Legendárny Hide the Pain Harold zavítal do slovenskej učebnice

Nečakané stretnutie, ktoré poteší každého milovníka memes!

Keď sa nejaká ilustračná fotografia zaužíva ako meme, neexistuje pre ňu cesta späť. Pre naše mozgy, vystavené tisíckam memes, sú situácie, keď ich vidíme mimo internetu, šokujúcim podnetom, ktorý nám trvá chvíľu spracovať.

Zhruba pred dvomi rokmi sme mali možnosť Harolda zazrieť napríklad v jednej z príloh denníka Pravda. Ilustračnú fotku starého uja použili ako ilustračnú fotku starého uja!

Pre mnohých to bolo prvýkrát, čo sa so záberom Harolda stretli mimo kontextu memes. Harold na fotografii zrejme práve zistil, že ak chce zo slovenského dôchodku vyžiť, do konca svojho života bude odkázaný na vifonky a suché rožky.

Harold sa predviedol aj v českej reklame, v ktorej je nazvaný „pán Jan Navrátil“. Starý pán bol kedysi „odsúdený k tomu, že sa skoro nehýbal.“ Všetko to ale zmenil čarovný výrobok, propagovaný reklamou, vďaka ktorému sa „pán Navrátil“ uzdravil, a dokonca sa mohol vrátiť ku svojmu obľúbenému športu! Fyzická bolesť pominula, zostala len tá na duši…

Gepostet von Lenka Levková am Montag, 25. März 2019

Naša fanúšička Tereza dosiahla veľký objav – v učebnici svojho mladšieho brata našla použitú fotku Harolda. V Slovenskom jazyku pre 3. ročník základných škôl slúži Harold ako ilustrácia pri výraze „byť doma“.

Byť doma v Haroldovom prevedení znamená sedieť v zelenom svetríku, s knižkou v rukách a hádzať svoj neodolateľný úsmev do objektívu. Touto skvostnou fotkou sa vďaka online verzii učebnice môže pokochať každý na vlastné oči. Vedia vôbec malí tretiaci, s akou legendou majú dočinenia?

Hm…tohoto som už niekde videl 🤔 (fotky poslala fanúšička Tereza. Vďaka!)

Gepostet von EMEFKA am Montag, 25. März 2019

Učebnica slovenčiny je dôkazom, že Harold je skutočný fenomén. Nikdy nevieš, kde natrafíš na jednu z jeho desiatok stock fotiek. Človek môže byť expert na memes, ale Harold ho vždy dokáže prekvapiť s nejakou fotografiou, na ktorú ešte nikdy nenarazil. Práve v tom tkvie výnimočnosť tohto meme, ktoré dokáže ustáť početnú konkurenciu aj zub času.

Titulná fotka: EMEFKA, dreamstime.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
7
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
15 jednoduchých lifehackov, ktoré obrátia tvoj život hore nohami

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME