Legendárny seriál Alf chystá návrat na televízne obrazovky. Toto sú prvé detaily!

Mačky sa netešia

Ak by sa niekto obával, že desiatky rebootov a pokračovaní starých seriálov nestačia, do radu veľkých mien vracajúcich sa na televízne obrazovky sa najnovšie zaradil aj každému známy Alf.

Klasický seriál rozpráva príbeh Gordona Shumwaya, 285-ročného obyvateľa planéty Melmac, ktorý sa so svojou vesmírnou loďou zrúti na Zem. Nový domov mu poskytnú Tannerovci, typická americká rodinka z Kalifornie. Pozemšťania Shumwayovi udelia prezývku Alf (alien life form). V 99 epizódach seriálu Alf predviedol svoj uštipačný zmysel pre humor a večnú lásku ku konzumácii mačiek.

O pripravovanom reboote sa toho zatiaľ vie len veľmi málo. Dej by sa mal pravdepodobne točiť okolo Alfovho návratu na Modrú planétu a života u novej rodiny. Povráva sa, že na seriáli by sa mali podieľať aj autori originálu – Tom Patchett and Paul Fusco. Spoločnosť Warner bros. zatiaľ neoznámila, ktorá televízia alebo streamovacia služba Alfa prinesie k divákom.

https://www.amazon.com/ALF-Season-1/dp/B001JDUAT8

Úspech nebol zadarmo a natáčanie pôvodného Alfa sprevádzali viaceré výzvy. Tvorcovia sa veľakrát museli krotiť pri vymýšľaní vtipov, aby neprišli s niečím príliš silným pre televízne obrazovky. Náročná bola aj technická stránka natáčania – samotná postava Alfa bola bábka ovládaná tromi ľuďmi schovanými v dierach v dlážke. V niektorých scénach, kde mimozemšťan predvádzal zložitejšie pohyby celého tela, ho stvárnil 84-centimetrový herec Michu Meszaros v kostýme. So seriálom sa spája aj bizarný prípad dieťaťa, ktoré po sledovaní Alfa vložilo živú mačku do mikrovlnky.

Aj napriek náročnej produkcii mal Alf celosvetový úspech a v krajinách ako Nemecko a Bulharsko patrí k najobľúbenejším seriálom doteraz. Nemecká posadnutosť mačkožravým tvorom dosiahla v čase najväčšej slávy seriálu skutočne šialené rozmery. Svoje o tom vedia obyvatelia západonemeckej dediny Alf, z ktorej sa až príliš často strácali tabule označujúce vstup do obce. Veľký úspech mali aj dva albumy a štyri single s Alfom spievajúcim po nemecky.

https://www.shared.com/9-out-of-this-world-facts-about-alf/

Znie takmer neuveriteľne, že seriál, ktorý pozná každý, bežal na televíznych obrazovkách len štyri roky. Bodku za nečakane ukončeným programom sa snažil dať film z roku 1996, ktorý bol ale tragicky neúspešný. Chlpatý mimozemšťan sa objavil aj v animovanom seriáli, ktorý sa odohrával na planéte Melmac pred udalosťami pôvodného seriálu. Marvel Comics zasa Alfove dobrodružstvá preniesli do komiksovej formy. Referencie na Alfa sa v priebehu rokov objavili v mnohých ďalších filmoch a seriáloch, medzi ktorými samozrejme nesmú chýbať Simpsonovci.

Zdroj: comicbook.com
Titulná fotka: Alien Productions

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Vďaka novej funkcii budete môcť sledovať, koľko času zabijete na Instagrame a Facebooku

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME