Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš
V spolupráci s CinemArt

Legendárna videohra mieri na filmové plátna. Super Mario sľubuje parádnu zábavu

V kinách si Super Maria pozrieme už tento týždeň.


Známu postavičku Super Maria ti iste nemusíme siahodlho predstavovať. Hrdina mnohých videohier je už kultovou postavou, rovnako ako jeho brat Luigi či princezná Peach. Všetci títo hrdinovia tento týždeň dorazia aj do kín, odbije si v nich totiž premiéru snímka Super Mario Bros. vo filme. Pod tú sa podpísala dvojica režisérov Aaron Horvath a Michael Jelenic.

Mario a Luigi zachraňujú magické kráľovstvo

Mario a jeho brat Luigi snívajú o tom, že si otvoria najlepšiu inštalatérsku firmu v New Yorku. Problém je v tom, že sa im zatiaľ príliš nedarí. Jedného dňa sa nečakane teleportujú do fantastického Hubového kráľovstva. Jeho obyvatelia bojujú proti jašterovi Bowserovi, ktorý si ich chce všetkých podmaniť.

CinemArt SK

Aby sa mu to podarilo, je ochotný vziať si za manželku princeznú Peach. Mario sa jej teda rozhodne pomôcť a zároveň zachrániť svojho brata Luigiho, ktorého Bowser uväznil. Mario síce doteraz nič hrdinské nevykonal, ale je pevne odhodlaný Hubové kráľovstvo zachrániť.

Hlavným postavám v anglickom origináli prepožičali hlasy herci ako Chris Pratt, Anya Taylor-Joy, Jack Black, Seth Rogen, Keegan-Michael Key, Charlie Day, Fred Amisen, Kevina Michael Richardson či Sebastian Maniscalco. V slovenskom dabingu zase budeme počuť Michala Hallona, Dominiku Žiaranovú, Tomáša Hallona, Pavla Plevčíka, Petra Krajčoviča či Martina Kaprálika.

Trailery lákajú na parádnu rodinnú zábavu

Režiséri Aaron Horvath a Michael Jelenic majú za sebou už niekoľko filmov. Horvath režíroval kriticky pozitívne prijatý animák Teen Titans Go! To the Movies, Jelenic sa ako producent podieľal na animovaných snímkach Lego DC Comics Super Heroes: Justice League vs. Bizarro League či Batman: Return of the Caped Crusaders.

Skúsenosti už teda majú a Super Mario Bros. vo filme je doteraz zrejme najväčším a najambicióznejším projektom. Cieliť v ňom budú nielen na rodiny s deťmi, ale celkom iste aj na milovníkov klasických videohier s Mariom. A podľa ukážky sa zdá, že s výsledkom budú spokojní.

Trailer totiž láka na zábavnú a vizuálne poriadne pestrú snímku so sympatickými hrdinami a svojskými vedľajšími postavičkami. Chýbať, pravdaže, nebudú rôzne odkazy a easter eggy pre milovníkov pôvodnej hry.

Vôbec by sme sa teda nečudovali, ak by zo Super Maria bol hit, ktorý do kina priláka masy divákov. Pokiaľ film pozbiera aj kvalitné recenzie, môže sa z neho stať solídna trvalka. Držíme palce! Do našich kín Super Mario a jeho priatelia vstúpia 6. apríla.

CinemArt SK

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.