Sobota 20.8.2022
sk
Anabela
cz
Bernard
V spolupráci s Bontonfilm
Zdroj: ©Bontonfilm

Legendárny horor prichádza s novou kapitolou. Sirota: Prvá vražda láka na mrazivý zážitok

Prequel známeho hororu si v kinách vychutnáme už čoskoro.

Videl si výborný horor Sirota od Jeaume Colleta-Serru z roku 2009? Pokiaľ áno, iste ťa poteší, že do kín už čoskoro zamieri jeho nová kapitola. Prequel Sirota: Prvá vražda od Williama Brenta Bella sa pozrie na začiatok desivého príbehu krvilačnej Esther. Na čo sa vo filme môžeme tešiť?

Vražedné besnenie začína

V centre príbehu je šialená psychopatka Leena Klammer (Isabelle Fuhrman), 30-ročná žena, ktorá stále vyzerá ako dieťa a za ktorej očami žije nefalšované zlo a sadizmus. Na začiatku filmu je síce zavretá za mrežami v estónskom ústave pre duševne chorých, ale nie nadlho. Podarí sa jej totiž utiecť a vydať sa do Ameriky.

Bontonfilm

Tam prijme identitu nezvestného dievčaťa zo zámožnej rodiny menom Esther. Adoptuje si ju rodina Albrightovcov, ale jej matka Tricia (Julia Stiles) veľmi rýchlo zistí, že s Esther nie je všetko v poriadku. A keď sa jej vražedné úmysly prejavia naplno, zúfalá matka je odhodlaná urobiť všetko, aby svoju rodinu ochránila.

Dosiahne prequel kvalít originálu?

Vo vedľajších úlohách uvidíme aj Rossifa Sutherlanda, Matthewa Finlana, Morgana Giraudeta, Hiroa Kanagawaa, Jadea Michaela a Samanthu Walkes. O réžiu sa postaral spomínaný William Brent Bell, ktorý má za sebou už niekoľko divácky úspešných hororov (napríklad Chlapec či Diabol v tele).

Jeho novinka vyzerá z ukážok príjemne atmosféricky a sme veľmi zvedaví, ako sa jej podarí nadviazať na pôvodný film. Ten sa svojho času stal pomerne nečakaným hitom a jeho svet má rozhodne potenciál na ďalšie pokračovania. Fanúšikov iste poteší aj fakt, že sa do hlavnej úlohy vráti výborná Isabelle Fuhrman.

Pri troche šťastia by sme teda v kinách mohli dostať štedrú dávku mrazenia a strachu. Šancu filmu určite dáme. Sirota: Prvá vražda do slovenských kín zamieri už 11. augusta.

Bontonfilm

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť