Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 15.7.2024
sk
Henrich
cz
Jindřich

Ak by sa niekto obával, že desiatky rebootov a pokračovaní starých seriálov nestačia, do radu veľkých mien vracajúcich sa na televízne obrazovky sa najnovšie zaradil aj každému známy Alf.

Klasický seriál rozpráva príbeh Gordona Shumwaya, 285-ročného obyvateľa planéty Melmac, ktorý sa so svojou vesmírnou loďou zrúti na Zem. Nový domov mu poskytnú Tannerovci, typická americká rodinka z Kalifornie. Pozemšťania Shumwayovi udelia prezývku Alf (alien life form). V 99 epizódach seriálu Alf predviedol svoj uštipačný zmysel pre humor a večnú lásku ku konzumácii mačiek.

O pripravovanom reboote sa toho zatiaľ vie len veľmi málo. Dej by sa mal pravdepodobne točiť okolo Alfovho návratu na Modrú planétu a života u novej rodiny. Povráva sa, že na seriáli by sa mali podieľať aj autori originálu – Tom Patchett and Paul Fusco. Spoločnosť Warner bros. zatiaľ neoznámila, ktorá televízia alebo streamovacia služba Alfa prinesie k divákom.

https://www.amazon.com/ALF-Season-1/dp/B001JDUAT8

Úspech nebol zadarmo a natáčanie pôvodného Alfa sprevádzali viaceré výzvy. Tvorcovia sa veľakrát museli krotiť pri vymýšľaní vtipov, aby neprišli s niečím príliš silným pre televízne obrazovky. Náročná bola aj technická stránka natáčania – samotná postava Alfa bola bábka ovládaná tromi ľuďmi schovanými v dierach v dlážke. V niektorých scénach, kde mimozemšťan predvádzal zložitejšie pohyby celého tela, ho stvárnil 84-centimetrový herec Michu Meszaros v kostýme. So seriálom sa spája aj bizarný prípad dieťaťa, ktoré po sledovaní Alfa vložilo živú mačku do mikrovlnky.

Aj napriek náročnej produkcii mal Alf celosvetový úspech a v krajinách ako Nemecko a Bulharsko patrí k najobľúbenejším seriálom doteraz. Nemecká posadnutosť mačkožravým tvorom dosiahla v čase najväčšej slávy seriálu skutočne šialené rozmery. Svoje o tom vedia obyvatelia západonemeckej dediny Alf, z ktorej sa až príliš často strácali tabule označujúce vstup do obce. Veľký úspech mali aj dva albumy a štyri single s Alfom spievajúcim po nemecky.

https://www.shared.com/9-out-of-this-world-facts-about-alf/

Znie takmer neuveriteľne, že seriál, ktorý pozná každý, bežal na televíznych obrazovkách len štyri roky. Bodku za nečakane ukončeným programom sa snažil dať film z roku 1996, ktorý bol ale tragicky neúspešný. Chlpatý mimozemšťan sa objavil aj v animovanom seriáli, ktorý sa odohrával na planéte Melmac pred udalosťami pôvodného seriálu. Marvel Comics zasa Alfove dobrodružstvá preniesli do komiksovej formy. Referencie na Alfa sa v priebehu rokov objavili v mnohých ďalších filmoch a seriáloch, medzi ktorými samozrejme nesmú chýbať Simpsonovci.

Zdroj: comicbook.com
Titulná fotka: Alien Productions


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.