Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 26.9.2024
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka

Legendárny herec a jeho boj s vážnou chorobou. Bruce Willis sa mení na nepoznanie

Demencia ho mení stále viac a viac.


Bruce Willis, ikonický hollywoodsky herec známy z kultových filmov ako Pulp fiction, Piaty element a Smrtonosná pasca, si pred dvomi rokmi vypočul nepríjemnú diagnózu demencia. Svoju kariéru musel okamžite stopnúť a stiahol sa do úzadia. Väčšinu svojho času trávi s rodinou, keďže jeho vnímanie sveta sa kompletne zmenilo. Podľa webového portálu Marca.com už ani poriadne nemôže rozprávať. Jeho rodina robí všetko pre to, aby si každý deň užil čo najviac. Fotky z jeho pozmeneného života sa dostávali k fanúšikom len cez jeho rodinu. Tentokrát ho ale zastihli aj fotografi.

Rodina najprv demenciu nemohla otvorene priznať, a tak sa k fanúšikom iba dostávali správy o tom, že Willis je vážne chorý. Postupne ale vysvitlo, že trpí istou formou demencie. Willisova rodina sa snaží jeho fanúšikov pravidelne informovať o tom, ako sa má.

Tallulah, najmladšia z jeho dcér, pre americký časopis Vogue nedávno opísala, ako jej otec trávi svoje dni: „Našťastie, môj otec je stále mobilný. Pohybuje sa po prvom poschodí alebo trávi čas vo svojej pracovni. Práve tam má veci, ktoré má najradšej. Samotná izba je preplnená modelmi starých áut, mincami, kameňmi a rôznymi mosadznými predmetmi. Rád drží vo svojich rukách veci, ktoré sú ťažšie a vie ich medzi prstami šikovne obracať. A vždy mu tam hrá hudba. Môj otec je vynikajúci hudobník a vie hrať na ústnu harmoniku…“

Paparazzovia útočia

Bruce Willis bol ale zachytený pri jazde autom s vodičom naprieč mestom Brentwood v Kalifornii. Paparazzovia na neho striehnu pravdepodobne všade. Hercovi, ktorý hral v približne 100 filmoch, sa vraj prepadá tvár a pôsobí zmätene, čo je klasický znak pokročilého stavu demencie. Bruce Willis trpí ojedinelou formou demencie známou ako FTD alebo Frontotemporal dementia.

Tá sa líši od iných foriem demencie, ako je napríklad Alzheimerova choroba, a zvyčajne sa vyskytuje v mladšom veku, zvyčajne postihuje ľudí vo veku od 40 do 65 rokov, hoci sa môže vyvinúť aj neskôr. Jednotlivci postihnutí touto chorobou môžu zažívať výrazné zmeny osobnosti, čo môže vyústiť do nevhodného sociálneho správania, straty empatie, impulzívnosti alebo do apatie.

bruce willis
Profimedia

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.