Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana
Zdroj: ©Overnight Films / MovieStillsDB

Legendárny Danny Trejo a 10 nespochybniteľných faktov o jeho búrlivom živote

TOP 10 absolútne nespochybniteľných faktov o Dannym Trejovi.

Danny Trejo – herec s mexickými koreňmi a maskou tvrdého chlapa. Aj týmito slovami by sme vedeli opísať ikonu akčných filmov, ktoré si žiadajú neoblomnú osobnosť. Herec sa však nepreslávil pre roly v obrovských blockbusteroch alebo mega franšízach. Do dejín kinematografie sa dokázal zapísať vďaka spomínanej nenapodobiteľnej osobnosti. Keď sa Trejo objaví na plátne, každý vie, že pôjde do tuhého.

Herec Danny Trejo sa v rámci filmovej popkultúry objavil v niekoľkých známych filmoch. V snímke Spy Kids z roku 2001 stvárnil obľúbeného strýka Juniho a Carmen Cortezovcov – Machete Corteza. O rok neskôr sa predstavil v akčnom filme xXx, kde sa objavil po boku hviezdneho Vina Diesela. Na konte má aj množstvo ďalších skvelých filmov, ktoré však medzi kritikmi nikdy nezožali veľký úspech.

Ako sme však spomenuli vyššie, herec sa do kinematografie nezapísal iba vďaka svojim filmovým rolám. Danny Trejo, ako jeden z mála hercov, má za sebou skutočne život plný tých najväčších kuriozít a zaujímavostí. A práve preto sa dnes pozrieme na TOP 10 nespochybniteľných faktov o hercovi s mexickými koreňmi Danovi „Dannym“ Trejovi.

10. Danny Trejo zažil búrlivé detstvo

Nešťastné detstvo postretlo aj túto hereckú hviezdu. Danny Trejo sa narodil 16. mája 1944 v nie zrovna najlepšej štvrti v Los Angeles. Jeho rodičmi boli Delores Rivera King a Dionisio „Dan“ Trejo, ktorý pracoval ako robotník. Jeho otec bol tiež účastníkom 2. svetovej vojny, čo sa neskôr odzrkadlilo na jeho povahe. Je verejne známe, že jeho otec Dionisio mladého Dannyho v detstve zneužíval.

Legendárny Danny Trejo a 10 nespochybniteľných faktov o jeho búrlivom živote
MovieStillsDB/20th Century Fox

9. Bol závislý od marihuany, kokaínu a heroínu

Po tom, čo utiekli od jeho násilníckeho otca, bývali v dome jeho starej mamy. V dome žil s niekoľkými bratrancami, nevlastnou mamou, s ktorou mal veľmi dobrý vzťah, ale aj strýkom Gilbertom. Práve on ho zoznámil s drogami, ako je marihuana, kokaín a heroín, od ktorých bol závislý vo veku 8, 12 a 18 rokov. Počas tohto obdobia zažil tiež predávkovanie heroínom, po ktorom skončil v nemocnici.

Legendárny Danny Trejo a 10 nespochybniteľných faktov o jeho búrlivom živote
Profimedia.sk

8. Spolupracoval s filmovými velikánmi

Medzi najznámejšie filmy, v ktorých sa Trejo objavil, patrí bezpochyby snímka From Dusk Till Dawn (Od súmraku do úsvitu) z roku 1996. Režisérom filmu je Trejov vzdialený bratranec, uznávaný Robert Rodriguez. Scenár k filmu napísal Quentin Tarantino, ktorý si okrem iného vo filme zahral po boku Dannyho Treja. Snímka je známa svojou jedinečnou zmesou kriminálneho trileru a hororu o upíroch.

Legendárny Danny Trejo a 10 nespochybniteľných faktov o jeho búrlivom živote
MovieStillsDB/Miramax Films

Odporúčame prečítať:

Slováci sa po svadbe vybrali na cestu okolo sveta: Najviac nás očaril „Posledný raj“. Na Bali sme si užili Deň ticha

7. Väzenie mu zachránilo život

Počas svojho života trávil množstvo času v rôznych väzniciach a nápravných zariadeniach. Prvýkrát bol zatknutý vo veku 10 rokov, keď ho prichytili pri predaji drog. Jeho posledný pobyt za mrežami skončil v roku 1969. Počas tohto obdobia sa stal šampiónom väznice v boxe a zdokonalil svoje herecké schopnosti, ktoré neskôr využil pri rôznych kastingoch.

Legendárny Danny Trejo a 10 nespochybniteľných faktov o jeho búrlivom živote
Profimedia.sk

6. Danny Trejo počas pobytu za mrežami spoznal aj Charlesa Mansona

Ako sme naznačili už pri predchádzajúcom fakte, Danny Trejo strávil veľkú časť svojho života za mrežami. Počas pobytu vo väznici Los Angeles County v roku 1961 stretol dokonca aj samotného Charlesa Mansona, ktorý je zodpovedný za jednu z najväčších vrážd v rámci histórie kinematografie. Mansona opísal ako vychudnutého, špinavého a mastného belocha so schopnosťou manipulovať ľudí.

Profimedia.sk

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Martin Krug
Primárne sa venujem tvorbe článkov na tému Marvel a Marvel Cinematic Universe (MCU). Cudzie mi však nie sú ani témy, ktoré spadajú do fantasy pop-kultúry, od najrôznejších kníh, cez vybrané komiksy, až po samotné filmové a seriálové projekty. Denne prispievam k tuzemskému Marvel spravodajstvu prostredníctvom sociálnych sietí.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.