcania. A treba povedať, že materiál vyzerá zatiaľ naozaj fantasticky a animácia je mimoriadne vydarená. Krasomilu a Miroslava sme si zamilovali už v týchto kratučkých záberoch, čo tiež svedčí o obrovskom úsilí, ktoré tvorcovia do snímky vložili.

Tvorcovia sa celkom očividne inšpirovali aj modernými zahraničnými animákmi, zároveň sa ale nepochybne budú snažiť zachovať ducha pôvodnej rozprávky. Prvé zábery nás určite zaujali a navnadili, takže tvorcom držíme palce, aby im tento náročný projekt vyšiel.

V prípade úspechu by mohol otvoriť dvere aj ďalším českým 3D animákom. Česká premiéra Pyšnej princeznej je naplánovaná na 7. novembra 2024.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.