Lego predstavilo svoju najväčšiu stavebnicu. Rímske Koloseum sa skladá z 9036 dielikov

Veľkoleposť stavebnice zodpovedá majestátu ikonickej stavby.

Zdroj: profimedia

Spoločnosť Lego predstavila najväčšiu stavebnicu, s ktorou kedy prišla na trh vo svojej niekoľko desaťročí dlhej histórii. Gigantická stavebnica zo série Creator zobrazuje rímske Koloseum, jednu z najkrajších historických pamiatok sveta.

Rímske Koloseum predstavuje najväčší amfiteáter starovekého sveta. Stavba, ktorá vyrástla v prvom storočí nášho letopočtu, dokázala prijať 50 až 80-tisíc divákov. Koloseum bolo dejiskom gladiátorských zápasov, divadelných vystúpení či dokonca rekonštrukcií významných bitiek.

profimedia

Predávať sa začne ešte tento mesiac

Lego verzia kolosea pozostáva z neuveriteľných 9036 dielikov, čomu zodpovedá aj cena 550 dolárov (cca 460 eur). Na trh sa dostane dňa 27. novembra, teda na americký Black Friday. Stavebnica zobrazuje amfiteáter v jeho súčasnom stave, na ktorom sa podpísal zub času.

Komu sa úspešne podarí poskladať model bez toho, aby stratil podstatnú časť dielikov, tomu sa naskytne pohľad na veľkolepú krásu. Lego Koloseum je vysoké 27 centimetrov, široké 20,5 centimetra a dlhé 59 centimetrov. Určite by sa skvelo vynímalo vo vitrínke.

profimedia

Rok Zgalin Kobe, návrhár stavebnice, uviedol, že najväčšiu výzvu pre neho predstavovalo zachytiť veľkoleposť stavby. Tento efekt sa mu podarilo dosiahnuť natiahnutím niektorých častí do výšky, model má teda troška pozmenené proporcie.

Doposiaľ najväčšia Lego stavebnica

Doposiaľ najväčšou Lego stavebnicou vôbec bol luxusný model lode Milenium Falcon zo série Hviezdne vojny. Stavebnica tvorená 7541 dielikmi bola s cenovkou 799 dolárov (cca 670 eur) uvedená na trh v roku 2017. Fanúšikom Star Wars umožňovala zostrojiť si verziu z pôvodnej trilógie, ale aj upravený model, ktorý sa objavil v epizóde Sila sa prebúdza.

profimedia
profimedia
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
13
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Nápis na tričku vytvoril dievčatku na škôlkarskom fotení nepeknú nadávku


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME